Rak jądra-seminoma 3xBEP

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Rak jądra-seminoma 3xBEP

Postprzez Grrr34 » 17 Sty 2020, 10:32

Decyzja musi być Twoja po konsultacji z lekarzem, a tak procentowo to nie da się tego określić, ale doświadczony Lekarz bazując na danych statystycznych jest wstanie określic prawdopodobieństwo procesu nowotworowego w tym węźle....

Np u X Pacjentów z przerzutami nowotworu jadra, najczęściej w pierwszej kolejności są infekowane węzły Y

Do tego znacznik jest wychwytywany w tym węźle, brak
Podstaw do przypuszczeń ze mógłby być tam stan zapalny + a opinie Specjalistów w tej dziedzinie.... Składa się na taką a nie inna decyzję lekarzy odnośnie dalszego postępowania.

Napisz do Dr Sarosieka dla spokoju umysłu
Grrr34

Postprzez domap » 17 Sty 2020, 10:38

Rozdział 9 - na takie coś niedawno natrafiłem, zgłębiając wiedzę na temat tego dziada
Z tego co wyczytałem, to przy stadium I jest poniżej 20% ryzyka nawrotu, a jak się pojawi, to najczęściej zaczyna się od węzłów zaotrzewnowych.
Ja mam małe doświadczenie, jestem świeżak w temacie i opieram się na tym co się dowiem, ale warto posłuchać bardziej doświadczonych Koleżanek i Kolegów oraz specjalistów z tej dziedziny. Niestety, czas jest Naszym wrogiem i trzeba czasami podejmować trudne decyzje pod presją czasu.
domap

Postprzez wojtek.ch » 17 Sty 2020, 12:08

nie robilem badan dotyczacych infekcji, wczoraj wyslalem dokumenty do dr Sarosieka, a bardziej do jego sekretarki, poniewaz doktor jest na urlopie, na dokumenty spojrzy którys z lekarzy z jego placowki i do konca dnia powinienem poznac ich stanowisko. dzieki za wszystkie porady.
wojtek.ch

Postprzez wojtek.ch » 18 Sty 2020, 12:38

Otrzymalem wczoraj opinie z Magodentu, ale nie od dra Sarosieka, poniewaz jest na urlopie, a opinie wydał dr Maczkiewicz, ktory mowi, ze zalecenie 3xBEP jest poprawne. Wczoraj jeszcze sporo czytałem i dochodze do wniosku, ze jezeli jakikolwiek czynnik pokazuje, ze przerzut nastąpił lub jest duze prawdopodobienstwo, ze nastapi, to należy zafundować mu zapobiegawczo krotkie, ale intensywne leczenie, poniewaz jest to lepsze wyjscie i zmniejsza % wznowienia w pozniejszym czasie. Niby jestem nastawiony na tą chemie, jednak w środku gdzies sie tego boje, pewnie najbardziej powikłań. Z drugiej strony wiem, ze ma mi to pomoc i trzeba to tak traktowac. Jesli mozecie to utwierdzcie mnie w przkonaniu, ze 3xBEP to najlepsza decyzja, chyba tego mi najbardziej brakuje, takiego potwierdzenia, wiedząc z doświadczenia co Wy byscie zrobili na moim miejscu, jaka decyzje byscie podjeli, i wiem, ze ostateczna nalezec bedzie do mnie. dzieki
wojtek.ch

Postprzez tobson85 » 18 Sty 2020, 13:25

Hej
masz opinie najlepszych lekarzy w kraju - wszyscy sa zgodni. Wiadomo, ze jest to leczenie agresywne, ale mase osob z tego forum takie leczenie przeszlo i dzis cieszy sie zdrowiem.
Nie przyjecie leczenia bedzie oznaczalo tylko jedno... Wnioski radiologa z badania PET sa tak ewidentne, ze mozna przyjac te zmiane w wezlach jako przerzut i to oznacza stan zaawansowania CS IIA. W takim przypadku leczeniem z wyboru jest schemat 3xBEP.
W razie jakichkolwiek pytan przed i w trakcie leczenia, zawsze służymy pomoca.
Trzymaj sie
pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Grrr34 » 18 Sty 2020, 13:53

Każda inna decyzja niż Podjęcie sugerowanego przez Lekarzy leczenia będzie niosla ze sobą spore ryzyko,, Powtórzenie Badania tez moze nie przynieść rozstrzygnięcia, z kolei jak będziesz czekał i sprawdzał czy rośnie, mogą się wytworzyć w tym czasie następne aktywne ogniska.... Musisz podjąć jakas decyzję i sie jej trzymać
Grrr34

Postprzez wojtek.ch » 19 Sty 2020, 14:52

dziekuje za wszystkie odpowiedzi, mam jeszcze kilka dni na decyzje, z nadzieją, ze dowiem sie czegos woecej na temat mojego stanu. dołączam jeszcze wyniki badania PET TK z dn. 04.12.2019 i prosze o opinie czy faktycznie 3xBep to wytyczne w moim przypadku.

