[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
Rak jądra - www.RJForum.pl - polskie forum • Zobacz temat - Przerzuty do węzłów i zmiana w płucach płynna biopsja - rak, nowotwór, jądra, rokowania, przerzuty, chemioterapia, BEP, leczenie

Przerzuty do węzłów i zmiana w płucach płynna biopsja

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Przerzuty do węzłów i zmiana w płucach płynna biopsja

Postprzez Ismena » 09 Paź 2019, 13:31

Dzień dobry Wszystkim,
trochę się działo przez kilka dni.
Sytuacja wygląda następująco.
Biopsja z węzła - N7- brak materiału diagnostycznego
Wczoraj pobrano wycinek z węzła przy nerce i tam wyszły przerzuty.
Marker
Wyniki markerów 29-05-2019
AFP 1,84 U/ml
Wyniki markerów 27-08-2019
AFP 3,38 U/ml
Wynik markerów z 07-09-2019
AFP 1,46 U/ml

Plan jest na 3 cykle BEP.
Wydaje mi się, że plan chyba ok.
Rozmawiałam osobiście z Panią doktor i powiedziała, że mąż musiał ją źle zrozumieć bo nie planowała 5 cykli co najwyżej 4.
jakie są Wasze opinie?
Ismena

Postprzez romi » 09 Paź 2019, 14:51

Witam
Jeśli zdecydowaliście się jednak pozostać w Łodzi to bardzo pilnujcie przebiegu leczenia. Nagminnym jest, że jak pojawi się neutropenia, to lekarze nie chce podawać dolewki bleomycyny, mimo, że nie jest to przeciwwskazaniem.
Poza tym pani doktor powinna być pewna ile powinno być kursów chemioterapii, takie gdybanie "co najwyżej cztery" nie jest dobrym wstępem do rozpoczęcia leczenia. No, ale to Wasz wybór, my możemy tylko podpowiadać jak to powinno wyglądać.
Pozdrawiam
romi

Postprzez Ismena » 09 Paź 2019, 15:09

Dziękuję za informację. Będę mieć to na uwadze.
Mąż podjął taką decyzje, że zostaje w Łodzi. Mam nadzieję, że będzie wszystko będzie ok.
Ismena

Postprzez Ismena » 20 Paź 2019, 12:41

Dzień dobry po przerwie,
Zaczęliśmy 1 cykl BEP. 5 dni chemii było w miarę ok, około 3 dnia mąż zaczął narzekać na pełność w brzuchu. Jadł bardzo mało, pojawiły się zaparcia. 6-7 dnia masakra, ciagle odruch wymiotny, noc nie chciał jeść. Nie pomagała już nawet woda z imbirem na zmianę smaku. 8 dnia pojawiwszy się w szpitalu na dolewce z bleomecyny zasłabł. Nawodnili go i bleo dostał 9 dnia. Po kilku godzinach wysoka gorączka, tym razem biegunka i okropny ból żołądka i jelit. Dziś 10 dzień i niestety mamy neutropemie.
Będę mu podawać antybiotyki, Czynnik wzrostu granulocytow.
Moje pytanie, jak radzić sobie z nudnościami ? Mamy w tabletkach metoclopramod i deksametazon ale nie bardzo to działało jak był w domu. W szpitalu, co zje dwie łyżki kleiku czy delikatnego kleiku wszystko zwraca . Jestem załamana. Kroplówki to na przemian glukoza, sól, paracetamol, nospa na zmianę.
Jak mu pomóc? Jak Wy sobie radziliście ?
Ismena

Postprzez justyna09000 » 20 Paź 2019, 12:50

Mąż co prawda mdłości miał dopiero na 3 kursie, ale wtedy pomogła mu Coca-Cola. Wiem, może dziwne ale dosłownie małymi łykami i od razu było lepiej.
justyna09000

Postprzez pavel » 20 Paź 2019, 16:04

Hej, mi pomagała pepsi cytrynowa i paluszki. Trzymajcie się!
4xBEP, 2xEP, 4xTIP, torakotomia, RPLND, Endoprotezoplastyka stawów biodrowych.
Awatar użytkownika
pavel

Postprzez Ismena » 20 Paź 2019, 16:37

Nie chce coli, wypił trochę wody z imbirem. Będzie ciężko :(
Ismena

Postprzez romi » 20 Paź 2019, 22:42

romi

Postprzez Sabina007 » 21 Paź 2019, 00:28

Mąż brał jeszcze na wymioty takie pojedynczo pakowane tabletki, chyba już przed rozpoczęciem cyklu i kolejne chyba 3dni,ale nie pamiętam nazwy, może ktoś pomoże o jakie chodzi...
Sabina007

Postprzez Ismena » 21 Paź 2019, 07:57

Romi,dziękuję za info. Mąż w trakcie chemioterapii dostawał Zofran. Poproszę zatem lekarza o coś mocniejszego do domu.
Pisałeś też o neutropenii. Niestety mamy ją. Białe i chyba neutrofile spadły do jedne do 500 a drugie do 80. Nie pamietam tylko które do jakiego wskaźnika. Czy w takim przypadku tez powinien mieć podana dolewkę ?
Dolewka czeka nas w sobotę.
Ismena

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 9 gości