RPLND laparoskopia

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

RPLND laparoskopia

Postprzez Koot82 » 19 Lis 2021, 14:25

Witam
Około 2 miesiace temu miałem robione RPLND laparoskopowo, usunięte węzły chłonne okołoaortalne.
Wczoraj odebrałem wynik tomografii i ukazała mi się zmiana hipodensyjna 30x30x50 mm w miejscu usuniętych węzłów.
Pani opisująca tomografie dała 6 różnych możliwości ze znakami zapytania.
Poza tym cała tomografia ok.
Wizytę mam za 2 tyg i trochę mnie zmartwiła ta zmiana. Markery od początku ok.
Co to może być?
Koot82
 
Posty: 4
Rejestracja: 04 Lis 2021, 09:07

Re: RPLND laparoskopia

Postprzez Zbyszek_Krk » 19 Lis 2021, 16:05

Cześć,
Wrzuć dokładny opis lub skan wyniku.


Pozdrawiam
Zbyszek_Krk
 
Posty: 15
Rejestracja: 03 Lis 2021, 23:30

Re: RPLND laparoskopia

Postprzez tobson85 » 19 Lis 2021, 16:48

I najlepiej jeszcze opisy badań, markery i leczenie jakie było zastosowane przed operacja usunięcia węzłów.
W ten sposób będzie można się odnieść do wszystkiego.
Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: RPLND laparoskopia

Postprzez Koot82 » 19 Lis 2021, 17:42

Ogolnie sytuacja wygląda tak:
W 2019 wykryłem guzek, od razu usg i do wywalenia jadro, zrobilem tomografię i było bez żadnych zmian, potem orchitektomia.
Nasieniak.
Pozniej z uwagi na to że miałem markery w normie i tomografia nic nie pokazała dostałem obserwację.
Po 7 miesiącch dwa wezły się powiekszyly największy 14 mm.
potem 3 razy bep.
po chemii wróciły do normy.
Markery cały czasw normie.
Po 3 miesiącach znowu te same węzly siepokazaly największy 14 mm.
Decyzja o RPLND po wcześniejszym pet- który wykazał ze jeden jest aktywny.Zadnych innych zmian nie było.
No i teraz tomografia i ta zmiana sie pojawiła a w dniu operacji jej nie było, markery w normie.
Nie mogę dodać pliku
Koot82
 
Posty: 4
Rejestracja: 04 Lis 2021, 09:07

Re: RPLND laparoskopia

Postprzez Koot82 » 19 Lis 2021, 17:57

Opis zmiany:
Obecnie w okolicy podziału żyły nerkowej w okolicy wnęki NL widoczny niejednorodny/rozlany nieprawidłowy obszar hipodensyjny, wielkości 31x30x50 mm z jednej strony przylega do aorty i mięśnia lędźwiowego a z drugiej do naczyń nerkowych wnęki NL/naciek? patologiczny? przerzutowy pakiet węzłowy? jednak nie można wykluczyć zakrzepicy?
żyły nerkowej idącej do tyłu aorty brzusznej, która ginie w wyżej opisanych nieprawidłowych obszarach, nacieku i jest obecnie slabiej widoczna niż poprzednio. Poza tym w tym rzucie obszaru hipodensyjnego widocznych jest kilka nieprawidłowych pasmowatych obszarów hiperdensyjnych, stan po zabiegu laparoskopowym.
wnioski: obraz kt brzucha okolicy wnęki NL cechy progresji, naciek?/podejrzany pakietwęzłowy?/zakrzepica? dalsa kontrola
Koot82
 
Posty: 4
Rejestracja: 04 Lis 2021, 09:07

Re: RPLND laparoskopia

Postprzez Koot82 » 22 Lis 2021, 15:38

Lekarz wstepnie mówi że to zmiana pooperacyjna ale musi obejrzec plyte z tomografii, spotkal sie ktos z podobnym przypadkiem?
Koot82
 
Posty: 4
Rejestracja: 04 Lis 2021, 09:07

Re: RPLND laparoskopia

Postprzez tobson85 » 22 Lis 2021, 22:28

A jaki był wynik hispat tego wyciętego węzła?
Dobrze jakbyś skonsultował to z innym radiologiem i zaciągnął drugiej opinii.
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław


Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 30 gości