Rak jądra po operacji co dalej

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Rak jądra po operacji co dalej

Postprzez Vivid » 20 Lut 2020, 21:31

Cześć wszystkim.

Jesteśmy już praktycznie po czwartym dniu.

Brat o dziwo czuje się dobrze :-) je normalnie, chodzi sam do sklepu, na spacery.

Ze skutków ubocznych jak na razie ma zaparcia (dopiero dzisiaj). Brat mówił też, że ma czerwone ręce, stopy i twarz, ale że lekarz powiedział, że to normalne od sterydów.

Jutro ostatni dzień i mam nadzieję wypis do domu.

Jakieś rady na zaparcia i te zaczerwienienia?

Dzięki z góry!
Vivid

Miejscowość: Jarosław

Postprzez romi » 20 Lut 2020, 22:29

Wszystko to skutki uboczne chemioterapii i to na razie te mniej dokuczliwe, z czasem miną. Trzeba to przetrzymać.
Jeść należy małymi porcjami, najlepiej pożywienie w stanie półpłynnym i ciepłe, pić dużo wody, unikać potraw ciężkostrawnych i smażonych, ostro doprawionych i intensywnym zapachu. Wtedy jest szansa na uniknięcie zaparć. Ja wiem że to trudne i tak naprawdę pacjent w czasie leczenia traci smak i apetyt i wtedy właśnie śmieciowe jedzenie najlepiej smakuje.
Pozdrawiam
romi

Postprzez marcin s » 21 Lut 2020, 15:14

jak byłem w szpitalu dawali taki "słodki syropek" na zaparcia i z tego co widziałem działało :-) może warto porozmawiać z lekarzem
marcin s

Postprzez Vivid » 21 Lut 2020, 19:57

Tak znalazłam już jego nazwę, dzięki!

Brat już wyszedł, czuje się dobrze tylko ma twarz czerwona :) dostał leki przeciwwymiotne i w poniedziałek badania krwi i dolewka.
Vivid

Postprzez Vivid » 24 Lut 2020, 17:52

Jesteśmy po dolewce. Trudniej mi wszystko kontrolować, bo nie ma mnie teraz na miejscu, czekam aż brat wyślę mi wyniki, ale chyba zaczyna się kryzys.

Brat nie chce mówić nam wszystkiego, dzisiaj przypadkiem się wydało że leci mu krew z nosa :( wkurza się jak pytamy go jak się czuje. Dzisiaj już blady się zrobił i słaby po bleo :(

Powiedzcie mi proszę jak będzie miał gorączkę to należy jechać od razu do szpitala i co mówić?
Vivid

Postprzez romi » 24 Lut 2020, 22:24

Gorączkę do 38 zwalczać dostępnymi środkami, natomiast powyżej na SOR. Powinni zrobić badanie krwi. Jeśli okaże się, że wyniki są kiepskie wtedy skontaktować się z lekarzem prowadzącym, a on podejmie decyzję co dalej. Unikać dużych skupisk ludzi, żeby ograniczyć możliwość infekcji. Ograniczyć wysiłek i dużo odpoczywać.
Dobrze byłoby gdyby brat miał bezpośrednie wsparcie kogoś bliskiego. Bardzo potrzebna jest świadomość czyjejś obecności.
Pozdrawiam
romi

Postprzez dejmien » 25 Lut 2020, 12:32

Też mnie wkurzały ciągłe pytania jak się czuje, niestety tak czasem jest że mimo wsparcia bliskich robimy się opryskliwi :) to pewnie z bezradności. Jeśli będzie czuł się źle to powiadomi Was, tak myślę. Krew z nosa raczej nic nadzwyczajnego szczególnie przy chemii gdzie wszystkie błony śluzowe są atakowane, miałem podobnie. Tak samo stan podgorączkowy do 38 po bleo, ta dolewka niby nic wielkiego bo mały woreczek ale potrafi dać w kość, pamiętam że mi mówili że jak młynarz po tym wyglądam a siły nie miałem wejść po schodach ale różnie ludzie reagują.
dejmien

Postprzez Vivid » 02 Mar 2020, 21:09

Brat jest po pierwszym BEPie. Dzisiaj miał drugą dolewkę.

Przez cały ten czas tylko trochę wymiotował, był osłabiony (ale krótko), krew lała mu się z nosa.

Poza tym jadł w miarę normalnie, nawet raz go na odkurzanie wzięło hehe :)

Morfologia trochę poleciała, ale i tak jest dobrze. Próby wątrobowe też niskie, ale to wszystko nie wpłynęło na niego jakoś szczególnie negatywnie, co bardzo mnie zdziwiło.

Chciałam Was teraz zapytać jakie powinny być dalsze kroki.

Lekarz powiedział, żeby umówić się do niego pod koniec kwietnia, bo wcześniej nie ma po co - chce, żeby organizm się zrezegnerował.

W tym samym czasie zalecił dopiero markery, powiedział też, że nie ma co robić TK, skoro tyle co było robione i że ogólnie trzeba poczekać, zanim ruszymy dalej.

Czy tak powinno być?
Vivid

Postprzez romi » 02 Mar 2020, 22:21

Witam
Zróbcie tak jak powiedział lekarz. Pod koniec marca można skontrolować morfologię i ewentualnie markery.
I pilnować się teraz przed infekcją.
Pozdrawiam
romi

Poprzednia

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości