Mam niecodzienne pytanie...

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Mam niecodzienne pytanie...

Postprzez QuitSmile » 07 Sty 2019, 16:25

Witam i przejdę od razu do sedna:

- w której kieszeni ( po której stronie ) nosicie, nosiliście lub macie smartphona lub potocznie zwaną, komurke ?

Podczas chemioterapii spotkałem na sali młodego chłopaka z którym właśnie rozmawialiśmy na ten temat, on również był jak ja po orchidektomii.

Ja miałem w prawej kieszeni całe życie telefon i jądro oczywiście usunięte prawe, a on na odwrót.

Jak to wyglądało u Was?
QuitSmile
 
Posty: 31
Rejestracja: 07 Wrz 2018, 21:40

Re: Mam niecodzienne pytanie...

Postprzez justyna09000 » 07 Sty 2019, 16:40

Nie wiem czy teoria jest prawdziwa, ale u męża też się sprawdza... Lewa kieszeń i lewe jądro.
justyna09000
 
Posty: 384
Rejestracja: 25 Paź 2018, 13:27

Re: Mam niecodzienne pytanie...

Postprzez miszcz » 07 Sty 2019, 18:11

U mnie teoria się nie sprawdza. Nie nosiłem smartfona ani komórki w kieszeni, nie trzymałem też laptopa na kolanach. Choć sam jestem ciekaw, czy urządzenia elektroniczne mają wpływ na rj.
miszcz
 
Posty: 752
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Mam niecodzienne pytanie...

Postprzez romi » 07 Sty 2019, 18:23

Witam
Nie dajcie się zwariować, teorie spiskowe publikowane w internecie mają jeden cel - wprowadzić obawy, zamieszanie i panikę. Wszystko po to żeby ktoś mógł zaistnieć, a pewnie jeszcze zarobić na jakichś gadżetach które podobno chronią przed skutkami wszystkiego.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Mam niecodzienne pytanie...

Postprzez QbsonTheKing » 07 Sty 2019, 21:14

Niestety, żeby obalić hipotezę wystarczy jeden dowód na jej niesłuszność. Całe życie w prawej kieszeni noszę, a lewego nie ma ;) Tak jak napisał Romi - nie dajmy się zwariować. Pozdro ;)
QbsonTheKing
 
Posty: 23
Rejestracja: 14 Mar 2018, 02:12
Miejscowość: Warszawa

Re: Mam niecodzienne pytanie...

Postprzez tobson85 » 07 Sty 2019, 22:53

A ja w lewej, a nie mam prawego ;)
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Mam niecodzienne pytanie...

Postprzez Janek_123 » 07 Sty 2019, 23:29

Chyba każdy chłop nosi telefon w kieszeni spodni, bo gdzie niby ma nosić...?

Ale podobne opinie można usłyszeć np. w szpitalu: w Krakowie przed badaniem PET lekarz chciał zerknąć jak się goi rana po orchidektomii. Zanim ściągnąłem spodnie wyciągnąłem z kieszeni 2 telefony, a lekarz z wyrzutem zapytał mnie "czy po tym wszystkim co miałem dalej zamierzam tak robić"... Z kolei inna pani doktor w tym samym szpitalu na oddziale chemii zapytała mnie czy jestem informatykiem i z której firmy jestem. Powiedziała że jej zdaniem to "choroba informatyków", bo większość pacjentów z tą chorobą z którymi się spotkała na oddziale wykonuje ten zawód...
Awatar użytkownika
Janek_123
 
Posty: 61
Rejestracja: 23 Lip 2018, 19:44

Re: Mam niecodzienne pytanie...

Postprzez QbsonTheKing » 08 Sty 2019, 01:47

Niestety, smutna prawda jest taka, że nawet w tym biznesie jest wiele osób, które najłagodniej mówiąc - wyciągają pochopne wnioski. Widziałem wpisy pielęgniarek wierzących, że chemioterapia to świadome wyniszczanie organizmu jako spisek bla bla bla. Od razu chce się na to forum odesłać, żeby ludzie sobie poczytali, co zresztą robię. Sam się przekonałem (znów dzięki forum), że lekarze to nie zawsze są obeznani z tematem i często polegają na swoim "doświadczeniu". Jest to broń obosieczna, gdyż niektórzy wykorzystują to na korzyść pacjenta (mają ten zmysł), a niektórzy wręcz przeciwnie. W czasie swojej przygody z Wami zrozumiałem jedną rzecz - nie ma ludzi nieomylnych, za jakich brałem właśnie lekarzy. Są dobrzy fachowcy i partacze. A co do telefonu w kieszeni - nie znalazłem żadnych rzetelnych informacji jakoby miałoby to zwiększać ryzyko zachorowania, ale za to znalazłem wypowiedź Dr Słonia (http://wyborcza.pl/TylkoZdrowie/1,13747 ... rects=true), który zdaje się takich informacji też nie znalazł ;)
QbsonTheKing
 
Posty: 23
Rejestracja: 14 Mar 2018, 02:12
Miejscowość: Warszawa

Re: Mam niecodzienne pytanie...

Postprzez Paweł_C » 08 Sty 2019, 07:10

U mnie lewa kieszeń, prawe jądro.
Paweł_C
 
Posty: 85
Rejestracja: 23 Lip 2018, 07:29

Re: Mam niecodzienne pytanie...

Postprzez Jwardes » 08 Sty 2019, 09:34

Jeśli angielski tylko nie jest problemem, poniżej bardzo dobry artykuł na ten temat:


https://www.cancer.org/cancer/cancer-ca ... hones.html
Jwardes
 
Posty: 38
Rejestracja: 07 Wrz 2017, 17:28

Następna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 34 gości