Guz jądra lewego

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Guz jądra lewego

Postprzez Pawel79 » 18 Sty 2020, 11:12

Hej

Jestem po rozmowie z onkologiem,cieszę się że trafiłem na lekarza kompetentnego z doskonałym podejściem do pacjenta.Na początku lekarz zapytał jak to się zaczęło i to był czas dla mnie gdzie mogłem się wygadać,lekarz słuchał mojej opowieści w niczym nie przerywając.Kolejne pytanie czy obecnie na coś choruje, leczę się,czy coś innego mi dolega.Następnie zostały mi przedstawione wszystkie informacje o nasieniaku,oraz konkretnie o moim przypadku. Najpierw wynik histopatologiczny-że są nacieki,zatory i że guz powyżej 4 cm,potem wynik TK-tutaj wszystko fajnie-jest ok.Lekarz wyjaśnił mi że jestem w dobrej grupie rokowania i ze względu na wynik histopatologiczny zalecana jest jedna "duża" dawka chemii, następnie wysłuchałem o radioterapii i nie pamiętam czy dobrze zrozumiałem ale coś na zasadzie że jest to nieprzyjemne leczenie dla pacjenta,dalsze powikłania itd... jednym słowem to nie dla mojego przypadku.
Gdy spytałem o moje leczenie to usłyszałem:1 wlew karboplatyny a potem obserwacja. Następnie porozmawialiśmy o przebiegu, skutkach oraz jaki to ma wpływ na plemniki. Naprawdę otrzymałem wyczerpujące informacje.
Za tydzień idę do szpitala na wlew karboplatyny i drugi dzień wypis do domu.

Informacje które uzyskałem wcześniej na tym forum pozwoliło mi się przygotować to tej rozmowy a lekarz opowiadając o moim przypadku oraz leczeniu utwierdził moje przekonanie ze jestem w dobrych rękach.
Pawel79
 
Posty: 5
Rejestracja: 24 Gru 2019, 22:51

Poprzednia

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości