Rak jądra po operacji co dalej

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Rak jądra po operacji co dalej

Postprzez Vivid » 24 Gru 2019, 19:47

Witam wszystkich,

Trafiłam na forum, ponieważ u mojego brata zdiagnozowano raka jądra. W sobotę zaczęło go boleć jądro, dzisiaj rano miał operacje usunięcia jądra - wigilia spędzona cała we łzach, rodzina w rozpaczy - żona i rodzice ledwo funkcjonują. Ja staram się jakoś trzymać, choć też jestem załamana.
Chciałam bardzo prosić was o pomoc.

Czekamy na wyniki markerów i analizę hist-pat. Wiem, że wtedy będzie można powiedzieć coś więcej, ale czy już powinniśmy zapytać dra Starosieka o termin? Brat leży w szpitalu w Rzeszowie. I najważniejsze, czy po tym nowotworze można żyć długo i szczęśliwie? Czy zapadł już wyrok, że życie będzie ograniczone do iluś tam lat?

Z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź.
Vivid
 
Posty: 34
Rejestracja: 24 Gru 2019, 19:38
Miejscowość: Jarosław

Re: Rak jądra po operacji co dalej

Postprzez troll » 24 Gru 2019, 19:56

Można żyć długo, szczęśliwie a co najważniejsze spokojnie przeżyć wszystkich, którzy ulegają jednorazowej modzie na "zdrowe aktywności" tylko po to, żeby zrobić wrażenie na znajomych. Teraz najważniejsza jest właściwa diagnostyka, staging i profesjonalna decyzja co do sposobu postępowania. Oczywiście, gdy będziecie mieli wyniki, pomożemy. Zapoznajcie się proszę z materiałami zamieszczonymi na Forum. Nie straciły one na aktualności a doświadczenia użytkowników Forum pozostają bezcenne. Jeśli diagnoza się potwierdzi, jest to oczywiście nowotwór złośliwy, który zbagatelizowany i nieleczony prowadzi nieodłącznie do jednego zakończenia w krótkim czasie. Trzeba o tym pamiętać.

Pozdrawiam,
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Rak jądra po operacji co dalej

Postprzez Vivid » 24 Gru 2019, 20:18

Dziękuję za odpowiedź tak szybko, to naprawdę pomaga. Na pewno podzielę się wynikami jak tylko je dostaniemy. Forum czytam nieustannie od wczoraj, powracam do lektury. Dziękuję jeszcze raz i życzę spokojnych świąt
Vivid
 
Posty: 34
Rejestracja: 24 Gru 2019, 19:38
Miejscowość: Jarosław

Re: Rak jądra po operacji co dalej

Postprzez Vivid » 25 Gru 2019, 15:34

Hej wszystkim w Boże Narodzenie. Mam nadzieję, że święta mijają Wam spokojnie. Brata już dzisiaj wypisali ze szpitalu, kazali brać leki przeciwbólowe (ketonal) i odkażać ranę octeniseptem. Czy nie powinien zostać zapisany antybiotyk? W szpitalu jeszcze dzisiaj rano dostał antybiotyk w kroplówce. W piątek mamy jechać po wypis ze szpitala. Czy mamy wtedy poprosić o skierowanie na TK jamy brzusznej i miednicy? Brat miał zrobione RTG klatki dzień przed operacją i pobrane markery. Czekamy na wyniki.

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za całą wiedzę jaką znalazłam na forum, inaczej zwariowałabym w bardzo szybkim tempie.
Vivid
 
Posty: 34
Rejestracja: 24 Gru 2019, 19:38
Miejscowość: Jarosław

Re: Rak jądra po operacji co dalej

Postprzez tobson85 » 25 Gru 2019, 19:47

Hej
Jeśli nie wdała się żadna infekcja, rana ok i nie ma gorączki to antybiotyk nie jest potrzebny.
O skierowanie na TK możecie poprosić w pt - może wam dadzą, ale jest duże prawdopodobieństwo, że niestety takiego skierowania nie uzyskacie. Wtedy najlepiej umówić się do onkologa bezpośrednio i tam prosić o skierowanie.
Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Rak jądra po operacji co dalej

Postprzez Vivid » 25 Gru 2019, 20:48

Dziękuję bardzo za Odpowiedź. Brat właśnie mierzył temperaturę - 38.4 :( dzwonimy na oddział, z którego dzisiaj wyszedł zapytać co mu podać, w szpitalu dostawał paracetamol.
Vivid
 
Posty: 34
Rejestracja: 24 Gru 2019, 19:38
Miejscowość: Jarosław

Re: Rak jądra po operacji co dalej

Postprzez tobson85 » 26 Gru 2019, 12:43

Hej,
Jak się czuje brat?
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Rak jądra po operacji co dalej

Postprzez Vivid » 26 Gru 2019, 13:14

Cześć! Dzięki wielkie za pytanie.

Dzisiaj już dobrze, oczywiście w szpitalu nikt nie odebrał, lekarz na komórkę też. Same zbiłyśmy gorączkę i o północy miał już 37.3, w nocy spadła całkiem, nawet trochę pospał.

Dzisiaj już nawet zjadł śniadanie, chociaż nie ukrywam, że psychicznie jest w rozsypce. Oni starają się z żoną o dziecko od dwóch lat, leczyli się na bezpłodność, w tamtym roku w listopadzie brat miał operację żylaków jądra (nie tego, które mu wycięli). Ciągle tylko myśli o dziecku i ma trochę obsesję na temat naturalnego poczęcia :( w ulotce hormonu, który brał przez ostatnie 3 miesiące, w skutkach ubocznych jest rak jądra (1 na 10,000). Wiem, że to niekoniecznie musi być przez to, ale mama jest taka zła o to...

Jutro jedziemy po wypis i będziemy działać dalej. Ja niestety mieszkam na stałe w Krakowie, ale jako najbardziej przytomna (choć też załamana) osoba w rodzinie przejęłam stery nad całą akcją pt. Pokonać tego wstrętnego dziada!

Dziękuję niebiosom za to forum jesteście wspaniali. I mam nadzieję, że wy czujecie się dobrze! :)

Pozdrawiam gorąco i będę informować na bieżąco jak wygląda sytuacja.
Vivid
 
Posty: 34
Rejestracja: 24 Gru 2019, 19:38
Miejscowość: Jarosław

Re: Rak jądra po operacji co dalej

Postprzez Grrr34 » 26 Gru 2019, 20:01

Teraz pytanie z jakim skutkiem to leczenie bezpłodności?
Bo jeżeli parametry nasienia są w normie i leczenie przyniosło skutek... To warto zamrozić nasienie, w wypadku gdyby była wdrażania chemioterapia jako leczenie, oczywisciw jeżeli parametry nasienia są na tyle dobre,, aby miało to sens...
Ja już trzymam prawie 3 lata mrożonki
Grrr34
 
Posty: 183
Rejestracja: 08 Lut 2017, 21:51

Re: Rak jądra po operacji co dalej

Postprzez Vivid » 26 Gru 2019, 21:02

Wiem tyle, że skutek był taki że żywotność plemników wzrosła z 5% do 85% i brat dał się w końcu przekonać do inseminacji, a tu wyszło takie coś...

Dziękuję bardzo za radę, na pewno będziemy zamrażać, jeśli konieczna będzie chemioterapia.

Mam jeszcze takie pytanie - 31 grudnia minie tydzień od operacji, czy mamy prosić urologa o kolejne markery? Jeśli to tak nie działa, to jak się to robi prywatnie? Trzeba iść do jakiegoś laboratorium?

Dzięki i pozdrawiam.
Vivid
 
Posty: 34
Rejestracja: 24 Gru 2019, 19:38
Miejscowość: Jarosław

Następna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 29 gości