Nasieniak pT3

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Nasieniak pT3

Postprzez rootsradical » 10 Gru 2019, 23:36

Wczoraj dowiedziałem się, że mam Nasieniaka pt3 . Co do tomografu, to mam niedokładny opis węzłów, ponieważ była to kontrola w sprawie czerniaka na którego się lecze..niestety kolejny nowotwów, czerniak niby zaleczony.
Opis:
Węzły lędźwiowe w osi krótkiej do 9mm- poprzednio 4mm (do kontroli). Zmiana płynowa o charakterze wodniak powrozka 21x22mm w kanale pachwinowym. Poniżej części poziomej XII-cy zmiana o charakterze uchyłka12x18mm, ale poprzednio niewidoczna co budzi podejrzenie przerzutu z rozpadem do węzła chłonnego.
Jakie leczenie Byście mi zaproponowali?Chemia czy radioterapia na węzły? Jeżeli chemia to jaka?
rootsradical

Re: Nasieniak pT3

Postprzez JanDaw » 11 Gru 2019, 06:38

Najlepiej skonsultować to z dr Tomaszem Sarosiekiem w Wwie w Magodent. Do dr możesz śmiało dzwonić czy wysłać maila koniecznie z cała historia.
Nie piszesz czy już jesteś po usunięciu jądra, jakiego rodzaju leczenie było wcześniej stosowane, jakie są wyniki markerów.
JanDaw

Postprzez rootsradical » 11 Gru 2019, 11:33

Jądro usunięte-nasieniak pt3. Markery w normie.Na czerniaka przyjmowałem immunoterapie
rootsradical

Postprzez dejmien » 11 Gru 2019, 15:51

Hej, pewnie trzeba będzie wdrożyć chemię 3x BEP (bleomycyna, etopozyd, cisplatyna) lub 4xEP (to samo bez bleomycyny), ewentualnie coś z karboplatyną jeśli nasieniak. Taka chemia jest pierwszą linią walki (po oczywiście wycięciu jądra) w raku jądra, ale zazwyczaj też skuteczną. Żeby określić dokładnie stopień zaawansowania potrzebne jest TK miednicy mniejszej, jamy brzusznej i płuc, markery: B-HCG, AFP i LDH przed operacją i po aż do ich unormowania (chyba że się nie normują to cyklicznie co zalecony czas przez lekarza). I najważniejsze w raku jądra to dobra opieka lekarska bo dobrze prowadzone leczenie jest tu bardzo skuteczne ale najmniejsze błędy potrafią się mocno mścić. Chyba najlepszymi ośrodkami do których warto się teraz zgłosić jest albo COI w Warszawie lub wspomniany dr Sarosiek w Magodencie - też Warszawa. Do dr Sarosieka możesz wysłać wyniki badań mailem i zapewne otrzymasz szybką odpowiedź. W COI też jest łatwo się umówić, mówisz przez telefon że rak jądra i cię przyjmują na rozmowę wstępną praktycznie w tym samym tygodniu. Jak coś to pisz na forum, ważny jest czas teraz i wdrożenie prawidłowego leczenia.
Pozdr
Damian
dejmien

Postprzez rootsradical » 11 Gru 2019, 18:48

Doktor Sarosiek kazał zrobić PETa żeby upewnić się co to za zmiany wykazał tomograf. Od tego.uzależnił dalsze leczenie.
rootsradical

Postprzez rootsradical » 12 Gru 2019, 22:05

Słuchajcie, mam się zgłosić w piątek następny do doktora Sarosieka. Dzwoniła Jego asystentka. Czyli to który szpital tego Magodentu?
rootsradical

Postprzez karol12 » 12 Gru 2019, 22:15

Szamocka 6
karol12

Miejscowość: Olsztyn

Postprzez rootsradical » 30 Gru 2019, 23:16

Jutro.zaczynam 3xBEP. O czym mam pamiętać, czego pilnować? Trzymajcie kciuki!
rootsradical

Postprzez missy » 31 Gru 2019, 00:32

rootsradical

Witaj, będziesz w W-wie brał chemię? Jeśli tak, to Ty pilnuj tylko picia, jedzenia i odpoczynku. Lekarze zrobią całą resztę. Bardzo, bardzo mocno trzymam kciuki. Jak DSS w końcu ruszy ( oby...) to tam też będziemy gorąco kibicować :)

No i jak wyjaśniła się sprawa z Niwolumabem? Wstrzymany, przesunięty, przerwa?

Pozdrawiam serdecznie, m.
missy

Postprzez rootsradical » 31 Gru 2019, 13:22

Leczę się w Lublinie, bo Warszawa powiedziala, że Lublin da radę podać -strara chemia;)
Profesor Rutkowski stwierdził, żeby nie łączyć Nivolumabu bo moż pojawić sie toksyczność większa, ale decyzja należy do mnie. Zdecydowałem się na przerwę 9tyg i powrót do programu bo mam 12tyg na powrót.
rootsradical

Następna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 9 gości