Nowotwór jądra_Artur

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Nowotwór jądra_Artur

Postprzez benny2001 » 23 Lut 2020, 17:30

Witam,

Co tu wiele pisać, 31 lvl na karku i rak jądra.
Czwartek 06.02.2020
Diagnoza na prywatnej wizycie - rąk jadra lewego, guz 30x23 mm
Piatek 07.02.2020
Markery
Dehydrogenaza mleczanowa LDH (K33) (4,3,2) 145 U/L 0 - 248
Beta-HCG całkowite (L47) (4,3,2) 90,7 IU/L 0 - 1,1 H
AFP alfafetoproteina (L07) (4,3,2) 209,5 ng/ml 0 - 9 H
Poniedziałek 17.02.2020
Orchidektomia w szpitalu w Zabrzu
Dane z wypisu (krew pobrana przed zabiegiem):
BHCG-90 (1-11)
AFP 209,5 (0-9)
LDH w normie

Tyle z samych suchych danych. Jutro idę robić markery i sprawdzę czy spadają. Planuje zrobić także TK prywatnie, dostałem skierowanie ale zwykłe - po prośbie. Na cito dopiero mógłbym dostać jak przyjdą wyniki histopatologiczne i po wizycie u onkologa. Chcę to trochę przyśpieszyć, tak aby mieć już cały pakiet za tydzień.
Ogólnie jak będę miał komplet wynik, umawiam wizytę prywatną do Dr Wiechno - koledze bardzo pomógł i chwali.
I teraz pytanie do Was jak to pchać na Śląsku ? Wiadomo, że pełny obraz będzie po komplecie badań, ale bez chemii raczej się nie obejdzie.
Macie kogoś poleconego, miejsce gdzie znają się na raku jądra? Przyznam się, że byłoby to najwygodniejsze, pod względem logistycznym.

Znalazłem, że ktoś polecał w Katowiach
Poradnia Chemioterapii Onkologicznej
ul. Reymonta 8 Katowice

Jakieś Opinie?

Pozdrawiam
Artur
Ostatnio edytowany przez benny2001 23 Lut 2020, 20:26, edytowano w sumie 2 razy
benny2001
 
Posty: 22
Rejestracja: 08 Lut 2020, 14:31

Re: Nowotwór jądra_Artur

Postprzez Grrr34 » 23 Lut 2020, 18:33

Odnośnie ośrodków to musza polecić koledzy z tamtych rejonów bo ja zachodniopomorskiego, trzeba poczekać na winik Histpatu oraz Tk, jedyna co się nasuwa na ta chwile to nie-nasieniak z powodu podwyższonego AFP, z resztą trzeba poczekać aby cokolwiek wyrokowac
Grrr34
 
Posty: 183
Rejestracja: 08 Lut 2017, 21:51

Re: Nowotwór jądra_Artur

Postprzez dejmien » 23 Lut 2020, 19:14

Dr Wiechno leczyłem się u niego na oddziale w Warszawie. Bardzo dobry specjalista od rj. Moja rada to zadzwonić do Coi w Warszawie, powiedzieć że rj masz i jesteś po operacji masz podwyższone markery i potrzebujesz szybkiego wdrożenia leczenia. Wizytę umowia szybką, czekanie z TK na wyniki hist pat są jakąś pomyłką, bo itak musisz to badanie zrobić.niezaleznie co na hist pat wyjdzie i to szybko zrobić więc albo natychmiastowa wizyta po skierowanie do miejscowego onko albo od razu do Wiechno, /Sarosieka żeby Ci te badania zlecił na cito. Markery są przekroczone więc jak nie spadną czeka Cię pewnie 3,4 bep lub ep w zależności jaki ośrodek wybierzesz. Najważniejsze teraz załatwić TK miednicy mniejszej, jamy brzusznej i klatki oraz rtg klatki piersiowej w 2 projekcjach i markery do ich spadku gdy będą w normie. Działaj zadaniowo, z tego się wychodzi tylko trzeba się właściwie od razu leczyć czyli w ośrodku z doświadczeniem w rj. Powodzenia
PS. Co do Śląska to wg mapy ośrodków onko coi w Gliwicach jest żółte czyli nie najgorzej, nie najlepiej. Jeśli jest bardziej skomplikowany przypadek mogą się mylić dlatego jednak poleciłbym Warszawę bo tak: chemia to tylko 8dni w szpitalu potem do domu, przerwa i znowu 8 itd. Ważne żeby była dobrze nadzorowania a co za różnica czy będziesz leżał u siebie czy gdzieś dalej. Z Katowic dobre połączenia są do wawy
dejmien
 
Posty: 137
Rejestracja: 05 Wrz 2019, 22:53

Re: Nowotwór jądra_Artur

Postprzez benny2001 » 23 Lut 2020, 19:39

Myślę, że mogłem nieświadomie w błąd wprowadzić. Markery z wypisu są z próbki pobranej przed zabiegiem. Czy spadają będę wiedzieć jutro, zalecili wykonać 7 dni po orchidektomii.
Samo skierowanie na TK mam, chciałem zrobić w przyszłym tyg z własnej kasy, żeby się nie szarpać i przyśpieszyć to.
Mówisz, że nie ma sensu kombinować i od razu do COi uderzać? Niby za tyg mam mieć wyniki hist pat i wtedy miałem ruszyć do Wawy z całym pakietem danych, ale raczej na początek na konsultacje.
benny2001
 
Posty: 22
Rejestracja: 08 Lut 2020, 14:31

Re: Nowotwór jądra_Artur

Postprzez kamil1234 » 24 Lut 2020, 08:34

Wysłałem ci wiadomość :)
kamil1234
 
Posty: 145
Rejestracja: 27 Paź 2018, 06:53

Re: Nowotwór jądra_Artur

Postprzez dejmien » 24 Lut 2020, 11:18

Jak pójdziesz na konsultacje do COI Warszawa to od razu uruchomią machinę więc pewnie Cię umówią już na chemię na konkretny termin i całą dalszą opieką się zajmą, tam całe piętro prawie leżało na rj jak byłem.
Co do Gliwic nie wiem ale na forum jest jako ośrodek żółty czyli o mniejszym doświadczeniu, a nie ma miejsca na błędy tutaj.
Dobrze kombinujesz żeby z kompletem badań już uderzać do onkologa żeby szybko podjęli decyzję, pod warunkiem że na ten komplet badań nie będziesz długo czekać, mi się np. udało namówić lekarzy już w szpitalu na orchidektomii żeby mi zrobili TK i rentgen ale nie zawsze tak się udaje, nie zawsze jest przychylność lekarzy, którzy czasem chcą tylko zrobić swoją działkę a resztą się martw sam.
dejmien
 
Posty: 137
Rejestracja: 05 Wrz 2019, 22:53

Re: Nowotwór jądra_Artur

Postprzez benny2001 » 24 Lut 2020, 15:21

Cześć,

Takie pytanie, ile czekaliście na opis TK ? Teraz dzwoniłem, żeby umówić prywatnie COI w Gliwiach i na sam opis czeka się do 10 dni ?
Czy jak leci to na Cito, poza kolejkami opis też jest wydawany szybciej?
benny2001
 
Posty: 22
Rejestracja: 08 Lut 2020, 14:31

Re: Nowotwór jądra_Artur

Postprzez Vivid » 24 Lut 2020, 17:45

Tyle się czeka, nam nawet Sarosiek powiedział żebyśmy robili u siebie bo w Magodencie trzeba czekać 14 dni. My czekaliśmy 10.
Vivid
 
Posty: 34
Rejestracja: 24 Gru 2019, 19:38
Miejscowość: Jarosław

Re: Nowotwór jądra_Artur

Postprzez benny2001 » 24 Lut 2020, 17:58

Ok, dzięki za info odnośnie TK, jutro jadę tam osobiście do COI w Gliwicach bo nie idzie się dodzwonić.
Mam opcję robić TK na NFZ w jakiś innym prywatnym ośrodku i to w piatęk, ale sie wacham.
Chyba na 1 TK lepiej wybrać zakład który siedzi w onkologii, jak uważacie?

Wyniki markerów 7 dni po orchidektomii, niestety AFP rośnie.
Dehydrogenaza mleczanowa LDH (K33) (4,3,2) 127 U/L 0 - 248
Beta-HCG całkowite (L47) (7,3,2) 2,0 IU/L 0 - 1,1 H
AFP alfafetoproteina (L07) (7,3,2) 229,4 ng/ml 0 - 9 H

Jutro zadzownie do COi w Warszawie i spytam się jak tam sprawa wygląda z przyjęciami itp. Jeden z forumowiczów poleca w Katowicach, ale chyba od razu wole iść do najlepszych i pomęczyć się z dojazdami.
benny2001
 
Posty: 22
Rejestracja: 08 Lut 2020, 14:31

Re: Nowotwór jądra_Artur

Postprzez Jeek » 24 Lut 2020, 21:18

Witam

Jeżeli masz możliwość zrobić TK na NFZ i to szybko, to ja bym zrobił.
Moim zdaniem badanie zrobione w dowolnym ośrodku będzie wystarczająco dokładne.
Następnie z kompletem badań do Warszawy.

Pozdrawiam
Nigdy nie trać nadziei
Jeek
 
Posty: 208
Rejestracja: 24 Sty 2015, 22:46

Następna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 48 gości