T1M0N0S0 + 2 razy karbo

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

T1M0N0S0 + 2 razy karbo

Postprzez Zbyszek_Krk » 15 Lis 2021, 16:08

Cześć,
Opisuje mój przypadek, którego historia rozpoczyna się w listopadzie zeszłego roku.
29.11.2020 namacalem guzek w lewym jądrze
01.12.2020 wizyta u urologa
09.12.2020 orchidektomia lewostronna, histopatolgia nasieniak, bez naciekania naczyn czyli klasyczne Pt1, markery zarówno przed jak i po operacji w porzadku
27.12.2020 tk miednicy i klatki piersiowej bez zmian meta, konsultacja z dr sarosiekiem i przecięcie leczenia adjuwantowego
10.01 oraz 08.02 2021. Dwie dawki karbo.
Od tamtej pory co 3 m markery zawsze w porządku.
10.10.2021 tk jamy brzusznej- bez zmian podejrzanych o progresja. Zdjęcie rtg klatki piersiowej też ok.

Doktor Tomasz polecił karencje w staraniu o dziecko przez rok po karbo czyli luty/marzec 2022.
Od momentu zdeponowania nasienia rok temu (obniżona ruchliwość plemnikow) nie robiłem badania nasienia i właśnie zamierzam i tutaj pytanie czy po karbo parametry powinny już wrócić do normy czy jeszcze poczekać?
I drugie czy rok po karbo to odpowiedni okres karencji?
Pytam bo wszędzie można znaleźć adnotacje że po chemii powinny być 2 lata ale bez rozróżnienia jakiej chemii. W większości tyczy się to pewnie popularnego bepa.
Ulotka karbo mówi o 3 miesiącach o urolog o pół roku:D

Wiem że podobne tematy już tu są ale jak w życiu każdy przypadek jest inny.
Jeśli ktoś ma jakieś przemyślenia/doswiadczenia to wypowiedzcie się
Z góry dzieki
Zbyszek_Krk
 
Posty: 15
Rejestracja: 03 Lis 2021, 23:30

Re: T1M0N0S0 + 2 razy karbo

Postprzez deejaay » 15 Lis 2021, 23:55

Hej,

Niestety w kwestii karencji się nie wypowiem. Sam dostaje różne opinie na ten temat. Natomiast proponuje Ci wykonać podstawowe badania nasienia i przekonać się jak sytuacja wygląda. U mnie niestety parametry po leczeniu bardzo się pogorszyły, ale ja miałem radioterapię. Dodatkowo możesz później wykonać rozszerzone badanie nasienia, które może sprawdzić DNA plemników i dać Ci odpowiedź czy jest już wszystko ok.

Powodzenia!
deejaay
 
Posty: 34
Rejestracja: 20 Kwi 2020, 12:17

Re: T1M0N0S0 + 2 razy karbo

Postprzez Zbyszek_Krk » 28 Sty 2022, 18:03

Ku pokrzepieniu serc ludzi w podobnej sytuacji napiszę że po roku od operacji i 10 miesiącach po karbo wyniki nasienia są naprawdę dobre 170 mln w ejakulacie.
Trochę obniżona ruchliwosc ale urolog powiedział że przy takiej ilości to bez większego znaczenia.
Btw wynik lepszy niż przy dwóch jadrach po diagnozie.
Chyba styl życia robi swoje;)
Zbyszek_Krk
 
Posty: 15
Rejestracja: 03 Lis 2021, 23:30


Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości