Rak jadra nasieniak

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Rak jadra nasieniak

Postprzez Grrr34 » 25 Mar 2020, 00:47

PT nie jest tutaj az tak istotne czy będzie to pt1 czy pt2, ma to znaczenie przy aktywnej obserwacji i ryzyku ewentualnej wznowy podczas niej

Jeżeli te guzki lub węzły są traktowane jako przerzutowe to wtedy zaawansowanie będzie 2A i wtedy powinien dostać 3 razy Bep, jezeli nie będą traktowane jako przerzutowe to powinien mieć wybór między aktywna obserwacja a chemioterapia adjuwantowa czyli Karboplatyna....
Radzilbym to wszystko zweryfikowac i dopytac
Grrr34
 
Posty: 183
Rejestracja: 08 Lut 2017, 21:51

Re: Rak jadra nasieniak

Postprzez Izunia » 25 Mar 2020, 10:49

Rozmawiałam z mężem, wynik badań jest taki sam nic się nie zmieniło. Profesor zaczęła mówić że raczej będzie 3 razy Bep. Czyli te węzły traktuje jako przerzuty? Okazało się że lekarz nie wie o tym wypadku i zgniecieniu klatki piersiowej, mąż ma jej powiedzieć jak najszybciej. Kurcze a jak to są jakieś zmiany pourazowe a oni myślą że przerzutowe. Już sama nie wiem co myśleć. Przecież jeśli istnieje jakaś szansa że to pourazowe powiększenie węzłów to muszą to wziąć pod uwagę.
Izunia
 
Posty: 33
Rejestracja: 05 Mar 2020, 19:42

Re: Rak jadra nasieniak

Postprzez Grrr34 » 25 Mar 2020, 22:21

Przepraszam że tak brzydko powiem, ale skoro Twój maz nie ma odwagi zapytać się cokolwiek i uzyskać rzetelna informacje a Ty też nie potrafisz tego zrobić.... No to my na forum za was tego nie zrobimy....

Musisz porozmawiac wprost z Lekarzem jakie jest zaawansowanie choroby i czy zmiany w płucach oraz węzły są traktowane jako przerzutowe

Mozesz jeszcze skonsultować wasz przypadek u Dr Sarosieka, no chyba ze Onkolog skłania się ku temu ze te guzki to przerzuty to wtedy mąż Dostanie 3x Bep.... tylko w ten sposób można wytłumaczyć wdrożenie Bepa
Grrr34
 
Posty: 183
Rejestracja: 08 Lut 2017, 21:51

Re: Rak jadra nasieniak

Postprzez Izunia » 26 Mar 2020, 07:09

Tak, masz rację. Płuca profesor może wytłumaczyć praca męża więc są ok. Ale węzły traktuje jako przerzutowe, czeka nas 3XBep.
Izunia
 
Posty: 33
Rejestracja: 05 Mar 2020, 19:42

Re: Rak jadra nasieniak

Postprzez troll » 27 Mar 2020, 09:31

Witaj,

Moja sugestia - wypisać sobie przed wizytą na kartce każde pytanie, wątpliwość, ważne informacje - i nie bać się pytać i przekazywać informacji. To, co z pozoru może być nieistotne - dla lekarza być może będzie bardzo istotne! Lekarz to człowiek, nie ważne czy świeżo upieczony specjalista czy profesor z 30 letnim stażem. Rozmowa to podstawa. Jeśli będziecie czuli się potraktowani źle, w każdej chwili można wybór lekarza zmienić. Tutaj ceną jest zdrowie i życie a nie dobra relacja z lekarzem, który nie potrafi uszanować pacjenta.

Pozdrawiam,
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Rak jadra nasieniak

Postprzez Izunia » 27 Mar 2020, 15:09

Witajcie, mąż rozmawiał z panią profesor, wszystko mu wyjaśniła. Na ta chwile jest już po chemii, muszę powiedzieć że bardzo bałam się jak ja zniesie ale było bardzo dobrze. Jedynie wczoraj w nocy miał czkawkę a poza tym zmian w samopoczuciu nie ma. Włosy się jeszcze trzymają ale pewnie zaraz wypadną. W poniedziałek wraca do domu, bardzo się ciesze i będziemy czekać na następny cykl. Pozdrawiam serdecznie.
Izunia
 
Posty: 33
Rejestracja: 05 Mar 2020, 19:42

Re: Rak jadra nasieniak

Postprzez romi » 27 Mar 2020, 16:23

Jeśli możesz to napisz co powiedziała, bo to może być ciekawe i pomocne w innych przypadkach.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Rak jadra nasieniak

Postprzez Izunia » 29 Mar 2020, 16:03

Jasne że wszystko napisze ale jutro, jutro mąż ma wyjść ze szpitala więc na spokojnie się dowiem wszystkiego. Mam jeszcze takie pytanie, wiem ze chemia się dzieli na biała i czerwona. Czy Bep to chemia biała? Podlega też takiemu podziałowi?
Izunia
 
Posty: 33
Rejestracja: 05 Mar 2020, 19:42

Re: Rak jadra nasieniak

Postprzez romi » 29 Mar 2020, 22:26

Jeżeli już ma zostać zakwalifikowana do którejś z grup, to będzie to chemia czerwona.
Podział na chemię białą, żółtą czy czerwoną jest dość umowny i dosyć ogólny, lepiej posługiwać się nazwami chemioterapii - BEP, EP, itd, bo to dokładnie opisuje jaki rodzaj leczenia został zastosowany.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Rak jadra nasieniak

Postprzez Izunia » 30 Mar 2020, 16:46

Witajcie, mąż wyszedł ze szpitala. Po ponownej tomografii wiemy ze węzły chlonne pachowe i srodpiersia samoistnie się zmniejszyły o 2mm. Teraz są w górnej granicy normy. Płuca wyszly tak samo jak pisałam na samym początku. Brzuch ok jedynie co uwzględnili w tym TK a w poprzednim nic nie było to obustronnie w sąsiedztwie naczyń biodrowych widoczne węzły chlonne o wymiarach osi krótkiej do 7mm. Generalnie płuca traktują jako rozsiew.
Izunia
 
Posty: 33
Rejestracja: 05 Mar 2020, 19:42

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Piotrek30 oraz 17 gości