Przemek 35 l./Szczecin

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Przemek 35 l./Szczecin

Postprzez Grrr34 » 26 Maj 2020, 18:59

Każdy kij ma dwa końce i kazda opcja ma swojej plusy i. Minusy, wszystko zależy od Twojej kondycji emocjonalnej
Kurs Karoblatyn zmniejszy do minimum ryzyko nawrotu choroby.... ścisła obserwacja natomiast wiąże się z większym ryzykiem wznowy, a także możliwie większym stresem i niepewnością podczas niej.

Z Drugiej strony, nie obciążasz organizmu leczeniem chemioterapeutycznym..... W przypadku ewentualnej wznowy ... Czy zdecydujesz się na Karboplatyne czy na obserwacje.... Kolejna linia ewentualnego leczenia będzie Bep kup EP

Decyzję musisz podjąć sam, obydwie drogi będą słuszne.
Grrr34

Postprzez romi » 26 Maj 2020, 19:05

Obserwacja wymaga dyscypliny i terminowych badań, pacjent unika skutków ubocznych chemioterapii, nie zmienia się stan zaawansowania w przypadku nawrotu. Trzeba spojrzeć pozytywnie, tylko jeden na 5-6 pacjentów ma wznowę, dlaczego akurat Ty masz być tym pechowcem. Z każdym rokiem maleje szansa na nawrót. Nie ma karencji na poczęcie dziecka, nie ma ryzyka bezpłodności. Niestety dla niektórych jest dużym obciążeniem psychicznym i wybierają leczenie. Niestety również w przypadku wznowy leczenie jest bardziej uciążliwe według schematu BEP który może powodować poważniejsze skutki uboczne.
Przyjęcie karboplatyny zmniejsza ryzyko nawrotu, ale nie redukuje go do zera. Komfort psychiczny jest pewnie lepszy, bo "zrobiłem co mogłem, aby rak nie wrócił". Mogą pojawić się skutki uboczne. Po leczeniu również prowadzona jest obserwacja i wymagane są badania, obowiązuje 2-letnia karencja na poczęcie dziecka.
W Polsce przyjęto model, że w takich przypadkach decyduje pacjent, na zachodzie taki przypadek jak Twój byłby zakwalifikowany przez lekarza do obserwacji, ale tam poziom opieki jest inny niż u nas i leczenie wdraża się wtedy, kiedy jest ono konieczne. Chemioterapia jest leczeniem bardzo inwazyjnym i jest to duże obciążenie dla organizmu.
Tę trudną decyzję pacjent musi podjąć samodzielnie, bez nacisków ani sugestii. Twoja decyzja będzie najlepsza, bo będzie Twoja. Na forum sporo na ten temat napisano, tylko czytać.
Pozdrawiam
romi

Postprzez Mefistofe85 » 12 Cze 2020, 07:00

Witam forumowiczów,
Napiszę co u mnie, przeanalizowałem wszystkie za i przeciw i tak 27.05 poszedł wlew karboplatyny, na izbie wstawiłem się o 7 natomiast w domu byłem już o 13. Dopiero pod wieczór poczułem lekkie nudności, które pojawiły się również w kolejnych dwóch dniach(zawsze pod wieczór), jednak Pani doktor zabezpieczyła mnie w leki przeciwwymiotne więc dałem rade. Ogólnie 3 dni byłem lekko kopnięty tak bym opisał swój stan. Po paru dniach praktycznie jakby nie było tematu. Teraz czekam na konsultację w przyszłym tygodniu, na której mam zrobić morfologię. Rozumiem że w moim przypadku dalsze postępowanie to markery co 2 miesiące i TK co 3 miesiące??
pozdrawiam
Mefistofe85

Poprzednia

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości