Seminoma (strona lewa)

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Seminoma (strona lewa)

Postprzez kokolandia555 » 16 Mar 2020, 18:20

Witam.
Borykałem się z bólem jądra. W skrócie opisze sytuacje, że od 16.01.2020 chodziłem z bólem lewego jądra ze 3-4 dni po tym jak w pracy nagle przeszył mnie ból od jądra po cały brzuch promieniujący do lewej strony pleców, po czym miało mi się na wymioty.

Poszedłem do urologa i zrobiono mi USG, na którym widać było zmianę na jądrze w postaci guza.
Zdiagnozowano u mnie nowotwór złośliwy lewego jądra (C62.1)

Wyniki krwi - 21.01.2020
LDH: 2414,23 (zakres 135-225) -
BhCG: 1,41 (zakres 0-2)
AFP: 1,71 (zakres 0-5,8)
CEA: 0,42 (zakres <3,8)

Orchidektomia jądra lewego - 12.02.2020
Niestety ale przed operacją nie robiono mi morfologi pod kątem markerów nowotworowych. Jedyne badanie to USG obu jąder.

Histopatologia guza - 27.02.2020
Nasieniak jądra (seminoma) - guz nacieka osłonki i sieć jądra (pT2). Nie stwierdzono angioinwazji. Powrózek nasienny bez zmian nowotworowych. Na przekroju białawy guz średnicy 3,5 cm z obszarem martwicy średnicy 1,5 cm. Guz dochodzi do osłonek i je nacieka. 5 wyc. x 5bl.

Wyniki krwi - 06.03.2020
LDH: 284 (zakres 240-480)
BhCG: <0,1 (zakres do 2,00)
AFP: 2,00 (zakres do 4,00)

USG jądra prawego - 06.03.2020
Loża pooperacyjna bez uchwytnych patologii. Jądro prawe o wymiarach 27x41 mm, o prawidłowej echogenności, bez zmian ogniskowych. Prawidłowa ilość płynu między osłonkami. Pachwiny bez cech limfadenopatii.

Wynik TK jamy brzusznej i miednicy wielofazowe - 06.03.2020
W skrócie jest wszystko prawidłowe. Zastanawia mnie sformułowanie: "dość liczne drobne ww. krezkowe średnicy do 6mm".

Wyniki klatki piersiowej
W skrócie jest wszystko prawidłowe. Zastanawia mnie sformułowanie: "drobne zwłóknienia w segmencie 8 PP".

Niedawno byłem na konsultacji i na podstawie tych wyników badań zasugerowano mi jedno z trzech metod leczenia: chemioterapia, radioterapia, obserwacja. Ten wybór był dla mnie trudny, bo tak naprawde nie miałem pojęcia które będzie najlepsze a nikt mi nie powiedział jasno co będzie najlepsze. Zdecydowałem się więc na obserwację.

Na dzień dzisiejszy czuje się dobrze, jednak żyje w stresie i obawie 'co będzie jutro'. Znacie jakiś specjalistów zajmujących się typowo rj (2020r) z Poznania albo okolic Legnicy?
kokolandia555
 
Posty: 1
Rejestracja: 16 Mar 2020, 17:23

Re: Seminoma (strona lewa)

Postprzez romi » 16 Mar 2020, 20:47

Twój wybór jakkolwiek obarczony stosunkowo sporym ryzykiem nawrotu jest tak samo prawidłowy jak pozostałe możliwości które Ci przedstawiono. Przyjęcie chemioterapii zmniejszyłoby to prawdopodobieństwo do pojedynczych procentów i póki co możesz się jeszcze na nią zdecydować. Gdybyś jednak pozostał przy swoim wyborze to nowotwór który u Ciebie stwierdzono, nasieniak, w żadnym stanie nie daje złych rokowań. Jeśli nawet zdarzy się coś niedobrego to wyleczenie masz pewne. I na koniec - każdy upływający rok od orchidektomii radykalnie zmniejsza ryzyko nawrotu.
Jeśli obserwacja będzie prowadzona zgodnie z zaleceniami, to gdyby cokolwiek się zadziało, trzeba będzie poddać się chemioterapii po której będziesz zdrowy.
Niestety nie mamy w Poznaniu czy Legnicy nikogo godnego polecenia. Najlepszym miejscem w chwili obecnej jest Warszawa.
Na forum jest wiele informacji które mogą rozwiać Twoje wątpliwości. Gdybyś miał pytania, to postaramy się na nie odpowiedzieć.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46


Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości