Mój chłopak ma raka - prosimy o pomoc

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Mój chłopak ma raka - prosimy o pomoc

Postprzez troll » 17 Sty 2012, 00:52

Witam,

O naświetlaniach (radioterapii) na razie zapomnijcie na dobre. Nic bowiem nie jest przesądzone bo nawet nie określono stopnia zaawansowania choroby. No chyba, że lekarz ma rentgena w oczach :lol: Poczekamy spokojnie na tomografię i dopiero potem będziemy pisać o możliwych sposobach postępowania. Natomiast świetnie, że tomografia będzie zrobiona praktycznie od razu - za to wielki plus! Dodatkowo pilnie należy skontrolować wynik AFP, który przekroczył w ostatnim badaniu wartość referencyjną i w związku z tym:
a/ wskazuje na postępujący proces nowotworowy i zarazem guza mieszanego - moim zdaniem przy takim wzroście mało prawdopodobne
b/ błąd laboratorium, który jednak należałoby wyjaśnić (np. poprzez ponowne badanie samego AFP).

Póki co tyle :) Teraz kluczowe są wyniki tomografii i powtórzenie AFP.

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Mój chłopak ma raka - prosimy o pomoc

Postprzez Stokrotka » 17 Sty 2012, 10:01

Widzisz Trollu tak własnie sądziłam, że coś dziwne rzeczy gadają. W czwartek winik tomografii więc dam znać, a jutro raniutko do lab na AFP.
Jakoś "mając" Cię tutaj czuję się spokojniejsza . Prosze bądź nadal.

pozdrawiam ciepło
Malwina
Stokrotka
 
Posty: 8
Rejestracja: 10 Sty 2012, 12:32

Re: Mój chłopak ma raka - prosimy o pomoc

Postprzez troll » 17 Sty 2012, 13:42

Witaj,

Jak tylko tutaj jestem oczywiście zawsze służę radą :)

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Mój chłopak ma raka - prosimy o pomoc

Postprzez Stokrotka » 21 Sty 2012, 12:56

TK jamy brzusznej i miednicy małej wykonano techniką spiralną, przed i po dożylnym podaniu kontrastu, kolimacją 0,6mm. Badanie wykonano po zabiegu operacyjnym z powodu nasieniaka jadra prawego. Brak badań poprzednich do porównania.

W miednicy małej przy naczyniach biodrowych, w sąsiedztwie przedniej ściany brzucha widoczne są obustronnie okrągławe węzły chłonne o średnicy do 13 mm, budzące podejrzenie zmian przerzutowych. Poza tym powiększony węzeł chłonny o wymiarach w płaszczyźnie poprzecznej do 15x11 mm uwidoczniono pomiędzy aortą a żyłą główną na poziomie L4, około 1,5 cm powyżej podziału aorty. W nadbrzuszu widoczne dość liczne, ale niepowiększone węzły chłonne zaotrzewnowe. Obraz pozostałych narządó jamy brzusznej i miednocy małej bez istotnych odchyleń od normy. Wnioski: podejrzenie przerzutów do węzłó chłonnych zaotrzewnowych.

Jeśli będzie to odbierzemy dziś wynik AFP (bo był poza normą).

Malwina
Stokrotka
 
Posty: 8
Rejestracja: 10 Sty 2012, 12:32

Re: Mój chłopak ma raka - prosimy o pomoc

Postprzez troll » 21 Sty 2012, 17:53

Witajcie,

Przede wszystkim bardzo dobrze, że tak szybko udało się zrobić TK brzucha i miednicy. Z badania nasuwa się najprawdopodobniejszy wniosek (co z resztą także sugeruje radiolog) - przerzuty do węzłów chłonnych poniżej przepony (do węzłów chłonnych biodrowych oraz okołoaortalnych). Oczywiście nie jest to idealny wynik ale w sposób istotny nie pogarsza on rokowania. Wspomniane węzły chłonne są jeszcze niewielkie (choć liczne) a to dobry czynnik rokowniczy. Natomiast fakt, faktem, nie będzie możliwości uniknięcia leczenia systemowego. Do ustalenia pełnego stopnia zaawansowania klinicznego konieczne jest wykonanie jeszcze przynajmniej RTG klatki piersiowej w dwóch projekcjach (a-p oraz bocznej). Istotny jest też wynik AFP bo determinuje on dalsze postępowanie. Ale o tym po uzyskaniu wszystkich badań, szkoda odnosić się tylko do ich części a resztę zgadywać.

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Mój chłopak ma raka - prosimy o pomoc

Postprzez Stokrotka » 24 Sty 2012, 15:41

hej,
wyniki ponownego badania AFP znowu powyżej normy - właściwie wynik niemal identyczny jak wczesniej. W Gliwicach zaordynowano PET-a. czytałam że PET niekoniecznie, jak to właściwie jest?

Malwina
Stokrotka
 
Posty: 8
Rejestracja: 10 Sty 2012, 12:32

Re: Mój chłopak ma raka - prosimy o pomoc

Postprzez troll » 24 Sty 2012, 15:45

Witam,

Badanie PET-CT moim zdaniem jest w tym przypadku bezzasadne. Ile obecnie wynosi wynik AFP?

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Poprzednia

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

cron