Guz lewego jądra

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Guz lewego jądra

Postprzez Marzena89 » 13 Paź 2019, 01:17

Witam,
Mam na imię Marzena i jestem żoną 34letniego Roberta.
W pierwszej połowie września mąż wyczuł powiększenie lewego jądra. Niezwłocznie udał się na konsultacje do urologa. Miał wykonane usg i skierowanie na badanie markerów Hcg 16,3 mlU/ml, LDH 254,5 U/L, AFP 77,44 ng/ml, CEA 2,36 ng/ml, wykonane 10.09.2019r. Po kolejnej konsultacji lekarz dał skierowanie na tomografie - wynik ma być w czwartek oraz usunięcie jądra. Mąż jest już po operacji, natomiast ogromnie martwi mnie, ze tak długo to wszystko trwało. Jądro urosło do wielkości jaja gęsiego. Podejrzenie padło na potworniaka. Wynik badania hist-pat ma być 21.10. Teraz maja „przekazać” męża w ręce onkologa i prawdopodobnie dostanie cykl lub dwa chemioterapii. Ale to dopiero po wynikach. Bardzo proszę o jakieś wskazówki, rady, opinie co możemy zrobić, czy jakieś badaniajeszcze. Chce już mieć pewność, ze zrobimy wszystko najlepiej jak się da. Podobno guz był wykryty wcześnie, ale po takim czasie już wcale nie jestem o tym przekonana :/
Serdecznie pozdrawiam
Marzena89
 
Posty: 4
Rejestracja: 13 Paź 2019, 00:56

Re: Guz lewego jądra

Postprzez justyna09000 » 13 Paź 2019, 07:36

Witaj,
Faktycznie długo to trwało. W RJ wazne jest aby jak najszybciej usunąć jądro. Jeśli chcesz mieć pewność prawidłowego leczenia to warto skonsultować się z dr Sarosiekiem z Warszawy. Skoro tutaj lekarze bez wyniku hist-pat podejrzewają potworniaka i z góry zakładają że czeka Was 1 lub 2 cykle to znaczy że nie bardzo znają się na raku jądra. Skąd jesteście? Czy markery były ponownie wykonywane przed operacja? Pamiętajcie również aby ponownie skontrolować je 7 dni po operacji.
justyna09000
 
Posty: 384
Rejestracja: 25 Paź 2018, 13:27

Re: Guz lewego jądra

Postprzez Marzena89 » 13 Paź 2019, 09:32

Niestety czasu już nie cofnę. Mam kilka pytań jeszcze.
1. Tomografia całego ciała była wykonywana 27.09.2019, w najbliższy czwartek ma być wynik. Lekarz ma w kompie badanie i powiedział, ze nic nie widzi niepokojącego. Ale, ze nie jest specjalista od tomografii. Czy zawsze trzeba czekać 3 tygodnie na opis? Czy powinna pi zabiegu być zlecona kolejna tomografia?
2. Wynik badania hist-pat ma być 18.10, po 10 dniach od zabiegu. Czy można liczyć, ma wcześniejszy wynik?
3. Czy z dr Sarosiekiem można się konsultować jeszcze przed wynikami tych badań?
4. Czy były robione markery jeszcze nie wiem, próbuje złapać lekarza. Ale jeśli nie to zrobić je jeszcze teraz? I za tydzień znów? Czy to już nie ma sensu?
5. Czy jeszcze o czymś powinnismy pomyśleć, jakieś inne badania, skierowania? Jutro już maja męża wypisać do domu.
Zastanawia mnie czy poza zbyt długim czasem, cała ta diagnostyka i leczenie ma ręce i nogi.
Przepraszam za tyle pytan,
Pozdrawiam
Marzena89
 
Posty: 4
Rejestracja: 13 Paź 2019, 00:56

Re: Guz lewego jądra

Postprzez Marzena89 » 13 Paź 2019, 11:12

Jesteśmy z Łodzi.
Marzena89
 
Posty: 4
Rejestracja: 13 Paź 2019, 00:56

Re: Guz lewego jądra

Postprzez FiveO » 13 Paź 2019, 11:52

Witaj.
Przede wszystkim bez zbędnej paniki, na tą chwile zrobiliście wszystko co trzeba było. Osobiście czekałem dłużej, na operacje także nie jest tak źle ;)
Bardzo dobrze, że wykonano tomografie komputerową i komplet markerów, onkolog będzie miał pełny obraz choroby. Powinny zostać wykonane markery także około tygodnia po usunięciu jądra. Jeśli ich nie wykonano, wykonajcie je sami BetaHCG, AFP i LDH u mnie to koszt około 58 zł. Łódz nie jest polecanym ośrodkiem jeśli chodzi o przestrzeganie standardów onkologicznych odnośnie raka jądra.
Polecamy nie daleko was Magodent Szpital Elbląska ul. Szamocka 6, 01-748 Warszawa - gdzie jest min Dr Sarosiek, lub COI Warszawa Wilhelma Konrada Roentgena 5.
Do Dr Sarosieka najlepiej odezwać się z kompletem wyników: TK, histopat, markery.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
FiveO
 
Posty: 246
Rejestracja: 04 Maj 2011, 18:17
Miejscowość: Śląsk

Re: Guz lewego jądra

Postprzez Krolewsky » 13 Paź 2019, 20:59

Nie podałaś zakresów norm dla tych markerów. Jak się domyślam przekroczone jest hcg i AFP? To jest na pewno hcg a nie beta HCG?
W każdym razie jeśli markery są przekroczone a lekarze mówią o chemioterapii to się nie spodziewają potworniaka, bo go się chemią nie leczy, no i markery nie pasują do potworniaka.
Jeśli AFP jest ponad normą to spodziewamy się nienasieniaka.
10 dni na histopat to nie jest długo, ja czekałem 21 dni.
Póki nie ma pełnych wyników to Doktorowi Sarosiekowi nie ma za bardzo co pisać, kontakt do doktora przyda się jakby były jakieś problemy. Możliwe, że wasz onkolog będzie w porządku i wszystko załatwicie na miejscu.
Jeśli tomograf jest już załatwiony no to pozostają jeszcze markery do zrobienia tydzień po operacji.
Musicie czekać na pełną diagnostykę.
Krolewsky
 
Posty: 342
Rejestracja: 13 Sie 2017, 11:42
Miejscowość: Wrocław

Re: Guz lewego jądra

Postprzez Marzena89 » 28 Paź 2019, 17:22

Na skierowaniu było beta-hcg, natomiast na wyniku samo hcg. Mamy wyniki hist-pat:
Teratoma post pubertal type.
Zmiana ograniczona do jądra.
Bez zatorów naczyniowych.
Najądrze zanikowe. Powrozek bez zmian patologicznych.
Zaawansowanie Pt1. ICDO 9080/3
Opis makroskopowy:
Jądro o wymiarach 10x7x6 z powrozkiem długości 9 cm. Na przekroju jądro w całości zajęte przez drobnotorbielkowaty guz gąbczasty bez obszarów litych.

Dziś powtórzone zostały markery.
Czekamy na wyniki. Opisu tomografii jeszcze brak. Podobno opóźnienia są pi 3mce:/.
30.10. Będzie konsylium.
Pozdrawiam.
Marzena89
 
Posty: 4
Rejestracja: 13 Paź 2019, 00:56

Re: Guz lewego jądra

Postprzez justyna09000 » 28 Paź 2019, 17:40

Hej,
Tak z ciekawości, gdzie robiliście TK? Chodzi mi o to opóźnienie w opisach? Bo już kolejny raz słyszę o długim oczekiwaniu i zastanawiam się z czego to wynika. Np w Magodencie opis był zawsze po tygodni a teraz od znajomych słyszałam że czekają już miesiąc.
justyna09000
 
Posty: 384
Rejestracja: 25 Paź 2018, 13:27

Re: Guz lewego jądra

Postprzez Krolewsky » 29 Paź 2019, 18:14

Jeśli chcecie coś więcej wiedzieć o waszym rodzaju guza to tutaj jest do poczytania.

https://webcache.googleusercontent.com/ ... clnk&gl=pl
Krolewsky
 
Posty: 342
Rejestracja: 13 Sie 2017, 11:42
Miejscowość: Wrocław


Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 34 gości