Guz embrionalny, nienasieniak pT2-zmiana leczenia

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Guz embrionalny, nienasieniak pT2-zmiana leczenia

Postprzez romi » 27 Cze 2019, 17:36

No to już więcej nie chodźcie to jej lekarki, która chce robić PET przy nienasieniaku.
Wzrost AFP w granicach normy nie jest niepokojący, także spokojnie.
Pół roku po chemioterapii nawrót jest jak szóstka w totolotku.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Guz embrionalny, nienasieniak pT2-zmiana leczenia

Postprzez Sitka30 » 27 Cze 2019, 18:52

Hej romi :)
Dzięki za odpowiedź. Jak myślisz, czym może być spowodowany ten wzrost AFP? Co prawda nieznacznie, no ale...wiesz człowiek ma w głowie wszystko po takiej chorobie... Czy może to być w ogóle nie związane z nowotworem? W jakich innych przypadkach jest wzrost AFP?
Kaśka
Sitka30
 
Posty: 63
Rejestracja: 07 Gru 2018, 00:22
Miejscowość: Wadowice

Re: Guz embrionalny, nienasieniak pT2-zmiana leczenia

Postprzez Vaporwavedream » 27 Cze 2019, 20:04

Hej,
wzrost AFP może być związany z wątrobą. A konkretnie to zapalenie różnego rodzaju, marskość, stłuszczenie. Możecie zrobić próby wątrobowe.
Dopóki AFP jest w granicach normy, nie macie co się zamartwiać.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Vaporwavedream
 
Posty: 175
Rejestracja: 04 Sty 2019, 13:51
Miejscowość: Poznań

Re: Guz embrionalny, nienasieniak pT2-zmiana leczenia

Postprzez justyna09000 » 27 Cze 2019, 21:06

Kaśka, tak jak odpisałam Ci w moim wątku - nie masz co się martwić :) U mojego męża też za każdym razem wynik AFP jest inny, ale ważne że mieści się w normie. Bez obaw :)
@Romi, tak z ciekawości - piszesz, że nawrot pol roku po chemioterapii to jak szostka w totolotka, w takim razie w jakim okresie po leczeniu najczesciej zdarzają się nawroty? Raczej od razu po leczeniu czy w dłuższym odstępie czasu. Wiadomo, że ryzyko jest niewielkie, ale jak każdy z nas tutaj, też z każdą kolejną kontrolą obawiamy się tego.
justyna09000
 
Posty: 384
Rejestracja: 25 Paź 2018, 13:27

Re: Guz embrionalny, nienasieniak pT2-zmiana leczenia

Postprzez romi » 27 Cze 2019, 22:56

Witam
Swego czasu dr Sarosiek miał prelekcję na naszym spotkaniu i z tego co pamiętam (musiałbym odszukać w czeluściach komputera te slajdy) większe prawdopodobieństwo nawrotu w pierwszych latach po leczeniu jest dla nienasieniaka, a w kolejnych latach większe prawdopodobieństwo nawrotu jest dla nasieniaka. Po kilku latach prawdopodobieństwo wystąpienia nowotworu jest niewiele większe niż u człowieka który nigdy nie chorował.
To pewnie jest w dużym uproszczeniu i może ktoś z obecnych na prelekcji dopowie więcej szczegółów (mam nadzieję, że moja pamięć nie zawiodła mnie na tyle, że coś pokręciłem ;) ) W każdym bądź razie chemioterapia powoduje radykalne zmniejszenie możliwości nawrotu (mówimy tutaj o pacjentach poddanych intensywnej obserwacji) w pierwszym okresie po prawidłowo przeprowadzonym leczeniu.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Guz embrionalny, nienasieniak pT2-zmiana leczenia

Postprzez Sitka30 » 28 Cze 2019, 07:34

Dziękuję, jesteście niezastąpieni :D Gdyby nie wy, to forum, to pewnie do sierpnia przeglądałabym internet w poszukiwaniu odpowiedzi i zastanawiała sie nad nadgorszym :( A tak to wiem, że może za dużo "grilla" było ostatnio i nie ma sie co przejmować, tylko trochę przystopować 8-)
Kaśka
Sitka30
 
Posty: 63
Rejestracja: 07 Gru 2018, 00:22
Miejscowość: Wadowice

Re: Guz embrionalny, nienasieniak pT2-zmiana leczenia

Postprzez Olkaa84 » 10 Lip 2019, 12:44

Sitka 30,
ja tez całkiem niedawno zachodziłam w głowę i martwiłam się wzrostem AFP u synka bo skoczyło nam aż do 10,45 UI/l ( norma do 7,28), okazało się, że to od przyjmowania leków (synek miał zapalenie oskrzeli i dostawał inhalację z leków sterydowych). Na kolejnej kontroli AFP ładnie spadło. Lekarka wytłumaczyła nam, że każdorazowo zwiększona praca wątroby powoduje wzrost tego markera więc jak najbardziej mogło u Was być to po dogadzaniu sobie jedzonkiem :)
Olkaa84
 
Posty: 17
Rejestracja: 17 Kwi 2019, 23:11

Re: Guz embrionalny, nienasieniak pT2-zmiana leczenia

Postprzez Sitka30 » 30 Lip 2019, 19:21

Olkaa84 dziękuję bardzo za odpowiedź. Mąż ma kolejną wizytę wyznaczoną na 13 sierpnia, więc trzymam kciuki, że tak jak mówisz, okaże się, że to "tłuste" jedzenie było powodem wzrostu tego markera ;)
Pozdrawiam Kaśka
Sitka30
 
Posty: 63
Rejestracja: 07 Gru 2018, 00:22
Miejscowość: Wadowice

Re: Guz embrionalny, nienasieniak pT2-zmiana leczenia

Postprzez Sitka30 » 27 Sie 2019, 11:16

Cześć wszystkim :D
My już po wizycie. Przychodzę z dobrymi wieściami :) Marker AFP spadł do 6,5 :D
Następna wizyta w grudniu, a tomografia w listopadzie ;)
Pozdrawiam Kaśka
Sitka30
 
Posty: 63
Rejestracja: 07 Gru 2018, 00:22
Miejscowość: Wadowice

Re: Guz embrionalny, nienasieniak pT2-zmiana leczenia

Postprzez Sitka30 » 22 Wrz 2019, 22:04

Witajcie :)
Mam małe pytanie. Nie mam sie do kogo zwrócić, bo mąż jak zwykle w takich momentach, jest zagranicą.... więc pytam Was :D
Ostatnio mąż wyczuł zgrubienie, taki "guzik" nad jabłkiem adama, bolący, przesuwający sie wraz z przełykaniem. Czy ktoś sie spotkał z czymś podobnym? Podejrzewam jakąś torbiel, coś z tarczycą bądź węzłami chłonnymi? I trochę sie martwię....
I jeszcze jedno... 8 listopada ma mieć tomografię komputerową. Czy z niej będzie sie można czegoś dowiedzieć o tej zmianie? Czy też nie obejmuje tej części ciała? Dziękuję za każdą odpowiedź.
Kaśka
Sitka30
 
Posty: 63
Rejestracja: 07 Gru 2018, 00:22
Miejscowość: Wadowice

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości