Nowotwór jądra_Artur

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Nowotwór jądra_Artur

Postprzez giorgio » 17 Mar 2020, 20:25

Romi jakbym miał 3 razy jechać na Warszawę mając 3 bep to tez bym jechał.
Doktor super. Wiadomo zajęty bo ludzi masa dno niego ale codziennie był u mnie. Wypis na 9 kartek co mam robić i jak. I kiedy. I jakby coś się wysłali po dolewkach to co robić. Omówiony ze szczegółami. Recepty ze szczegółami omówione. Leki o które musisz prosić jak zw brak w Krakowie tu stanowią bazę leczenia. Czujesz kompetencje.
W Wawie lekarze chodzą sami na obchody a nie tak stadami jak w Krakowie wiec możesz swobodnie porozmawiać. No i wiadomo ze jak przychodzi do kolegi z pokoju to się pyta tez Ciebie co i jak i jest zwiększona opieka.
Siostry co chwile kontrolują temat. Najważniejsze ze są zajebiście miłe. Naprawdę zastanawiam się ja je oni tam rekrutują ze wszystkie były bardzo fajne.. Aż mnie to zastanowiło bo to onkologia i mimo ze dr Sarosiek jest specjalistą od jajek, to było masę osób z gorszymi sprawami...
Polecam doktora i jak sam dwa miesiące czytałem czy to jakiś wątek jest ze tak piszą o nim i tym szpitalu to już wiem ze to jest po prostu dobra jakość.
giorgio
 
Posty: 13
Rejestracja: 01 Lut 2020, 00:15

Re: Nowotwór jądra_Artur

Postprzez benny2001 » 17 Mar 2020, 20:39

Cześć, dzięki za opis ;) Mocno przeszukam jeszcze forum żeby jak najlepiej się przygotować.
Co do samego leczenia Romi, jutro mam wizytę u prof. Wiechno i tam skonsultuje wszystko. Ten 1 strzał jest pewnie przy założeniu ze w pon mi sie markery unormują a dużo na to wskazuje. Sam na początku drogi i czytaniu założyłem że nawet w IA bede chciał przyjąć 1 BEP.
Tutaj oczywiście omówił ze mną temat i powiedział, że ze względu na duża zawartość 40% ? utkania w HP typu nowotworu zaleca 1 kurs. Szansę na wznowę ocenił na 12 albo 20% teraz juz nie kojarzę. Na tą chwilę mogę powiedzieć, że z lekarzem z którym się kontaktowałem - wywarł dobre wrażenie. Co do miejsca, przyznam ze tutaj sugerowałem się mocno odległością, ale też zobaczę co mi jutro na konsultacji zostanie powiedziane.
Ostatnio edytowany przez benny2001 17 Mar 2020, 21:15, edytowano w sumie 2 razy
benny2001
 
Posty: 22
Rejestracja: 08 Lut 2020, 14:31

Re: Nowotwór jądra_Artur

Postprzez romi » 17 Mar 2020, 20:53

Ok prof. Wiechno to bardzo dobry specjalista, kompetentny i rzeczowy. Przy komponencie potworniaka, mimo, że ten typ nowotworu jest traktowany jako łagodny i niezbyt dobrze reaguje na chemię, to 1BEP jest zalecany ze względu na możliwość przekształcenia w formę inwazyjną.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Nowotwór jądra_Artur

Postprzez benny2001 » 25 Mar 2020, 19:41

Cześć Wam,

Mały update z mojej strony.
Najpierw podstawy, markery spadły poniżej wartości referencyjnych. Nie mam ich teraz ze sobą ale AFP było na poziomie 5,7 jeśli dobrze pamiętam.
Czyli zaszeregowanie jak najbardziej IA
Prof Wiecho powiedział, że co bym nie zrobił to będzie dobrze.
On może by się skłaniał do aktywnej obserwacji, ale to całkowicie mój wybór jako że ma pacjentów którzy wybrali różne drogi.
W związku z tym od jutra już zaczynam 1 kurs BEPu mam nadzieję pierwszy i ostatni ;]
benny2001
 
Posty: 22
Rejestracja: 08 Lut 2020, 14:31

Re: Nowotwór jądra_Artur

Postprzez giorgio » 27 Mar 2020, 04:25

Dasz radę! 3 mamy kciuki!
giorgio
 
Posty: 13
Rejestracja: 01 Lut 2020, 00:15

Re: Nowotwór jądra_Artur

Postprzez benny2001 » 27 Mar 2020, 17:35

I leci drugi dzień właściwej chemii, na razie bez żadnych komplikacji. ;] Apetyt dopisuje, woda też wchodzi, czasami złapie lekkiego muła, ale mija. Ogólnie wmiarę da się pracować, lapek dobrze zabija czas.
Miałem wpaść na 6 dni, 1 dzień przygotowań i 5 wlewania, ale prawdopodobnie zostanę do dolewki, żeby ograniczyć wychodzenie itp ze szpitala.
Pielęgniarki i lekarze w porządku, zobaczymy jak będzie w kolejne dni ;]
benny2001
 
Posty: 22
Rejestracja: 08 Lut 2020, 14:31

Re: Nowotwór jądra_Artur

Postprzez giorgio » 28 Mar 2020, 00:11

No i elegancko.
Przed Tobą może być raz lepszy raz gorszy dzień.
Informuj doktora jakby coś szło nie tak.
Pozdrawiam!
giorgio
 
Posty: 13
Rejestracja: 01 Lut 2020, 00:15

Re: Nowotwór jądra_Artur

Postprzez benny2001 » 02 Kwi 2020, 16:46

Cześć po przerwie,

Jestem już w domu, dzisiaj dostałem dolewkę z bleo. Ogólnie do tej pory żadnych szaleństw nie było i wydaje mi się, że dobrze to znoszę. Jutro zgolę sobie włosy i brodę na zaś.
W recepcie
Accofil 48 mln 5 strzałów od jutra codziennie jeden
Atossa na nudności wymioty
i Torecan w razie wymiotów.

Trochę skołowany byłem i nie dostałem informacji ani nie zapytałem czym zbijać temparaturę w razie wystąpienia gorączki?

Pisze głównie z jednym pytaniem, czy są jakiekolwiek podstawy to niepodania 2 dolewki z powodu wyników krwi? Bo dziś coś dziwnego usłyszałem od innego lekarza (jest podzielony skład, mojego nie było), że jak będzie słaba morfologia to najwyżej nie dadzą 2 strzału. Kłóci się to trochę z tym co czytałem? I jak na to reagować?
benny2001
 
Posty: 22
Rejestracja: 08 Lut 2020, 14:31

Re: Nowotwór jądra_Artur

Postprzez troll » 03 Kwi 2020, 23:37

Gdzie odbywasz leczenie? Nawet słaba morfologia nie jest przeciwwskazaniem do podania bleomycyny a utrzymanie tempa podawania leków jest kluczowe dla skuteczności leczenia.

Pozdrawiam,
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Nowotwór jądra_Artur

Postprzez romi » 04 Kwi 2020, 00:24

Na temperaturę powyżej 38 stopni paracetamol. Jeśli będzie wyższa to skontaktować się z lekarzem, albo na SOR (teraz może być kłopot), oby nie było potrzeby.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 38 gości