Nasieniak pT3

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Nasieniak pT3

Postprzez rootsradical » 01 Sty 2020, 09:00

Pierwszy dzień BEPa za mną, lekkie mdłości wieczorne i tyle, oby tak dalej..9
rootsradical

Postprzez rootsradical » 03 Sty 2020, 07:12

Trzeci wlew za mną, coraz większe nudności ale do zniesienia
rootsradical

Postprzez Grrr34 » 03 Sty 2020, 11:16

Możesz przekazać taka informacje pielegniarkom lub lekarzowi prowadzącemu.... Moze Ci zwiększy dawkę leków przeciwymiotnych, a może taka Twoja przypadłość że ciut bardziej odczuwasz nudności.... Dasz radę

Ja miałem kryzysy przy dolewkach z bleo, ale finalnie anibrazu nie wymiotowalem w trakcie 3xBep, nudności miałem pod koniec bardziej nasilone
Grrr34

Postprzez rootsradical » 07 Sty 2020, 18:02

Dobra po pierwszej dolewce bleomecyny, dolewka spoko, ale 5 dni EP dobrze zmasakrowało..Najważniejsze, że przerwa..
rootsradical

Postprzez missy » 07 Sty 2020, 19:25

Zmasakrowało w sensie żołądkowym? Niestety to cisplatyna ( czyli to P z BEP’a...) daje tak popalić :/

Jeśli dostajesz przeciw wymiotom/nudnościom jakiś onadansetron ( Atossa, Zofran, Setronon) i do tego deksametazon i one niekoniecznie wystarczają to można jeszcze poprosić o Emend:
http://leki.urpl.gov.pl/files/43_Emend_ ... g_80mg.pdf

Aha, pamiętaj też, że te podstawowe leki przeciwwymiotne typu Atossa często powodują skutki uboczne w postaci zaparć i w związku z tym warto naprawdę pić dużo wody i mądrze jeść. I ruszać się w miarę możliwości.

Trzymam kciuki za regenerację!
Ps. Aha, DSS już wróciło :)
missy

Postprzez rootsradical » 08 Sty 2020, 22:21

Tak żołądkowym..Cisplatyna to zło..Szumi w uszach też lekko cały czas.
rootsradical

Postprzez Niemen » 08 Sty 2020, 22:39

Na spokojnie :) pierwszy BEP to jest takie wdrożenie w chemioterapie. Najgorzej jest pod sam koniec 3 cyklu, ale bardziej pod kątem wyczerpania organizmu.
Żołądkowo u mnie to cały czas było źle ale stabilnie. Polecam wieczorne spacery - zaraz obok szpitala jest taka piekarnia, gdzie sprzedają bardzo dobrą pizze na kawałki. W poblizu rowniez znajduje się bar mleczny gdzie kluski leniwe też dają rade, tylko trzeba je dawkować powoli. W sklepie obok piekarni możesz kupić sok ze swiezych buraków i sok z ogorkow kiszonych. Jak nie dajesz rady jesc sniadań to spróbuj pić jogurty pitne. Niekiedy panie co podają żarcie maja schowane jogurty, jak zagadasz to na pewno dostaniesz. Jak masz zgagę to polecam pić Cole. A tak ogolem to sie nie ograniczaj jedzeniowo. Jak nagle masz ochote na coś to idz i to kup tylko dawkuj powoli.
Niemen

Postprzez rootsradical » 12 Sty 2020, 12:23

Dzieki. Dwa dni w domu po pirwszej dolewce i znowu szpital..neutropenia i izolatka. Ledwo co dojechalem do tego szpitala. Dzisiaj juz lepiej.
rootsradical

Postprzez Niemen » 13 Sty 2020, 03:06

No patrz ja Tobie pisze, ze 1 BEP to prościzna a Ty tak kiepsko zacząłeś... Jesteś w teraz w Magodencie czy w jakimś innym szpitalu? Może na te spacery nie wychodź teraz ;) trzymam mocno kciuki!
Niemen

Postprzez rootsradical » 13 Sty 2020, 18:27

COZL Lublin. Nie ma tragedii. Dzisiaj łupie mnie w kregoslupie od tego czynnika wzrostu..wszystko rośnie
rootsradical

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości