Nowotwór lewego jądra - Długie Oczekiwanie - Pomocy

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Nowotwór lewego jądra - Długie Oczekiwanie - Pomocy

Postprzez Areis » 02 Wrz 2019, 17:50

Jestem po wizycie u Onkologa. No więc tak:
Doktor powiedziała, że zmiana łagodna więc nie trzeba obserwacji, wydawała się być więcej zainteresowana innymi zmianami które wykazało TK niż samym nowotworem. Za 3 miesiące mam mieć kolejną, jedyną tomografię by sprawdzić czy cokolwiek się zmieniło, a za niedługo skierowania na badania co do tej grasicy, nie pamiętam już do jakich specjalistów, torakochirurg i coś tam jeszcze. W każdym razie to inna działka więc skupię się na tej torbieli naskórkowej, a mam parę pytań.

Nigdzie nie mogłem się doszukać informacji nt. tego samego przypadku który miałem ja. W google jakieś dokumenty sprzed kilkudziesięciu lat, że zmiana łagodna. Znalazłem też to: https://radiopaedia.org/cases/intratest ... rmoid-cyst
Intratesticular epidermoid cysts are rare benign testicular tumors which account for 1% of testicular tumors.

Niby nowotwór łagodny, ale jednak potworniak dojrzały, a potworniak dojrzały z reguły nie przerzuca ale jednak może, no więc jak to jest? Czy decyzja o braku obserwacji jest tutaj okej? Może powinienem sobie załatwić jeszcze jedną opinię?
Bardzo cieszę się z wyników ale zanim postawię ostatnią kropkę chcę się tutaj upewnić.
Areis

Postprzez Krolewsky » 02 Wrz 2019, 21:56

Zmian łagodnych nie ma co obserwować, bo takie spore napromieniowanie od tomografu będzie bardziej szkodliwe niż to nikłe prawdopodobieństwo zagrożenie potworniakiem dojrzałym, który miałby jakimś cudem dać przerzut.
O potworniaka dojrzałego się nie martw. Powiedz proszę jak onkolog skomentowała "Pojedyncze, okołokątnicze węzły chłonne do 7mm w osiach krótkich"?
Krolewsky

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Areis » 03 Wrz 2019, 10:04

Nie komentowała tych węzłów w ogóle, sam też zapomniałem dopytać. W tym tygodniu będę jeszcze miał od niej telefon więc wtedy wspomnę.
Areis

Postprzez justyna09000 » 03 Wrz 2019, 11:14

Węzły do 10 mm w osi krótkiej są zupełnie w normie ;)
justyna09000

Poprzednia

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości