28 lat 7 miesięcy do ślubu i PT2 IS nienasieniak

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

28 lat 7 miesięcy do ślubu i PT2 IS nienasieniak

Postprzez poldek145 » 25 Kwi 2022, 19:46

Hej!

Na początku chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy prowadzą, bądź działają na rzecz tworzenia niniejszego forum. Ilość informacji, które uzyskałem są nieocenione. Szacunek :!: :!: :!:

Chciałbym się również podzielić swoją historią...

Choroba w moim przypadku zwróciła moją uwagę już w lutym tego roku. Pierwszym objawem był zwiększony ból jaj po otrzymaniu z pozoru lekkiego odbicia piłki w krocze podczas gry w siatkówkę. Otrzymywałem większe ciosy grając w futbol, (aż sie zapowietrzalem) i tego rodzaju bólu nie mialem. Nie dość, że nieadekwatny do siły uderzenia to jeszcze dość dlugo trwał. Trwało to z minutę i przestało. Jak nie boli to nie problem i gralem dalej.

Druga sytuacja miała miejsce, kiedy wyczuwałem tępe bóle w okolicy krocza i pachwiny. Nawet zapytałem narzeczonej zeby zobaczyła czy coś mam czerwone i czy coś jest nie tak. Obejrzała i jest Ok.

Trzecią sytuacją było wyczucie twardszego jajka przypadkiem kiedy oglądałem Netflixa. Pomyślałem, że mam siniaka po tej siatkówce. Z czasem zacząłem odczuwać dyskomfort w sensie takim ze jakbym miał więcej w torbie, myslalem ze to niemożliwe ze rak i to w wieku 27 lat? Przyznam, że raz miałem taką myśl. Oczywiście w tym czasie nie mialem tej wiedzy, że to moze być coś poważnego.

Covid powoli znika, to pomyślałem, że zrobie mojej wybrance na spóźnione walentynki i dzien kobiet wycieczke zagraniczną. Tanie bilety, promocja, więc dlaczego nie? Najlepsze, że w dniu wylotu dostalem gorączki, które później przerodzilo sie w przeziębienie. Bardzo rzadko choruje, (co 2-3 lata) jak łapie przeziębienie to zauważyłem na przestrzeni lat, ze jest to marzec. Wziąłem paracetamol i w drogę.
Jak wylądowaliśmy na miejscu, przy wieczornym prysznicu zauważyłem, że mam znacznie powiększone to jadro. Wpisalem w google, a tu informacja, że może tak być, ale różnice są niewielkie. Wtedy nastąpił przełom. Rano kolejna kontrola i no nie wygląda to normalnie. Wskoczylem do łóżka, a że spałem bez gaci to moja Pani wysuwa pytanie co ty masz takie nabrzmiale jaja. Dało mi to do zrozumienia, że mi sie nie wydaje, i że trzeba do urologa. W miedzyczasie, kiedy nie patrzyła to obczytałem choroby jąder.... i był ten rak i pasowały objawy. Przyznam, że trochę się przestraszyłem. Bedąc w restauracji skoczyłem do kibelka sprawdzić coś więcej i okazalo się, że nie musi być tak źle, lecz czas ma znaczenie. Zdałem sobie sprawę, że z 4 tygodnie jestem już w plecy i muszę działać.

8 marca 2022

Wylądowaliśmy w Polsce. No i jak to jej powiedzieć... i to w Dzień Kobiet ...? że chcę do urologa i zakładam, że może to być nowotwór. Kupiłem wszystkie tulipany, które gościu miał wystawione i powiedziałem (jak wyżej napisane) na ławeczce w spokojnej atmosferze. Przyjęła to dość spokojnie. Nie wiem czy to dlatego, ze 4 lata wcześniej miała usuwanego guza na jajniku. Na szczęście okazał się łagodny, ale stresu to się już w życiu najadła. Szybkie poszukiwanie i znalazła.. na 18 wizyta. Badanie USG z minutkę i pomacanie jajka i jest diagnoza. Te słowa zapamiętam... "nie wygląda to dobrze, ma Pan guza, ale, że w wywiadzie był uraz z siatkówki to trzeba to sprawdzić za pomocą markerów". W sumie jak wyczytałem swoje w necie to przeczuwalem to, lecz liczyłem również na wodniaka. Wymieniłem się mailami z doktorem i nr telefonu ponieważ pracuje w Klinice Wojewódzkiej to mi zaplanuje zabieg orchidektomii.

9 marca 2022

Szybki urlop na żądanie. Następnie wyjazd do szpitala w celu oddania krwi pod markery. Następnie udalem się do rodzinnego po skierowanie na Covid. Pierwsze wyniki Bhcg 797 i LDH 249. I testosteron całkowity 1000. Na Afp czekałem do piatku, bo badanie było wysyłkowe. Mail z wynikami do doktora, on mi oddzwonił zarezerwował zabieg orchidektomii na wtorek 15.03.

11 marca 2022

Wróciłem z pracy i...
Jest wynik Afp 1700 :shock:

14,15,16 marca 2022

Wylądowałem w szpitalu. Otaczają mnie ludzie starsi, na sali byłem z 90 letnim Panem miał coś z pęcherzem, szacun za wiek i można było z nim porozmawiać. Drugi Pan 65 lat i nowotwór prostaty. "Chłopie to już mój trzeci rak i żyję. Wytną mi za wczasu i będzie git" - bardzo pozytywny człowiek.
Pierwszego dnia w szpitalu pobierają krew, robią badania RTG płuc i sprawdzają pracę serca. Musiałem się wygolić od pachwiny po linie klaty. W domu zrobilem to w okolicy krocza, myśląc, że zabieg bedzie się odbywał na mosznie. Ogolcie się w domu, bo te maszynki jednorazowe ze szpitala to udręka. Drugi dzień i zabieg przeciągał się w czasie, ponieważ .... strajkowali anestezjolodzy. Doktor zaznaczył, że trzeba szybko działać i najwyżej sciągnie "z ostrego". Udało się, Pani anestezjolog byla wolna po cesarskim cięciu i akcja. Jak Pani wiozła mnie na zabieg na wózku z ubrany w prześcieradło zdalem sobie sprawę, że jest dokladnie 7 miesięcy do mojego ślubu. Oby ta siódemka była szczęśliwa. Najlepsze w tym wszystkim jest narkoza, że nie wiadomo, kiedy odlatujesz. Budzisz się trochę otumaniony, ale po godzinie wszystko wraca do normy. Zaczyna się odzywać świeża rana. Trochę boli, ale najgorsze pierwsze 3 dni. Mi wystarczył ibuprom jedna tabletka, aby zasnąć, bo nie wiadomo jak się położyć xd. Ze szpitala wypuszczają kolejnego dnia po zabiegu. Ja dostałem skierowanie do urologa w poradni szpitalnej oraz do poradni onkologicznej. Dwa tygodnie oczekiwania na hispat.

17 marca 2022

W tym dniu znalazłem to świetne forum, gdzie dowiedziałem się o Panu dr T.S.
Wybrałem numer i zadzwonilem. Odebrał, wysłuchał i od ręki wystawił skierowanie na Tomograf, które otrzymałem mailem. W związku, że miałem takie wyniki markerów powinienem poczekać z ich kontrolą do 3/4 tygodni. Zaczynają odrastac włosy na klacie. Jest to cholernie nieprzyjemne, powoduje swędzenie i w miejscu, gdzie wybija sie włos często tworzy się krosta nawet ropiejąca jak przy trądziku.

22 marca 2022

Tomograf czyli prześwietlenie w innym wymiarze. Łatwo poszło, dziwne uczucie w momencie podawania kontrastu. Przepływa fala ciepła przez organizm. Tego samego dnia po 2 godzinach dzwoni kobieta, że jest wynik, a ja czuję nagły przyrost emocji. W momencie otwarcia koperty można dostać zawału. Kiedy przeczytałem to nie wierzyłem. Jest czysto! Ten moment był wielką motywacją do podjęcia walki.

29 marca 2022

Jest wynik badania histopatologicznego i wizyta w poradni urologicznej, gdzie przedstawiłem swoje wyniki. Dostałem opernicz za brak markerów, ale wyjaśniłem o co biega to odpowiedział, że na bank by nie zaszkodziło. Mój nowotwór ma postać mieszaną raka zarodkowego 90% oraz potworniaka 10%. Guz średnicy 5 cm z lymphangioinwazją. Guz ograniczony do jądra PT2. Wynik hispatu otrzymałem na maila od mojego urologa, który mnie prowadził i wykonywał orchidektomie. W poradni usłyszałem, że będę żyć na 95%.

Tego samego dnia wybrałem się do Invimedu do androloga, aby skierował mnie na oddanie nasienia. Wcześniej przed zabiegiem nie miałem do tego głowy. Zrobił USG mojego skarbu i stwierdził, że wszystko wygląda elegancko i że mam się nie martwić i podbił przeżycie do 99%. Należy wykonać badania na HIV, kiłe i przeciwciała na jakiegoś wirusa oraz na wirus HCV.

5 kwietnia.

Badania zrobione. Teraz krępujaca sprawa walenie konia w celu zamrożenia nasienia :D. Pani prowadzi Cie do pokoju miłości, za twoja ścianą jest pani embriolog, której zostawia się kluczyk od pokoju po wykonanej robocie. Koszt uslugi to 320 za androloga i 1200 na rok umowa. Pani w recepcji mówiła, że do 3 godzin dostane maila, że umowa weszła w życie. Po tym czasie nic, to sobie wkręciłem że niestety jestem niepłodny. To się zdarza przy mojej chorobie i pojechalem sie upewnić z powrotem do kliniki. Mówię Pani w recepcji, że oddałem nasienie i nie dostałem maila, więc to oznacza niepowodzenie? Pani spokojnie zaczęła pisać do koleżanki jakby przez wewnętrzny czat (tak mi sie wydawało). Tak materiał zamrożony wszystko w jak najlepszym porządku. Z emocji aż krzykłem: Tak Jest! Bylo trochę śmiechu, ale zależy mi na potomstwie. Mail dotarł jak byłem w drodze powrotnej po tj. po 4 godzinach.

6 kwietnia

Wykonanie markerów.
LDH 150 w normie
Bhcg 17
Afp 80

Myślę sobie nie jest źle. I wyniki wyslalem do Pana dr T.S.

Po tygodniu dostałem odpowiedź (doktor ma dużo pracy), że mimo wszystko markery nie zdążyły spaść. Zaproponował przyjecie na oddział (8 dni) do szpitala Luxmedu na Szamockiej w Wawie. 25.04. Jezeli markery spadną to będę sklasyfikowany IB 1xBEP, jeżeli nie to IS 3xBEP.

25 kwietnia

Bardzo fajne uczucie być już na miejscu. Świetna rozmowa z pielęgniarzem prowadzącym, który w miarę mnie uspokoił. Chociaż w sumie chciałbym ograniczyć chemioterapię do niezbędnego minimum. Zaznaczę, że mam motywację być w pelni sił na własnym weselu. Doktor wpadł do mnie tuż przed obiadem. Niestety Bhcg urosło do 42, a Afp zmalało do 17. Nie myśląc wiele zgodziłem się na 3xBEP. Doktor dał mi jasno do zrozumienia, że nawrót choroby po jednym cyklu byłby bardzo nieprzyjemny ze względu na inny sposób leczenia. Ma pacjenta w tej sytuacji i nie ma po co ryzykować życia. Rokowanie dobre na 95%.
Dziś przyjąłem wszystkie dawki bez problemu. Minusem jest ciągle bieganie do toalety w celu oddania moczu. Zobaczymy co mnie czeka w kolejnych dniach ;)
poldek145

Miejscowość: Zgorzelec

Re: 28 lat 7 miesięcy do ślubu i PT2 IS nienasieniak

Postprzez tobson85 » 27 Kwi 2022, 22:06

hej
dzieki za wpis. Dobrze, ze juz trujesz drania. Trzymaj sie i jak cos to pisz. Jestes w najlepszych rekach.

pozdr
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Kozi » 04 Maj 2022, 10:29

Hej, jak tam? Jak znosisz chemię?
Kozi

Postprzez poldek145 » 09 Maj 2022, 09:56

Witam ponownie, dziś czekam na dolewkę bleomecyny, który zakończy mój debiutancki cykl. Nie mogę powiedzieć nic złego na samopoczucie. Jedyne objawy jakie u mnie wystąpiły to lekka zgaga drugiego dnia (prawdopodobnie przez kwaśny mus owocowy) oraz dokuczliwe zaparcia. Mam świetny apetyt, śmigam na ogrodzie jakby nigdy nic. Mimo wszystko oszczędzam się podświadomie i przestrzegam diety. Przyznam, że nie czuję się chory, nawet włosy jeszcze pozostały. Oby tak dalej.
poldek145

Miejscowość: Zgorzelec

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości