Rak jądra-seminoma 3xBEP

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Rak jądra-seminoma 3xBEP

Postprzez wojtek.ch » 16 Sty 2020, 19:54

dzieki za odpowiedz, dokladnie o to mi wlasnie chodzi, ze tak naprawde tylko Pet pokazuje, ze cos jest i nie wiemy co, krew od początku w normie, wezel od poczatku nigdy nie przekroczyl normy, tylko sie powiekszyl i pozniej zmalal, jestem nastawiony na to, ze organizm walczy w jakis sposob. jesli faktycznie na juz bylaby potrzebna chemioterapia to bez problemu bym poszedl, ale to jest mocne leczenie i czy warto juz od razu w to iść. dzięki za kontakt do doktora, robie zdjecia i wysylam z prosba o pomoc. Zdrowka!
wojtek.ch

Postprzez romi » 16 Sty 2020, 20:49

Pewnie będziesz musiał poczekać bo dr Sarosiek jest na urlopie.
Faktycznie w Twojej sytuacji najlepiej byłoby gdyby wypowiedział się specjalista, natomiast jeśli wnioski będą za nawrotem to wtedy nie będziesz miał wyboru - musi być chemioterapia BEP, lub adekwatna EP.
Różnice w wymiarach między jednym a drugim badaniem mogą wynikać z subiektywnej oceny wielkości węzła przez radiologa, lub też z różnic między samymi badaniami TK i PET. Istotnym wskaźnikiem jest zwiększony wychwyt znacznika, tak jak to opisano we wnioskach z badania z sugestią aktywnego procesu nowotworowego.
Jak zamieszczasz na forum cokolwiek zamazuj swoje dane osobowe.
Pozdrawiam
romi

Postprzez Grrr34 » 16 Sty 2020, 21:46

Najlepiej skonsultuj gdzieś jeszcze ten Wynik, ale zrób to prężnie bo czas jest tu bardzo istotny, Maila do Dr Sarosieka wyślij, nie można od niego tego oczekiwać, ale nawet czasem będąc na urlopie Odpisuje, spróbować nie zaszkodzi..... Tu pewnie musiałby się wypowiedzieć Radiolog z dużym doświadczeniem z przerzutowym rakiem jadra i onkolog Kliniczny

Z jednej strony czas, bo może trzeba podać ta chemię, z z drugiej, zawsze lepiej byłoby zostawić ta linie leczenia jeżeli nie ma takiej konieczności i skorzystać z niej wtedy kiedy takowa zajdzie
Grrr34

Postprzez tobson85 » 16 Sty 2020, 22:32

Hej
Opinia dra Sarosieka na pewno będzie cenna, jednak musisz się liczyć z tym, że 3xBEP w Twoim przypadku jest najprawdopodobniej zasadna.
Węzeł w typowej lokalizacji, a markery bardzo często w nasieniaku nie są podwyższone. Wnioski radiologa oceniającego PET-CT też są jednoznaczne.
Jak masz chwilę to przepisz jeszcze pierwszą stronę opisu badania.
Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum

Miejscowość: Wrocław

Postprzez wojtek.ch » 16 Sty 2020, 23:02

Odbyłem do tej pory kilka konsultacji zaczynajac od nu-med Tomaszow Maz., pozniej dr Skoneczna z Warszawy, doktor ze Szpitala Matki Polki w Łodzi, do tego oddział gliwicki, do tego najnowsza dyrektywa z usa i wszyscy wskazują BEP, radiolodzy rowniez,
dziekuje za ta cala korespondecje z Wami:)
wojtek.ch

Postprzez Grrr34 » 16 Sty 2020, 23:59

No to jak konsultowales to z tyloma specjalistami to chyba sprawa jest jasna i bedziesz musiał przejść schemat Bep lub EP
Grrr34

Postprzez wojtek.ch » 17 Sty 2020, 01:12

No wlasnie dla mnie nie jest taka jasna, bo jesli np. jest to stan zapalny, a organizm sie broni, a ja sobie zafunduje chemioterapie, bo żadne wyniki na to nie wskazuja poza PETem, ktory pokazuje, ze cos swieci. Chodzi mi o to czy jesli jestem w dobrej grupie rokowania, pT1 to czy nie warto obserwowac niz stosowac od razu chemie. Ja rozumiem, ze lekarze chca wyleczyc i przewidziana jest w tym wypadku chemia, po prostu czy warto tak szybko ją robic.
wojtek.ch

Postprzez Grrr34 » 17 Sty 2020, 01:37

Wiesz ze sa pewne Wytyczne i standardy leczenia Nowotworach jadra, Czyste nasieniaki maja taka przypadłość, że w wielu przypadkach nie wydzielają żadnych hormonów, więc patrzenie Tu na Markery i to że one są w normie nie oznacza, że nie masz przerzutu, natomiast położenie tego węzła, który wykazuje wychwyt znacznika jest miejscem gdzie przerzutuje nowotwor zazwyczaj, dlatego Lekarze skłaniają się ku temu

Nikt nie da Ci 100 % pewności , natomiast lekarze poprzez swoje doswiadczenie oraz dostęp do dokumentacji, badań, statystyk są wstanie określić prawdopodobieństwo że Ten węzeł jest zainfekowany.. Biorąc pod uwagę te wszystkie zmienne oraz ilość konsultacji które robiłeś, jest wielce prawdopodobne że mają rację....

Wiem ze chciałbyś usłyszeć od jakiegoś Lekarza że nie trzeba, moze to stan zapalny,, ale to tak nie funkcjonuje

Musieliby by wziasc Cie otworzyć, ogladnac ten węzeł z najlepiej go usunąć i dac do badania, wtedy dopiero było by wiadomo co tam siedzi, ale to raczej nie byłoby postępowanie standardowe według wytycznych

A tak oczywiście możesz powtórzyć Badanie za jakieś 2 tygodnie i porównać z poprzednim, Tylko czy dadzą Ci skierowanie? I jak zrobią to kto je oceni? Bo np w innym. Ośrodku moga znow wyjść wartości graniczne, lub radiolog może to widzieć nieco inaczej i znow będą dylematy, dlatego najlepiej Badania robić na tym samym sprzęcie i zeby opisywał je ten sam lekarz, choć w tym przypadku może byc to ciezkie do oceny, chyba musisz zdać się na doświadczenie Lekarzy
Grrr34

Postprzez domap » 17 Sty 2020, 08:10

Robiłeś może jakieś badania w kierunku możliwych infekcji? Z medycyny jestem zielony i jedyne co znam to CRP i OB.
Współczuję trudnej decyzji, nie dziwię się, że masz sporo wątpliwości, jednak masz opinie kilku specjalistów, którzy są zgodni co do przebiegu dalszego leczenia. W systemach decyzyjnych, np.: przy udzielaniu kredytów, zazwyczaj minimalizuje się ryzyko udzielenia kredytu osobie, która potencjalnie go nie spłaci, nawet kosztem nieudzielenia kredytu osobie, która go spłaci. W Twoim przypadku lekarze pewnie wolą Ci podać chemię, nawet jeżeli nie mają 100% pewności do jej zasadności, niż nie podać, wiedząc, że jest bardzo duże prawdopodobieństwo (wcześniejszy rak, powiększony węzeł w typowym miejscu), że jej potrzebujesz. Na orchidektomię też się decydujemy, choć nie zawsze mamy pewność, że jest to rak, bo może być coś innego, co da się farmakologicznie wyleczyć, ale takie są wytyczne.
Życzę dużo zdrowia i trzymam kciuki za podjęcie właściwej decyzji.
domap

Postprzez wojtek.ch » 17 Sty 2020, 09:40

dzieki za komenatarz, bardzo pomocny,
ja juz wczesniej nastawilem sie na chemioterapie i jesli to jest najlepsze wyjscie to jak najbardziej tak postąpie. tylko tak mysle czy mozna sie jeszcze w jakis sposob upewnic czy zebrac jakies dane na ten temat,, ale jesli mowisz, ze dosyc czesto wystepuje przerzut do tego wezla to to mnie przekonuje. Czyli droga chemioterapii wydaje sie byc wlasciwa. jesli kilku lekarzy potwierdza to samo to mysle, że trzeba to przyjąć, przebrnać i wracac do zycia. Czy okresla sie te przerzuty do wezla w jakichs procentach? czy moze to byc nowotwor czy nie?
wojtek.ch

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości