Guz jądra - Marcin

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Guz jądra - Marcin

Postprzez Grrr34 » 21 Lip 2020, 22:26

Sytuacja nie jest prosta, nie ma normalizacji markerów po TIP i RPNLD, Konsultowałaś Te Wyniki z Dr Sarosiekiem jakie opcje Leczenia jeszcze pozostają?
Grrr34
 
Posty: 183
Rejestracja: 08 Lut 2017, 21:51

Re: Guz jądra - Marcin

Postprzez dejmien » 22 Lip 2020, 14:35

https://docplayer.pl/4295381-Tomasz-sar ... zylik.html
Tu masz doktorat dr Sarosieka, są tam na stronie 33 opisane statystyki stosowania chemioterapii gemcytabiną (czyli jak rozumiem chodzi o GOT/GEMOX), gdzie uzyskiwano też trwałe remisje. Wprawdzie grupa badanych była bardzo mała ale potwierdza to że ta chemia też działa. U Ciebie nie ma chyba dużych przekroczeń markerów, więc szansa na wybicie tego dziada jest zawsze.
dejmien
 
Posty: 137
Rejestracja: 05 Wrz 2019, 22:53

Re: Guz jądra - Marcin

Postprzez m_marcin » 28 Lip 2020, 20:54

Wiem że sytuacja nie jest prosta. :( :(
Nadal nie ma normalizacji. Czyli dziad w płucach nadal jest aktywny.
Opcje jakie mam chemia plus wycięcie pozostałości z płuc. Rpnld już zmniejszyło masę nowotworu fajnie by było wyciąć resztę i dobić chemia. Tylko operacje to zaś czekanie na sama operację plusy czas dojścia to daje chyba za dużo czasu na rozwój tego dziada?
Jest jeszcze megachemia z przeszczepem Ale nie wiem czy to rzeczywiście daje większe szanse. ?

Chyba najlepszym wyjściem będzie ta chemia teraz już A później ew operacja pozostałości?? :?:

Co myślicie?

Obecne markery BHCG 13 AFP 54 LDH 297


Siada mi już to na psychikę.
m_marcin
 
Posty: 37
Rejestracja: 10 Lis 2019, 17:46

Re: Guz jądra - Marcin

Postprzez justyna09000 » 29 Lip 2020, 14:14

Hej,
markery nie są wysokie. To prawda, sytuacja jest poważna, ale nie beznadziejna. Najważniejsze to szybko działać i tylko pod okiem specjalisty, który się na tym zna. Polecałabym szybki kontakt z dr Sarosiekiem.
justyna09000
 
Posty: 384
Rejestracja: 25 Paź 2018, 13:27

Re: Guz jądra - Marcin

Postprzez dejmien » 31 Lip 2020, 10:31

Ruzumiem, że już masz wytyczoną ścieżkę postępowania przez dra? Bo jednak trzeba działać szybko i planowo. Moim zdaniem co do rodzaju chemii to już decyzja powinna należeć do dra a nie pacjenta. To samo z ewentualną operacją. Lekarz powinien Ci przedstawić ścieżkę/propozycję postępowania. Z tego co pamiętam leczysz się w Magodencie więc nie powinno być z tym problemu?
Pozdrawiam
Dejmien
dejmien
 
Posty: 137
Rejestracja: 05 Wrz 2019, 22:53

Re: Guz jądra - Marcin

Postprzez m_marcin » 31 Lip 2020, 20:01

Z racji że trzeba działać szybko, w przyszłym tyg zaczynam chemię. :? :twisted:
m_marcin
 
Posty: 37
Rejestracja: 10 Lis 2019, 17:46

Re: Guz jądra - Marcin

Postprzez Grrr34 » 04 Sie 2020, 07:37

Trzeba myśleć pozytywnie, dasz rade
Co mowi Dr Sarosiek odnośnie tej chemioterapii oraz dalszego postępowania?
Grrr34
 
Posty: 183
Rejestracja: 08 Lut 2017, 21:51

Re: Guz jądra - Marcin

Postprzez Grrr34 » 13 Sie 2020, 11:06

Marcin co u Ciebie? Dostajesz chemie?
Grrr34
 
Posty: 183
Rejestracja: 08 Lut 2017, 21:51

Re: Guz jądra - Marcin

Postprzez m_marcin » 14 Sie 2020, 20:29

Walczę.

Zacząłem chemie GOP, trochę sił brak itd. Staram się też nie narażać na zbytnie kontakty z ludźmi to też tak trochę obniża samopoczucie bo mimo że często wolę być sam to jednak kontakt z ludźmi wskazany dla zdrowia psychicznego. Kolejna chemia w tak krótkim czasie daje popalić co tu dużo pisać...
Cały czas mam nadzieję ze ta chemia już wybije raka do końca. Lekarze dają na to nadzieję.
m_marcin
 
Posty: 37
Rejestracja: 10 Lis 2019, 17:46

Re: Guz jądra - Marcin

Postprzez Grrr34 » 15 Sie 2020, 10:15

Wiem że To łatwo się pisze.... Ale nastawienie jest bardzo ważne, psychika odgrywa znacząca rolę,
Sporo ludzi pokonało nowotwor jadra i ma już ta niewątpliwie przykra przygodę za sobą i Ty też zapewne niedlugo do nich dołączysz

A jak Markery przed obecną chemia robili Ci bezpośrednio przed? Co mowi Dr Sarosiek?
Grrr34
 
Posty: 183
Rejestracja: 08 Lut 2017, 21:51

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości