DZisiaj zdiagnozowany guz - 37 lat.

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

DZisiaj zdiagnozowany guz - 37 lat.

Postprzez Waldemar37 » 22 Maj 2020, 23:08

Witam

Dzisiaj 3 dni po urodzinach pojechałem do urologa na USG poniewaz wczoraj podczas prysznica wyczułem twarde zgrubienie na tyle lewego jądra. o wymianach myślę że mniej wiecej 2cm dlugosci i 1 cm wysokosci. Urolog poinformowal mnie ze to guz zlosliwy i skierowal mnie do przyjecia do szpitala ale dopiero za tydzien bo go przez tydzien nie ma. Po tygodniu jak przyjade na przyjęcie maja zbadac najpierw koronawirusa. Myślę że ostatecznie usunięcie jądra będzie za 2 tygodnie. Czy oczekiwanie wpłynie jakos na przebieg choroby ? Pytałem lekarza to powiedział że raczej nie przyjmą mnie gdzie indziej szybciej ale mogę szukać i że jego zdaniem te 2 tygodnie nic nie zmienią bo guz jest mały. Zdawkowe informację, stres, strach. Co dalej...

Proszę podpowiedzieć co powinienem zrobić ? Ciężko mi powiedzieć kiedy guz sie zaczął rozwijać - pamiętam że kiedyś przy samodzielnym badaniu wyczułem jakby grubsze węzły niz w jadrze prawym, ale nie zaniepokoiło mnie to. teraz wyczułem guza zupełnym przypadkiem i przypomniałem sobie to. Wezłów jakby już nie ma i te jądro jest wyżej niż zdrowe- moszna jest jakby mniejsza od tej zdrowej.

Na tą chwilę tyle - licze na jakieś odpowiedzi. Będe tez informował jak przebiega u mnie choroba. Jutro mam zrobic badanie bHCG i AFP.
Waldemar37
 
Posty: 12
Rejestracja: 22 Maj 2020, 19:30

Re: DZisiaj zdiagnozowany guz - 37 lat.

Postprzez romi » 23 Maj 2020, 00:31

Witaj
Dwa tygodnie to nie tragedia, choć dobrze byłoby szybciej. Idź za radą lekarza i poszukaj w innych szpitalach. W razie czego zawsze masz już wyznaczony termin. Jak będziesz miał wyniki badań markerów zamieść je tutaj.
W nowotworach jądra zawsze robi się badanie trzech markerów AFP, bHCG według procedury L46 i LDH. Jeśli nie masz skierowania zrób je prywatnie.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Dzisiaj zdiagnozowany guz - 37 lat.

Postprzez Waldemar37 » 23 Maj 2020, 10:24

Witam

Rano dodzwoniłem się do śląskiego centrum urologii UROVITA i dzisiaj jade do przyjęcia będę miał robione badania i chyba w poniedziałek usunicie
Waldemar37
 
Posty: 12
Rejestracja: 22 Maj 2020, 19:30

Re: DZisiaj zdiagnozowany guz - 37 lat.

Postprzez justyna09000 » 23 Maj 2020, 16:26

Hej,
dobrze, że udało Ci się znaleźć szybszy termin, czas ma tu duże znaczenie. Pamiętaj o wykonaniu badania markerów przed zabiegiem.
Wiem, że nie jest to standardem, ale gdyby udało Ci się jeszcze wykonać od razu TK w szpitalu to byłoby super ;)
Pozdrawiam
justyna09000
 
Posty: 384
Rejestracja: 25 Paź 2018, 13:27

Re: DZisiaj zdiagnozowany guz - 37 lat.

Postprzez Waldemar37 » 23 Maj 2020, 21:24

Witam.

Guz po USG lekarz ocenił na 1x1cm. Wyników nie dostałem do ręki ale z ekranu monitora pamiętam mniej więcej takie wartości:
Afp5.02
Ldh 270
Bchg 73
Waldemar37
 
Posty: 12
Rejestracja: 22 Maj 2020, 19:30

Re: DZisiaj zdiagnozowany guz - 37 lat.