Rak jądra prawego, stan po orchidektomii.
Opis badania.

Głowa i szyja:
Symetryczne, śródinfekcyjne pobudzenie migdałków podniebiennych - SUVmax FDG = 8,1.
Nie stwierdzono podwyzszonego gromadzenia FDG w zakresie wezlow chlonnych oraz pozostalych struktur glowy i szyj

Klatka piersiowa:
Fizjologiczne gromadzenie FDG w strukturach klatki piersiowej bez obecnosci ognisk wzmozonej utylizacji glukozy w miazszu pluc, bez obecnosci pobudzonych wezlow w srodpiersiu

Jama brzuszna i miednica:
Stan po orchidektomii prawostronnej. Okolica operowana bez cech aktywnosci metabolicznej. Aktywny metabolicznie wezel chlonny kawalno-aortalny na wys. trzonu L4, do 12mm, SUMmax FDG = 5,6
Widoczne fizjologiczne wydzielanie FDG przez nerki i pecherz moczowy. Watroba nie powiekszona, bez widocznych ognisk wzmozonej utylizacji FDG. Nie stwierdzono podwyzszonego gromadzenia FDG w zakresie wezlow chlonnych miednicy.

Uklad miesniowo-szkieletowy:
Przeciazeniowe pobudzenie metaboliczne miesnia naramiennego lewego i kolcowego szyi lewego.
Fizjologiczny wychwyt FDG w zakresie szkieletu osiowego.

Wnioski:
w badaniu PET-TK stwierdza sie zaburzenia metabolizmu FDG wskazujace na obecnosc czynnego procedu NPL w lokalizacji wezla chlonnego kawalno-aortalnego na poziomie L4
wojtek.ch

Postprzez wojtek.ch » 19 Sty 2020, 20:39

Czy ktoś potrafiłby odpowiedziec czy przebyta rwa kulszowa i wypuklina miedzy 3, a 4 kręgoem lędzwiowym moze miec wplyw na powiekszenie węzla aortalno-kawalnego? dziękuje
wojtek.ch

Postprzez Grrr34 » 19 Sty 2020, 22:29

Tu masz trochę opisane o Pet w nowotworach...

https://podyplomie.pl/onkologia/15939,p ... pii?page=4

Między innymi tak :

Należy pamiętać, że współczynnik ma charakter względny, w znacznej mierze zależy od metody opracowania badania i indywidualnych właściwości skanera. Aby zatem wiarygodnie oceniać efekty leczenia, konieczne jest wykonanie badania na tym samym aparacie i w tym samym ośrodku. Wskaźnik SUV nie pozwala w zadowalającym stopniu na różnicowanie procesów zapalnych i nowotworowych, ale ocenia ich aktywność metaboliczną.

Prozmawiaj z lekarzem na ten temat co pisałeś odnoście stanu zapalnego na wysokości tych kręgów....

Ale tak jak pisaliśmy, żeby być pewnym musieliby Ci wyciąć ten wezel, wziasc do badania i zobaczyć co jest 5..., możesz też poczekać i powtórzyć Badanie za niedługi czas co może też nie przynieść jednoznacznej odpowiedzi..... Nie ma dobrego wyjścia z tej sytuacjii a jakas decyzję musisz podjac

Oczekujesz Aby ktoś rozwiał Twoje wątpliwości, jezeli Lekarze nie są wstanie tego zrobić i nie przekonuje Cie ich ocena i sugestie co do dalszego postępowania to mimo że jest to decyzja ciezka to musisz ją sam podjąć i cos zdecydować wkoncu
Grrr34

Postprzez domap » 19 Sty 2020, 23:19

Ja mam przepuklinę na poziomie L5 (jednostronna + znamiona przepukliny z drugiej strony), kręgozmyk (parę mm), cały czas to miejsce jest cieplejsze niż reszta pleców, ale na TK nie wyszły mi żadne węzły powiększone. Każdy organizm jest inny i mój przypadek nie jest jakimś wyznacznikiem. Wydaje mi się, że powiększone węzły są oznaką walki organizmu z czymś (infekcja, bakterie, nowotwór) i raczej przepuklina się do tego nie zalicza, bo to jest uszkodzenie bardziej fizyczne, ale to już ortopeda/reumatolog musiałby się wypowiedzieć fachowo.
domap

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości