Potworniak dojrzały

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Potworniak dojrzały

Postprzez nowy2 » 25 Cze 2019, 10:25

Cześć wszystkim
Jestem po usunięciu jądra prawego (koniec lutego).
Po histopatologii wiem, że to potworniak dojrzały bez obrazów podejrzanych na całej reszcie jądra (nie było ani włosów ani zębów).
Przed operacją i po markery były ujemne.
W TK i późniejszym USG jamy brzusznej nic nie wyszło.
Nie dostałem chemii ponieważ ten typ guza podobno słabo reaguje.
Operację miałem w Szpitalu Mazowia a teraz jestem pod opieką Centrum Onkologii W Warszawie.
Zawsze wiedziałem, że byłem w grupie ryzyka (wnętrostwo, przepuklina pachwinowa wrodzona i operacja za dziecka z przyszyciem jądra, żeby nie uciekało do góry).

Czy na forum były omawiane takie przypadki z potworniakiem dojrzałym. Wyczytałem, że jest to nowotwór niezłośliwy. Od lekarza usłyszałem, że raczej nie przerzutuje i raczej jestem zdrowy. Oczywiście pod ścisłą obserwacją. Za 3 miesiące kolejne TK i markery.
Występowanie raka jądra jest rzadkie a zwłaszcza tego rodzaju. Lekarz powiedział, że mogę grać w Lotto :))

Z góry dzięki za odpowiedzi :)
nowy2
 
Posty: 2
Rejestracja: 25 Cze 2019, 09:34

Re: Potworniak dojrzały

Postprzez romi » 25 Cze 2019, 11:01

Witam
Jeśli jesteś pod opieką COI, to możesz być spokojny, wszystko będzie zgodnie z zaleceniami. W zasadzie usunięcie jądra w takim przypadku kończy leczenie i pozostaje obserwacja, a na cytostatyki faktycznie słabo reaguje.
Pozostań na forum i pisz co będzie dalej.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Potworniak dojrzały

Postprzez nowy2 » 25 Cze 2019, 11:12

Co będzie dalej ???

Będę grał w Lotto :D:D:D:D

Dzięki za szybką odpowiedź i pozdrawiam wszystkich.
nowy2
 
Posty: 2
Rejestracja: 25 Cze 2019, 09:34

Re: Potworniak dojrzały

Postprzez romi » 25 Cze 2019, 11:54

nowy2 napisał(a):Co będzie dalej ???

Niestety tego nie da się przewidzieć, ale pozytywne nastawienie czyni cuda.
Wracając do sprawy nie można powiedzieć, że potworniak jest nowotworem niezłośliwym. Dłużej się rozwija i wolniej daje przerzuty i dlatego trzeba bardzo uważnie obserwować.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46


Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości

cron