Postprzez justyna09000 » 23 Maj 2020, 21:41

Dobrze by było gdybyś podał normy, ponieważ w zależności od laboratorium mogą się one różnić. Jednak już po tych wynikach można zauważyć, że bhcg jest na pewno ponad normę, co świadczy o pewności, że jest to rak jądra. Biorąc pod uwagę, że AFP najprawdopodobniej jest w normie oraz Twój wiek, można domniemać że masz do czynienia z nasieniakiem. Więcej będzie można powiedzieć bo wynikach histopatologicznych oraz badaniach TK.
justyna09000
 
Posty: 384
Rejestracja: 25 Paź 2018, 13:27

Re: DZisiaj zdiagnozowany guz - 37 lat.

Postprzez Waldemar37 » 26 Maj 2020, 06:54

Guz usunięty wczoraj. Wczoraj mialem też RTG płuc ale nie znam wyniku. Dzisiaj może usuną dren i wyjdę do domu. Jak dostanę wynik RTG dam znać. Czekam na zlecenie reszty badań.
Waldemar37
 
Posty: 12
Rejestracja: 22 Maj 2020, 19:30

Re: DZisiaj zdiagnozowany guz - 37 lat.

Postprzez Kylo » 30 Maj 2020, 10:43

Hej. I jak sytuacja? Pamiętaj, że tydzień po zabiegu powinieneś powtórzyć badanie markerów by ustalić, czy ich poziom prawidłowo spada. Pozdrawiam.
Mixed germ cell tumor (yolk sac 85%, ebryonal carcinoma 15%), GCNIS / pT1a / 1xBEP - Magodent 18.11.2019 - 02.12.2019
Kylo
 
Posty: 69
Rejestracja: 24 Paź 2019, 16:05

Re: DZisiaj zdiagnozowany guz - 37 lat.

Postprzez Waldemar37 » 30 Maj 2020, 16:26

Witam

Nie było konkretów dlatego nie pisałem. Dzisiaj odebrałem wypis i sprawa wygląda następująco :
23.05 - przyjęcie na oddział :
Wyniki :
BHCG - 73
LDH 270 - norma z tego co pamietam byla do 240 lub 250.
AFP - 5.08

25.05 - usunięcie jądra

27.05 - wypis do domu

30.05 - badanie krwi w 5 dobie po usunięciu :
BHCG - nie podano mi wartości ale powiedział mi doktor przez telefon ze utrzymuje sie na podobnym poziomie
LDH - 223- powiedział że jest w normie
i AFP bylo i jest w normie.

Co mm myślęc o tym BHCG bo jak zwykle mnie zatkało jak to uslyszalem i zamiast dopytac ile dokładnie czy spadlo cokolwiek to podziekowalem i sie rozlaczyłem. Oczywiscie - stresuje sie co będzie dalej. Jesli chodzi o RTG płuc to mam płytę ale nie mam opisu. Udalo mi się załątwić że Pani ktora robila zdjęcie zrobi opis jak przyjade na badanie markerów w 10 dobie to go dostanę. Tak jak pisałem wcześniej niby lekarz mówił że obraz był ok bo Pani anestyzjolog oglądała zdjęcie przed operacją i nie miała zastrzeżeń więc liczę że tam będzie czysto. 8 czerwca sciągam szwy, 15 czerwca wizyta kontrolna po usunięciu i mam nadzieje ze odbiorę wynik histopatologiczny.

Czy 5 doba po zabiegu powinna wykazac juz spadek BHCG ?
Waldemar37
 
Posty: 12
Rejestracja: 22 Maj 2020, 19:30

Re: DZisiaj zdiagnozowany guz - 37 lat.

Postprzez Waldemar37 » 30 Maj 2020, 17:17

Proszę o podanie namiarów na doktora Serosiaka - e mail i tel. Z gory dziekuje.
Waldemar37
 
Posty: 12
Rejestracja: 22 Maj 2020, 19:30

Następna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 30 gości

cron