Guz jądra Krystian

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Guz jądra Krystian

Postprzez Mageage » 06 Cze 2020, 15:11

W piatek odebrałem wynik hispatu:

Carcinoma embryonale.
Guzek o średnicy około 12mm, dobrze odgraniczony, zlokalizowany w pobliżu bieguna dolnego,
zwiera wylewy krwi z nielicznymi fragmentami syncytiotrofoblastu. W jądrze obecne są ogniskowe cechy częściowego zaniku kanalików nasiennych ze znacznie zgrubiałą błoną podstawną.
Najądrze, sieć jądra, osłonka biaława, osłonka pochwowa, powrózek nasienny - o budowie zwykłej.
Cech nowotworowej angioinwazji nie stwierdzono.

Tydzień po operacji (04.06.2020) zrobiłem ponownie markery, poprzednie były 2 dni przed operacją:

LDH(0 - 250) - 123 U/l, przed operacją 121
AFP(0 - 5) - 3.00 IU/ml, przed operacją 8.55
BHCG(< 2.0) - < 2.0, przed operacją < 2.0

Co sądzicie? Przypadek nadaje się do obserwacji?
Mageage
 
Posty: 44
Rejestracja: 22 Maj 2020, 09:06

Re: Guz jądra Krystian

Postprzez Michal2 » 06 Cze 2020, 15:55

Nadaje się :) jest to stan miejscowego zawasowania pt1 czyli ogólnie 1A tak więc można poddać się obserwacji lub uzupełniającej chemia decyzja bd należeć do ciebie:)
Michal2
 
Posty: 70
Rejestracja: 11 Wrz 2017, 15:26

Re: Guz jądra Krystian

Postprzez Mageage » 09 Cze 2020, 20:57

Byłem dzisiaj na konsultacji z Doktorem Tomaszem Sarosiek i zdecydowałem się na obserwacje. Ryzyko wznowy 20% czyli 80% że jestem już zdrowy :). Widze te szklankę w 4/5 pełną. Badania TK co 3 miesiące i markery co 2 miesiące przez pierwszy rok.

Będę starał się aktualizować wątek na bieżąco bo nie lubię urwanych historii.

Trzymajcie kciuki i dużo zdrówka dla wszystkich.
Mageage
 
Posty: 44
Rejestracja: 22 Maj 2020, 09:06

Re: Guz jądra Krystian

Postprzez justyna09000 » 14 Cze 2020, 18:42

Super wiadomość. Jak widzisz istnieje duża szansa na to, że jesteś już osobą zdrową. Trzymam kciuki :)
Pozdrawiam,
Justyna
justyna09000
 
Posty: 384
Rejestracja: 25 Paź 2018, 13:27

Re: Guz jądra Krystian

Postprzez Mageage » 15 Cze 2020, 13:12

Mam jedno dodatkowe pytanie, czy warto wykonać badanie maintrac (CTC) aby dokładniej określić brak przerzutów?

Natafiłem na informacje, że można w ten sposób dopełnić diagnostykę ale nie widzę żeby ktokolwiek na forum z tego korzystał.

Czy dobry wynik tego badania może być uważany jako większa szansa na całkowite pozbycie się nowotworu / zły jako podstawa do chemioterapii?

Z góry dzięki za opwiedź.
Pozdrawiam.
Mageage
 
Posty: 44
Rejestracja: 22 Maj 2020, 09:06

Re: Guz jądra Krystian

Postprzez romi » 15 Cze 2020, 22:38

Na forum był ten temat poruszany
http://rjforum.pl/search.php?keywords=ctc&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sr=posts&sk=a&sd=d&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Guz jądra Krystian

Postprzez Mageage » 24 Cze 2020, 14:17

Dzięki romi, odpuszczam temat CTC.
Markery miesiąc po operacji, niesamowite jak szybko ten czas zleciał :shock:

LDH(0 - 250) - 131 U/l
AFP(0 - 5) - 1.18 IU/ml
BHCG(< 2.0) - < 2.0

AFP spadło jeszcze bardziej, co bardzo mnie cieszy - przed operacją był to jedyny podniesiony marker. W sierpniu pierwsze kontrolne TK :)
Mageage
 
Posty: 44
Rejestracja: 22 Maj 2020, 09:06

Re: Guz jądra Krystian

Postprzez Mageage » 12 Sie 2020, 13:42

Aktualizacja po niecałych 3 miesiącach od operacji:

Markery 10.07.2020

LDH(0 - 250) - 153 U/l
AFP(0 - 5) - 0.96 IU/ml
BHCG(< 2.0) - < 2.0

Markery 03.08.2020

LDH(0 - 250) - 151 U/l
AFP(0 - 5) - 0.93 IU/ml
BHCG(< 2.0) - < 2.0

Badanie TK zrobiłem wczoraj, dzisiaj mam już opis.

####
Badanie wykonane techniką spiralną, przed i po dożylnym podaniu niejonowego środka kontrastowego i przy wypełnionych pętlach jelitowych, wtórnie wykonano rekonstrukcje MRP i HRCT.

Ocena porównawcza do przedniego badania TK klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy z 28.05.2020.

Zmian patologicznych w obrębie płuc i opłucnej nie stwierdzono.
Drzewo tchawiczo-oskrzelowe bez przewężeń, poszerzeń światła czy zalegającej wydzieliny.
Nie uwidoczniono powiększonych węzłów chłonnych w obrębie śródpiersia i wnęk płucnych.
Aorta piersiowa prawidłowa.

Wątroba prawidłowej wielkości o gładkich obrysach, bez widocznych zmian ogniskowych.
Pęcherzyk żółciowy cienkościenny, bez widocznych złogów.
Śledziona prawidłowej wielkości, bez widocznych zmian patologicznych. Do przodu śledzony śledziona dodatkowa śr. 12mm.
Trzustka prawidłowej wielkości o niezmienionej strukturze miąszu.
Nerki ułożone anatomicznie o gładkich obrysach, układ kielichowo-miedniczkowy nieposzerzony.
Pęcherz moczowy dobrze wypełniony o gładkich obrysach.
Narządy miednicy małej bez widocznej patologii.
Węzły chłonne jamy brzusznej i miednicy małej niepowiększone.
Naczynia przestrzeni pozaotrzewnej bez widocznej patologii.
Zmiany bliznowate w pachwinie prawej.

Układ kostny objęty zakresem badania bez zmian.

Wnioski:
W kolejnych kontrolnym badaniu bez cech rozsiewu procesu npl.
Zaznaczone zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa L/S
#####

Chyba nie mogłem wymarzyć sobie lepszych wyników. Przed badaniem stres był spory, już wszystko mnie bolało... teraz naglę ozdrowiałem. Kolejne TK w listopadzie, oby równie dobre.
Mageage
 
Posty: 44
Rejestracja: 22 Maj 2020, 09:06

Re: Guz jądra Krystian

Postprzez Mageage » 16 Sie 2020, 10:20

Mam pytanie, przedwczoraj wymacałem sobie mała nieregularność na lewej piersi, tak jakby malutki, gładki guzek. Znajduje się mniej więcej w 1/3 drogi od sutka do mostka, u góry. Okolice sutka i brodawki są bez żadnych namacalnych zmian. Moja dziewczyna mówi, że to mięsień / tłuszcz ale głowa zaczyna pracować. Miał może ktoś podobnie? Co to może być? Idę na usg dopiero w czwartek.
Mageage
 
Posty: 44
Rejestracja: 22 Maj 2020, 09:06

Re: Guz jądra Krystian

Postprzez deejaay » 18 Sie 2020, 15:09

Hej,

ja co prawda wymacałem sobie coś zaraz za sutkiem, ale okazało się, że jest to ginekomastia. Obustronna, jednak wyczuwalna jedynie po prawej stronie. Prawdopodobnie spowodowana spadkiem testosteronu. Może u Ciebie jest podobnie.

Zdrowia!
deejaay
 
Posty: 34
Rejestracja: 20 Kwi 2020, 12:17

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości