Guz Lewego Jądra

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Guz Lewego Jądra

Postprzez Vaporwavedream » 24 Cze 2019, 23:02

Hej, wyszedł Ci nasieniak w najniższym stopniu zaawansowania, co jest bardzo dobrą wiadomością.
W tym wypadku do wyboru są trzy opcje:
- aktywna obserwacja
- chemioterpia uzupełniaja w postaci karboplatyny (1/2 wlewy)
- naświetlanie węzłów zaotrzewnowych (bardzo rzadko używane w Polsce)
Pani onkolog powinna dać Ci do wyboru jedną z opcji. Zadecydowała za Ciebie co jest niedopuszczalne. Proponuję wysłać komplet dokumentów do doktora Sarosieka i zaczerpnąć konsultacji.
Awatar użytkownika
Vaporwavedream
 
Posty: 175
Rejestracja: 04 Sty 2019, 13:51
Miejscowość: Poznań

Re: Guz Lewego Jądra

Postprzez Vaporwavedream » 24 Cze 2019, 23:07

Aktywna obserwacja jest oczywiście jednym z wyborów, ale powinien to być TWÓJ wybór. Ryzyko nawrotu, biorąc pod uwagę rozmiar guza to kilkanaście procent, chemioterpia zmniejsza prawdopodobieństwo do kilku procent. Ale trzeba pamiętać, że jest to leczenie obciążające organizm, którego możesz uniknąć. Wszystko ma swoje plusy oraz minusy.
Dodatkowo dodam, że jeśli według Twojej pani doktor akrywna obserwacja to USG to uciekłbym od niej jak najszybciej.
Awatar użytkownika
Vaporwavedream
 
Posty: 175
Rejestracja: 04 Sty 2019, 13:51
Miejscowość: Poznań

Re: Guz Lewego Jądra

Postprzez romi » 24 Cze 2019, 23:24

Witam
Czy urolodzy powiedzieli co mają na myśli mówiąc o zapobiegawczej chemioterapii? Przeciwko czemu na ona zapobiegać? Poza tym teraz jesteś pod opieka onkologa i z nim powinieneś konsultować wszystkie decyzje. Lekarz powinien również przedstawić Ci wszystkie opcje i dać możliwość wyboru. Poza tym jeśli już ma być obserwacja powinien być Ci przedstawiony plan i terminy badań kontrolnych.
Nie ma czegoś takiego jak zapobiegawcza czy profilaktyczna chemioterapia. To jest bardzo obciążające organizm leczenie z wieloma skutkami ubocznymi i jeśli nie ma bezwzględnej konieczności należy dobrze przemyśleć decyzję o terapii. Trzeba też wziąć pod uwagę wiek pacjenta, im starszy tym gorzej tolerowane jest leczenie. Szczególnie, że leczenie nowotworów jądra prowadzone jest z intencją wyleczenia, a to oznacza, że dawki cytostatyków są najwyższe tolerowane przez organizm pacjenta.
Jeśli chodzi o nawroty choroby to najczęściej występują one w pierwszych latach po zakończeniu leczenia. Wraz z upływem lat prawdopodobieństwo nawrotów maleje. Oczywiście zdarzają się zachorowania nawet po kilkunastu latach, ale traktowane są one jako nowe zachorowanie, a nie nawrót.
Każda maść na blizny jest dobra, mają podobne składy, musisz sprawdzić która dla Ciebie będzie najlepsza. Lek należy stosować jak tylko pojawi się blizna.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Guz Lewego Jądra

Postprzez Rycci » 24 Cze 2019, 23:29

Hej
W trakcie wizyty tak jak napisałem, zasugerowałem, że dwóch urologów zaleciło chemię i tak jak sama powiedziała, że zasiałem w niej niepewność. W mojej obecności potwierdziła swoją opinię zaglądając do książki medycznej. Co prócz USG powinna jeszcze zlecić ? Przepraszam zapomniałem, że jeszcze dostałem skierowanie razem z USG markery.
Urolodzy powiedzieli, że chemia zminimalizuje nawrót, który może być do otrzewnej.
Może jest ktoś na forum kto leczył się w Elblągu?
Ostatnio edytowany przez Rycci, 25 Cze 2019, 00:14, edytowano w sumie 1 raz
Rycci
 
Posty: 10
Rejestracja: 04 Cze 2019, 17:42

Re: Guz Lewego Jądra

Postprzez romi » 25 Cze 2019, 00:13

Powinieneś otrzymać skierowanie na TK które jest badaniem podstawowym. Umożliwia wykrycie przerzutów do węzłów zaotrzewnowych, do których nowotwór jądra najczęściej daje przerzuty. USG może być traktowane pomocniczo przynajmniej w pierwszym okresie obserwacji.
Być może lekarka nie miała do czynienia z chorym na nowotwór jądra i stąd niepewność. To dość rzadka choroba i stąd jest niewielu onkologów którzy dokładnie wiedzą co robić.
To, że chemioterapia zmniejsza prawdopodobieństwo nawrotu to prawda, ale nie zapobiega ewentualnym nawrotom.
O Elblągu nic nie wiemy i po Twoich relacjach raczej nie spodziewaj się opieki zgodnej z zaleceniami, chyba, że będziesz pilnował lekarkę z wytycznymi w garści. Możesz je znaleźć na forum
viewtopic.php?f=15&t=261
I jak wyżej wspomniano konsultacja z dr Sarosiekiem bardzo wskazana.

Magodent Sp. z o.o.
ul. Szamocka 6
01-748 Warszawa
dr n. med. Tomasz Sarosiek - specjalista onkologii klinicznej
Dla pacjentów z nowotworami jądra w celu konsultacji i leczenia preferowany kontakt bezpośrednio z dr n. med. Tomaszem Sarosiek - nowy adres email: tomasz.sarosiek@tomaszsarosiek.pl / tel. kom: 601 310 244
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Guz Lewego Jądra

Postprzez Rycci » 25 Cze 2019, 00:24

Bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie. Jutro spróbuję skontaktować się z doktorem.
Rycci
 
Posty: 10
Rejestracja: 04 Cze 2019, 17:42

Re: Guz Lewego Jądra

Postprzez Rycci » 25 Paź 2019, 09:49

Hej
W związku że zbliża się listopad chciałbym poruszyć temat raka jądra w elbląskim portalu internetowym, w którym akurat kolega jest redaktorem naczelnym, co ułatwia sprawę.Mam pytanie od czego zacząć, może wywiad z kimś kompetentnym (lekarz), ktoś z administratorów strony? Chcę też opowiedzieć swoją historię. U mnie w mieście z lekarzem, który ma doświadczenie w leczeniu raka jądra, będzie ciężko jak wynika z moich doświadczeń, co nie znaczy, że nie ma fachowców jeśli chodzi o leczenie innych typów nowotworów.
Rycci
 
Posty: 10
Rejestracja: 04 Cze 2019, 17:42

Re: Guz Lewego Jądra

Postprzez Ewa i Adam » 25 Paź 2019, 11:53

Cześć,
jeden z nas (z forum) popełnił super (wielokrotnie nagradzany) artykuł na ten temat.
zerknij prosze:
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... ad/f184d6y
Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
Ewa i Adam
 
Posty: 448
Rejestracja: 07 Gru 2014, 18:12

Re: Guz Lewego Jądra

Postprzez Rycci » 25 Paź 2019, 19:06

Cześć,
Świetny artykuł.
Dziękuję i pozdrawiam.
Rycci
 
Posty: 10
Rejestracja: 04 Cze 2019, 17:42

Poprzednia

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości