jeden dzień po hemikastracji

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

jeden dzień po hemikastracji

Postprzez Szczepan1980 » 21 Maj 2019, 13:19

Witam wszystkich na forum,
od wczoraj jestem Waszym pełnoprawnym członkiem ;) choć wolałbym z oczywistych względów stawać się członkiem innych for internetowych.
Pokrótce moja historia: jakieś dwa miesiące temu zauważyłem że prawe jądro jest jakieś "nie moje", delikatny bół, powiększone i przeszkadzające w slipach. Zacząłem je badać palpacyjnie, stiwerdziłem jakąś bruzdę na jego powierzchni, samo jądro twardsze niż lewe. Pierwsza myśl, że to pewnie nowotwór, ale potem pojawiło się wypieranie... Że pewnie jakiś uraz sprzed paru dni, o któym nie pamiętam, potem że to pewnie od jazdy na rowerze, którą uwielbiam i peweni zaraz minie. I faktycznie po paru dniach jądro jakby wróciło do swojego pierwotnego kształtu. A potem znowu to samo. I tak przez około 2 miesiące. W przedostatnią niedzielę trafiłem na artykuł na onecie o pięciu facetach z pięcioma jądrami. Przeczytałem i podjąłem decyzję o wizycie u lekarza. Potem już potoczyło się błyskawicznime. Ostatni piątek wizyta u urologa i pierwsza diagnoza, że to nowotór i wymaga szybkiegigo zabiegu i dalszej diagnistyki. Na początku niedowierzanie a potem szybkie myśli co teraz, kiedy zrobić zabieg. Przecież w tym tygodni żona i córka obchodzą urodziny. Poza tym zobowiązania w pracy... W sobotę telefony po znajomych, burza mózgów. Znajomy urolog przyjmuje mnie na oddział w niedzielę, a w poniedziek już zabieg hemikastracji. Wszystko w ciągu 72h. Tempo jak na filmie sensacyjnym.operujący mnie lekarz powiedział, że jądro było silnie przebudowane z masama serowatymi czy sadłowatym (nie pamiętam). Generalnie z miąższu jądra nie zostało wiele :( Teraz leżę w szpitalu i zastanawiam się co dalej. Na wyniki hist-pat będę czekał około 2-3 tygodnie. Czy w tym okresie mam się już zgłosić do onkologa i zacząć badania TK czy czekać na wyniki h-p? Po zabiegu czuję się mega osłabiony, wręcz wycieńczony. Czy to normialne? Jak szybko mogę wrócić do pracy? Czy przyjmując ewentualną chemię da się pracować? Jestem ze Śląska. Kogo z onkologów polecacie?
Pozdrawiam wszystkich!
Szczepan1980
 
Posty: 12
Rejestracja: 18 Maj 2019, 12:23

Re: jeden dzień po hemikastracji

Postprzez Vaporwavedream » 21 Maj 2019, 21:27

Witaj, czy miałeś oznaczone markery (AFP, LDH i bHCG) przed zabiegiem? Jeśli nie to musisz wykonać to jak najszybciej. Do onkologa musisz zgłosić się również jak najszybciej, skierowanie na TK jamy brzusznej i miednicy + TK/RTG w dwóch płaszczyznach klatki piersiowej.

Jeśli jesteś ze Śląska najbliżej z polecanych ośrodków masz Częstochowę.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie
Bialska 104/118
rejestracja telefoniczna: 609 997 070
od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00
dr n. med. Barbara Huras
Awatar użytkownika
Vaporwavedream
 
Posty: 175
Rejestracja: 04 Sty 2019, 13:51
Miejscowość: Poznań

Re: jeden dzień po hemikastracji

Postprzez romi » 21 Maj 2019, 21:55

Witam
Przede wszystkim spokój. Jesteś po zabiegu i to było najważniejsze. Za dzień-dwa wyjdziesz ze szpitala i pierwsze co należy zrobić to zbadać markery, wszystkie trzy - AFP, LDH i bHCG (L46). Następne badanie po tygodniu jeśli któryś z markerów będzie podwyższony. Jeśli będą w normie to przed wizytą u onkologa.
Jeśli masz znajomego urologa to na pewno powie Ci co dalej robić, ale poproś go o skierowanie na TK, jeśli będzie skłonny wystawić.
Dopiero jak będziesz miał wyniki histopatologii będzie wiadomo co dalej.
Teraz odpoczywaj.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: jeden dzień po hemikastracji

Postprzez tobson85 » 21 Maj 2019, 22:25

Hej
Zrobiłeś już najważniejszy krok w walce o zdrowie, teraz czas na szybkie dojście do siebie.
Potem już wiesz co robić - chlopaki poinstruowali.
Głowa do gory, a w razie jakichkolwiek pytań pisz śmiało. Zawsze znajdziesz tu osoby chętne do pomocy.
Pozdrawiam i trzymaj się
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: jeden dzień po hemikastracji

Postprzez Szczepan1980 » 22 Maj 2019, 09:14

Hej.
Dziękuję za słowa wsparcia. To bardzo pomocne :)
Markery były oznaczone i sa w dolnych granicach normy, ale wiem, że w 50% przypadków może być zmiana złośliwa a bez ekspresji markerów.
Zastanawiam się czemu polecacie Częstochowę a nie Instytut Onkologii w Gliwicach? Wydawało mi się, że właśnie tam będzie najwyższy poziom leczenia i wiedzy. Odpowiedzcie proszę.
Czy zamiast TK jamy brzusznej nie lepszy byłby IMR?Lepiej chyba obrazuje tkanki miękkie niż TK.
Pozdrawiam!
Szczepan1980
 
Posty: 12
Rejestracja: 18 Maj 2019, 12:23

Re: jeden dzień po hemikastracji

Postprzez Vaporwavedream » 22 Maj 2019, 09:36

Gliwice nie są dobrym miejscem do leczenia, ponieważ nie zawsze przestrzegają zaleceń dotyczących raka jądra. A chyba nie chciałbyś żeby tak ważną sprawą kierowała loteria.
Oczywiście MRI jest lepszym badaniem bo mniej obciążającym dla organizmu. Na zachodzie jest często zlecane zamiast TK, ale niestety w Polsce na wszystko są pieniądze tylko nie na finansowanie badań, dlatego najczęściej wykonywana jest tańsza tomografia.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Vaporwavedream
 
Posty: 175
Rejestracja: 04 Sty 2019, 13:51
Miejscowość: Poznań

Re: jeden dzień po hemikastracji

Postprzez romi » 22 Maj 2019, 10:44

Witam
W standardzie diagnostyki jest TK. Oczywiście MRI jest równie dobrym badaniem i jeśli otrzymasz skierowanie to będzie bardzo dobrze. W samym badaniu zarówno TK jak i MRI najbardziej obciążającym jest kontrast używany w badaniu.
Jeśli naprawdę zależy Ci na prawidłowym leczeniu to najlepszym miejscem jest Warszawa - COI lub Magodent. Adresy i telefony są w Bazie wiedzy na forum. W Gliwicach często można się spotkać z pewnymi dziwnymi działaniami, np. w przypadku nasieniaków co może dotyczyć Ciebie, z reguły jeśli jest potrzeba leczenia uzupełniającego zalecają naświetlania, co oczywiście jest zgodne ze standardami leczenia, ale obecnie coraz rzadziej stosowane ze względu na miejscowe działanie i uciążliwe skutki uboczne zarówno wczesne jak i odległe, ale są to procedury wysoko wyceniane przez NFZ.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: jeden dzień po hemikastracji

Postprzez Szczepan1980 » 22 Maj 2019, 12:21

Czyli rozumiem że powinienem mieć badania TK z kontrastem? Nie wiedziałem o tym. Kontrast przy badaniu klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy mniejszej?
Mając do wyboru IO w Gliwicach albo Częstochowę powinienem udać do Świętego Miasta? Znacie tam jakiś specjalistów, do którego konkretnie warto się udać?
Szczepan1980
 
Posty: 12
Rejestracja: 18 Maj 2019, 12:23

Re: jeden dzień po hemikastracji

Postprzez romi » 22 Maj 2019, 13:03

Witam
W Częstochowie tylko dr Barbara Huras
viewtopic.php?f=15&t=160
Na badanie TK zawsze potrzebne jest skierowanie, tym bardziej z kontrastem, które możesz otrzymać od lekarza onkologa.
W szpitalu zapewne robione było RTG i z reguły TK jest robione tylko jamy brzusznej i miednicy. Jeśli w badaniu pojawią się przerzuty, to wtedy jest TK klatki piersiowej. Gdyby od razu wiadomo byłoby, że stan zaawansowania choroby jest poważniejszy wtedy TK klatki piersiowej robione jest razem z jama brzuszną i miednicą.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: jeden dzień po hemikastracji

Postprzez tobson85 » 22 Maj 2019, 14:30

Hej
Jeszcze w ramach uzupełnienia - rejestrując się do dr Huras koniecznie powiedz, że chodzi o nowotwór jądra, ponieważ normalny czas oczekiwania jest długi, a z rj termin dostaniesz prawdopodobnie szybciej.
Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Następna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości