guz jądra mojego męża, prośba o opinię.

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: guz jądra mojego męża, prośba o opinię.

Postprzez romi » 04 Gru 2013, 19:10

Witaj
A może trzeba przypomnieć lekarzowi co zalecał wcześniej
m9nika napisał(a):Wychodząc ze szpitala po drugim kursie EP, małżonek otrzymał karteczkę z zaleceniami dalszego postępowania:
1.Badanie podmiotowe i przedmiotowe +markery
- w pierwszych 2 latach co 3 miesiące
- w 3 roku co 4 miesiące
- w 4 i 5 roku co 6 miesięcy
- w latach 6-10 co 12 miesięcy
2. RTG klatki piersiowej i CT jamy brzusznej
- w pierwszych 2 latach co 6 miesięcy
- w latach 3-6 co 12 miesięcy

i zapytać się czemu teraz zmienia schemat obserwacji.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: guz jądra mojego męża, prośba o opinię.

Postprzez m9nika » 04 Gru 2013, 20:04

Witam
Niestety zalecał inny a prowadzą inni, chociaż teraz zaczęliśmy chodzić do tej samej pani dr. i jeśli jej się nie uda przekonać to sprawa jest beznadziejna.
Poprzednio na wizycie o tym mówiłam, że wychodząc ze szpitala dostaliśmy zalecenia obserwacji ale pani dr nic na to nie odpowiedziała :|
Poza tym nie podoba jej się podwyższone TSH męża i próbuje się tym wytłumaczyć i dlatego nie chce dać na badanie TK, skoro w wytycznym ona ma zapisane TK lub USG, więc zleca USG. Nic nie pomagają nawet argumenty, że do tej pory endokrynolog podpisywał się pod skierowaniem na badanie TK i do tej pory nic się nie dzieje oraz faky, że podwyższone TSH jest na stałym poziomie.
Poruszę temat na następnej wizycie ;)
Pozdrawiam
Zabrałeś mi tatę [*], męża ci nie oddam!
"Ty sam jesteś dla siebie największym zadaniem i twoim obowiązkiem jest dołożyć wszystkich sił, by wykonać je jak najlepiej."
Awatar użytkownika
m9nika
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1603
Rejestracja: 17 Lut 2012, 20:07

Re: guz jądra mojego męża, prośba o opinię.

Postprzez kaziu1 » 04 Gru 2013, 21:29

Witam,
Gratuluje dobrych wyników RTG i markerów.
Pozdrawiam
kaziu1
 
Posty: 103
Rejestracja: 24 Wrz 2013, 16:09

Re: guz jądra mojego męża, prośba o opinię.

Postprzez m9nika » 05 Gru 2013, 09:15

Witam
kaziu1 napisał(a):Gratuluje dobrych wyników RTG i markerów.

Dziękujemy :)
Pozdrawiam
Zabrałeś mi tatę [*], męża ci nie oddam!
"Ty sam jesteś dla siebie największym zadaniem i twoim obowiązkiem jest dołożyć wszystkich sił, by wykonać je jak najlepiej."
Awatar użytkownika
m9nika
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1603
Rejestracja: 17 Lut 2012, 20:07

Re: guz jądra mojego męża, prośba o opinię.

Postprzez m9nika » 09 Lut 2014, 18:55

Witam

Kolejna wizyta u endokrynologa i onkologa za nami,

Wyniki z dnia 04.02.2014r:
AFP 2,37 ng/ml wartość referencyjna <7 (było 2,59 )
b-HCG <0,6 mIU/ml wartość referencyjna <2,60 (było < 0,6 )
LDH 216 U/L wartość referencyjna 85-277 (było 212)
W badaniu palpacyjnym nie stwierdzono żadnych powiększonych węzłów.

Za to mąż ma za wysoki cholesterol i został upomniany przez endokrynologa jak i onkologa, że musi zmienić sposób odżywiania oraz zlecieć z wagi. I mamy mały postęp w tym kierunku :)

Ze względu na zły wynik TSH (którego nie posiadam) znowu nie dostaliśmy skierowanie na TK i pani dr powiedziała, że jak się nie unormuje to skierowania na TK nie otrzymamy. A w zamian za TK będzie USG jb, które mamy wyznaczone na koniec maja wraz z RTG i markerami.
Decyzja męża nadal taka sama :roll: nawet stwierdził, że woli badania USG niż TK ... ech.

Do tego pozmieniały się zasady w Centrum Onkologi i aby otrzymać inne wyniki badań, poza wynikami hematologi i immunochemii, których ksero otrzymaliśmy w gabinecie, należy wypełnić poniższy wniosek
https://cozl.eu/cozl_media/mkowal/15_li ... niosek.pdf
Zastanawiam się, jak go wypełnić skoro potrzebuję tylko wynik RTG wraz z płytką ... nie ma to jak "ułatwiać" życie pacjentom.

Dzisiaj mąż źle się czuje, temperatura ma tendencje wzrostowe (ostatnio mierzona 37,8 st. C) i mam nadzieję, że to tylko osłabienie lub przeziębienie, które mu szybko przejdzie, gdyż jutro planuje normalnie iść do pracy.

Edit:
Wyniki z dnia 16.01.2014r:
TSH 4,66 [0,3-3,0]
Testosteron 3,27 [2,49-8,36]
HIL 111
Cholesterol całkowity 304 [50-200]
Cholesterol HDL 37 [>40]
Trójglicerydy 267 [0-150]
Cholesterol LDL 214 [0-100]
oraz
Wyniki (w dniu wizyty) z dnia 04.02.2014r:
Anty TPO 9 [0-34]

Pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez m9nika 22 Lut 2015, 20:01, edytowano w sumie 2 razy
Zabrałeś mi tatę [*], męża ci nie oddam!
"Ty sam jesteś dla siebie największym zadaniem i twoim obowiązkiem jest dołożyć wszystkich sił, by wykonać je jak najlepiej."
Awatar użytkownika
m9nika
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1603
Rejestracja: 17 Lut 2012, 20:07

Re: guz jądra mojego męża, prośba o opinię.

Postprzez arek » 09 Lut 2014, 23:16

Hejo!
Moniko droga, powiedz mi a Krzysiek miał oznaczany przez endokrynologa poziom przeciwciał antyTPO?
Pozdrawiam
Arek
ca embryonale (pT1N0M0) >> rok obserwacji >> 4 BEP - 4 WSK Wroc. >> RPLND - MAGODENT
Awatar użytkownika
arek
 
Posty: 649
Rejestracja: 21 Gru 2010, 21:26

Re: guz jądra mojego męża, prośba o opinię.

Postprzez m9nika » 10 Lut 2014, 00:30

Witaj Arku! :)
Tak, miał badanie wykonane w dniu wizyty ale wyniku nie znam, a i Krzysiek o wynik się nie spytał, ale wydaje mi się, że lekarz pewnie by powiedział jakby wyszedł źle.
Jeśli chodzi o tarczycę, to Krzysiek jest cały czas pod stałą kontrolą endokrynologa. Lekarz stwierdził, że wynik nie jest na tyle podwyższony by wymagał leczenia, jednak sam jeszcze nie wie co może być przyczyną podwyższonego TSH.
Kolejna wizyta w maju, kiedy ponownie ma zrobić badania TSH, FT3 i FT4.
Pozdrawiam serdecznie!
Zabrałeś mi tatę [*], męża ci nie oddam!
"Ty sam jesteś dla siebie największym zadaniem i twoim obowiązkiem jest dołożyć wszystkich sił, by wykonać je jak najlepiej."
Awatar użytkownika
m9nika
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1603
Rejestracja: 17 Lut 2012, 20:07

Re: guz jądra mojego męża, prośba o opinię.

Postprzez kaziu1 » 14 Lut 2014, 16:58

Witam,
Po pierwsze gratuluje dobrych wyników markerów. W sprawie TK 2-3 w roku sadzę iż były by wskazane tym bardziej, iż lekarz endokrynolog nie widzi przeciw skazań. Po TK standardowo dużo pić. Co najmniej w pierwszej dobie 2 litry, a jak byłem w Warszawie na TK to kazali nawet przez 3 doby. Usg wykonane między TK, ze szczególnym zwróceniem uwagi na węzły chłonne jak najbardziej. Co do RTG płuc, to lekarze też niechętnie
zapisują. W Bydgoszczy w jednym punkcie powiedzieli, iż wykonają także RTG płuc bez skierowania (cena 40 złotych), tylko będę musiał podpisać oświadczenie. Co do nie chęci wykonywania TK brzucha i miednicy i RTG płuc (lepiej TK), sądzę, iż jest to spowodowane oszczędnościami. U mnie w CO Bydgoszcz jest tak samo, co jest bardzo smutne, ponieważ płacimy przecież składki. Ale trzeba walczyć o swoje, ewentualnie przenieś kontrole do ośrodka gdzie sprawę traktują poważniej.
Pozdrawiam.
kaziu1
 
Posty: 103
Rejestracja: 24 Wrz 2013, 16:09

Re: guz jądra mojego męża, prośba o opinię.

Postprzez kasmos » 17 Lut 2014, 08:35

Przeczytałam jednym tchem Wasz wątek. Też jestem żoną aktywną na forum.
Życzę wszystkiego co najlepsze i trzymam kciuki za każdy dobry wynik.
kasmos
 
Posty: 21
Rejestracja: 09 Lut 2014, 16:39

Re: guz jądra mojego męża, prośba o opinię.

Postprzez m9nika » 28 Maj 2014, 19:43

Witam

Kolejna wizyta u onkologa i endokrynologa za nami, więc uzupełniam swój wątek ;)

Wyniki z dnia 27.05.2014r
AFP 2,51 ng/ml wartość referencyjna <7 (było 2,37 )
b-HCG <0,6 mIU/ml wartość referencyjna <2,60 (było < 0,6 )
LDH 210 U/L wartość referencyjna 85-277 (było 216)

W badaniu palpacyjnym nie stwierdzono żadnych powiększonych węzłów. Skierowanie na kolejne markery za 4-mce.
Poza tym poprosiłam lekarkę by przejrzała znamiona na skórze Krzyśka (a jest jedno, które mi się nie podoba) i otrzymaliśmy skierowanie do chirurga.

Pozostałe wyniki badań z dnia 27.05.2014r

RTG klatki piersiowej
"Narządy klp rtg w granicach normy"

USG jamy brzusznej
"Wątroba mierne stłuszczona. Poza tym narządy miąższowe bez ewidentnych cech patologii. Pole trzustki przesłonięte. Wyraźnych zmian węzłowych nie stwierdzono. Pęcherz moczowy słabo wypełniony. Gruczoł krokowy niepowiększony"

Co do wyników TSH, to nadal jest on podwyższony ale na stałym poziomie i do dalszej obserwacji (chyba ten typ tak ma), natomiast Krzysiek do kontroli na styczeń dostał skierowanie na USG tarczycy .

Edit:
Wyniki z dnia 27.05.2014r
TSH 4,35 [0,3-3,0]
FT3 3,3 [2,0-4,4]
FT4 1,16 [0,93-1,7]

Pozdrawiam serdecznie
Ostatnio edytowany przez m9nika 28 Kwi 2015, 15:36, edytowano w sumie 2 razy
Zabrałeś mi tatę [*], męża ci nie oddam!
"Ty sam jesteś dla siebie największym zadaniem i twoim obowiązkiem jest dołożyć wszystkich sił, by wykonać je jak najlepiej."
Awatar użytkownika
m9nika
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1603
Rejestracja: 17 Lut 2012, 20:07

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości