Poznań - rak jądra

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Poznań - rak jądra

Postprzez Heimdall89pl » 12 Paź 2021, 11:36

Hej,

niestety ale tym razem trafiło na mnie. W sierpniu 2021 zauważyłem powiększenie się jądra prawego. Po kilku dniach gdy nic sie nie zmieniło poszedłem do urologa, który stwierdził, że jest to rak. Udało mi się trafić do HCP (nie polecam) na zabieg, gdzie w połowie września miałem zabieg usunięcia jądra. Badania histopatologiczne wykazały, że był to nowotwór pt2.

Natomiast dzisiaj (chciałem już dawno o tym napisać ale nie mogłem się zarejestrować) mam swoje 1 spotkanie z onkologiem. Czy ktoś może mi powiedzieć czego mogę się spodziewać? Jak wygląda kwestia leczenia? Czy będzie chemia? Jak szybko mniej więcej to wygląda? Jak z L4?
Heimdall89pl
 
Posty: 5
Rejestracja: 12 Paź 2021, 11:24

Re: Poznań - rak jądra

Postprzez user90 » 12 Paź 2021, 12:47

Wrzuć tu wyniki markerów przed i po operacji, opis tomografii, możesz wrzucić opis histopatologiczny. W przypiętych postach na forum są wytyczne NCCN - jeśli znasz angielski to możesz sobie zerknąć jakie jest postępowanie w zależności od stopnia zaawansowania.
user90
 
Posty: 81
Rejestracja: 14 Gru 2019, 12:20

Re: Poznań - rak jądra

Postprzez Heimdall89pl » 12 Paź 2021, 19:33

Hej,

Tomografię dopiero będę mieć 22.10. Urolog nie wypisał mi go po zabiegu a do onkologa udało mi się dopiero dzisiaj dostać :<.



Jeśli chodzi o badania histopatologiczne to:

Nasieniak jądra (saminoma)
Obecne cechy inwazji naczyń jądra (pT2).
Powrózek nasienny, najądrze i osłonki bez zmian.

Nadesłano preparat o wym. 6x5x4 cm zawierający jądro z osłonkami oraz pow. nas. dł. 5 cm, na przekroju w jądrze obecnyu guz śr. 5 cm białawy, dobrze odgraniczony.

7 wyc. 7 b.

Badania morfologii przed zabiegiem: (mam je tylko na ksero, nie wiem skąd mogę sciągnąć pdf by to przekopiować.)

BHCG - 97,62 ,IU/ml
AFP L07 < 2,00 ng/ml [<8,78}

Badania morfologii po zabiegu:

Kreatynina w surowicy (M37) 0,81 mg/dl 0,72 — 1,25
EGFR >=60 ml/min/1,73m^2 >=60 ml/min/1,73m^2

B-HCG Gonadotropina kosmówkowa (L47) < 0,10 mIU/ml < 2 mIU/ml - mężczyźni
Badanie wykonano na aparacie Cobas e411 firmy Roche
Alfa - fetoproteina (AFP) (L07) 2,07 ng/ml < 8,78
Heimdall89pl
 
Posty: 5
Rejestracja: 12 Paź 2021, 11:24

Re: Poznań - rak jądra

Postprzez Krolewsky » 13 Paź 2021, 09:09

Czy ktoś może mi powiedzieć czego mogę się spodziewać? Jak wygląda kwestia leczenia? Czy będzie chemia?

Najpierw musimy poznać wynik tomografii czy są już jakieś widoczne przerzuty. Jeśli są to będzie chemioterapia. Jeśli nie ma to będziesz mieć propozycję aktywnej obserwacji czy się nie pojawią lub chemioterapii adjuwantowej, takiej zapobiegawczej na wszeki wypadek.

Jak szybko mniej więcej to wygląda? Jak z L4?
Nie zwlekaj, pozałatwiaj onkologa i zrób TK, to teraz najważniejsze.

Na pocieszenie dodam, że wyniki Twoich markerów przemawiają bardziej za brakiem przerzutów ponieważ guz produkował beta hcg ktore miales w wynikach przed operacją, a po jego wycięciu beta hcg jest w normie.
Krolewsky
 
Posty: 342
Rejestracja: 13 Sie 2017, 11:42
Miejscowość: Wrocław

Re: Poznań - rak jądra

Postprzez Heimdall89pl » 03 Sty 2022, 23:12

Hejo, garść informacji i parę pytań.


Mianowicie w ostatnim tygodniu listopada miałem dawke chemii uzupełniającej. Z racji, że zachorowałem na oskrzela to wizytę kontrolna u lekarza miałem dopiero w styczniu.

Kolejna moja wizyta kontrolna ma się odbyć w marcu w Hcp.

Natomiast ostatnio odczuwam lekki ból w lewym jądrze. Ogólnie tuż po usunie u prawego wyczułem, że w lewym jakby przybyło nasieniowodu. Nie przypominam sobie, by tak to wyglądało przed zabiegiem. Oddczuwam lekki ból i nie wiem czym to spowodowane. Jest czym się martwić? Pójść do lekarza rodzinnego i zrobić sobie markery w własnym zakresie?
Heimdall89pl
 
Posty: 5
Rejestracja: 12 Paź 2021, 11:24

Re: Poznań - rak jądra

Postprzez Krolewsky » 04 Sty 2022, 00:50

Ja czuje bóle fantomowe. Rak nie boli. Może czujesz jakiś dyskomfort usunięcia? Jaki masz wynik hispotaptu w miejscu cięcia?
Krolewsky
 
Posty: 342
Rejestracja: 13 Sie 2017, 11:42
Miejscowość: Wrocław

Re: Poznań - rak jądra

Postprzez miszcz » 04 Sty 2022, 07:01

Przez dłuższy czas po operacji miałem podobne bóle.
miszcz
 
Posty: 752
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Poznań - rak jądra

Postprzez Heimdall89pl » 04 Sty 2022, 12:46

No właśnie problem w tym, że czuję dyskomfort w lewym jądrze, a prawe zostało usunięte. I czuje też przez dotyk, że mam tak jakby więcej nasieniowodow.


Badanie histopayologiczne:

Nasieniak jądra, obecne cechy inwazji naczyń jądra, powrozek nasienny,, najądrze i osłonki bez zmian.

Nadesłano preparat o wym. 6x5x4 cm zawierające jądro z osłonkami oraz pow.nas.dl.6 cm. Na przekroju w jądrze obecny guz śr. 5 cm. Białawy, dobrze odgraniczony.

7 wyć. 7 bł.
Heimdall89pl
 
Posty: 5
Rejestracja: 12 Paź 2021, 11:24

Re: Poznań - rak jądra

Postprzez miszcz » 04 Sty 2022, 15:07

Ja piszę o drugim jądrze po pierwszej operacji. Dość długo. Skonsultowalbym to podczas kontroli, bo różnie może być, ale pierwszy rok to takie bóle i reakcje organizmu, że można zwariować.
miszcz
 
Posty: 752
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Poznań - rak jądra

Postprzez Heimdall89pl » 04 Sty 2022, 15:21

Yhm, kontrolę mam w marcu, ale chyba jutro pójdę jeszcze sobie zrobić markery oraz przyspieszę kontrolę urologiczna. To chyba dobry pomysł.
Heimdall89pl
 
Posty: 5
Rejestracja: 12 Paź 2021, 11:24

Następna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

cron