Szpital Gdańsk/Poznań

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Szpital Gdańsk/Poznań

Postprzez Aleksandrze » 24 Paź 2019, 08:44

Cześć jestem Alex. Niedawno zdjagnozowali u mnie nowotwór i jestem na początku drogi. Jestem przetloczony tym z jaką papierologią i personelem muszę się zmagać. Wczoraj założyłem kartę DILO. Potrzebuję na cito ośrodka w którym zrobią mi operację usunięcia jądra. Czy jest ktoś kto był na niej w Poznaniu lub Gdańsku i poleciłby szpital? Nie chce trafić w ręce ludzi bez empati ani partaczy. Przyda sie też jakaś rada co dalej robić i jak sobie radzić. Jeśli jest ktoś chętny do rozmowy to też zapraszam.
Aleksandrze
 
Posty: 17
Rejestracja: 24 Paź 2019, 08:29
Miejscowość: Zielona Góra / Poznań

Re: Szpital Gdańsk/Poznań

Postprzez justyna09000 » 24 Paź 2019, 09:58

Witaj. Mąż miał zabieg w Poznaniu w szpitalu MSWiA. Czekaliśmy raptem 4 dni na operację. Było to dokładnie rok temu, więc nie wiem czy w tym czasie nie zmienił się personel, ale bardzo polecamy. Z urologow polecamy dr Piernika.
justyna09000
 
Posty: 384
Rejestracja: 25 Paź 2018, 13:27

Re: Szpital Gdańsk/Poznań

Postprzez justyna09000 » 24 Paź 2019, 10:05

Powiem szczerze, że dzięki temu że najpierw trafiliśmy do dr Tomasza Piernika a później do dr Sarosieka to nie wiemy co to znaczy papierologia ☺️
justyna09000
 
Posty: 384
Rejestracja: 25 Paź 2018, 13:27

Re: Szpital Gdańsk/Poznań

Postprzez Paweł_C » 24 Paź 2019, 11:09

Ja miałem orchidektomię na Szwajcarskiej w Poznaniu, operował mnie dr Henryk Kasperczak. Z oddziału urologii tego szpitala ludzie polecają też dr Michała Hraba, choć sam osobiście nie miałem z nim do czynienia. Na zabieg czekałem 7 dni w lipcu zeszłego roku.
Paweł_C
 
Posty: 85
Rejestracja: 23 Lip 2018, 07:29

Re: Szpital Gdańsk/Poznań

Postprzez Aleksandrze » 24 Paź 2019, 12:06

Dzieki za odpowiedzi. A slyszeliscie moze o szpitalu HCP w Poznaniu?
Aleksandrze
 
Posty: 17
Rejestracja: 24 Paź 2019, 08:29
Miejscowość: Zielona Góra / Poznań

Re: Szpital Gdańsk/Poznań

Postprzez justyna09000 » 24 Paź 2019, 12:38

Ja slyszałam, jeśli chodzi o chemioterapię. Skierowano nas tam na konsultację onkologiczną, jednak ja już byłam nastawiona, że ewentualne leczenie odbędziemy tylko i wyłącznie w Magodencie, więc nie skorzystaliśmy z HCP. Byliśmy tam tylko na konsultacji, zaraz po odbiorze wyniku hist-pat. Ogólnie słyszałam, że nie jest tam źle, jednak ogólnie Poznań nie jest polecany, jeśli chodzi o leczenie raka jądra. Onkolog z HCP u którego byliśmy na konsultacji sam stwierdził, że jednak zdecydowanie więcej mają przypadków nasieniaków. U nas był nienasieniak. Dodatkowo w zaproponowanym leczeniu, lekarz stwierdził że nie podają tam bleomecyny, bo niby obciąża niepotrzebnie organizm, więc czekałby nas tam schemat 4xEP.
justyna09000
 
Posty: 384
Rejestracja: 25 Paź 2018, 13:27

Re: Szpital Gdańsk/Poznań

Postprzez romi » 24 Paź 2019, 20:55

Witam
Szukaj szpitala gdzie będziesz miał najkrótszy termin oczekiwania. Orchidektomia to dla chirurga urologa prosty zabieg, praktycznie bez powikłań. Każdy oddział chirurgii urologicznej zrobi to dobrze. Kwestia papierologii to już zupełnie odrębna sprawa.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Szpital Gdańsk/Poznań

Postprzez LEONIDAS77 » 25 Paź 2019, 06:11

Szpital Wejherowie urologia dość ogarnięta skierowanie od rodzinnego i idzie szybko. Onkologia tez tam dr Adamowicz i dr Joanna Trela znają się na rzeczy.
LEONIDAS77
 
Posty: 73
Rejestracja: 08 Maj 2018, 17:06

Re: Szpital Gdańsk/Poznań

Postprzez Aleksandrze » 28 Paź 2019, 22:23

justyna09000 napisał(a):Witaj. Mąż miał zabieg w Poznaniu w szpitalu MSWiA. Czekaliśmy raptem 4 dni na operację. Było to dokładnie rok temu, więc nie wiem czy w tym czasie nie zmienił się personel, ale bardzo polecamy. Z urologow polecamy dr Piernika.


Ok zaufałem i zapisałem sie w tym szpitalu mam nadzieje ze tez trafi mi sie mily personel mam sie zglosic juz w srode ale boje sie.
Aleksandrze
 
Posty: 17
Rejestracja: 24 Paź 2019, 08:29
Miejscowość: Zielona Góra / Poznań

Re: Szpital Gdańsk/Poznań

Postprzez justyna09000 » 28 Paź 2019, 22:38

Hej,
strach jest normalną rzeczą w tej sytuacji, jednak uwierz, że zabieg to najważniejszy krok do bycia zdrowym ;)
Super, że udało się znaleźć taki szybki termin. My byliśmy naprawdę zadowoleni, a mąż na drugi dzień po zabiegu wyszedł już do domu. Bardzo szybko też mieliśmy wyniki hist-pat.
Śmiało pytaj gdybyś miał jakieś wątpliwości.
Pozdrawiam,
Justyna
justyna09000
 
Posty: 384
Rejestracja: 25 Paź 2018, 13:27

Następna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości