31 lat, guz prawego jądra, HP seminoma, (IA -> IIA)

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: 31 lat, guz prawego jądra, HP seminoma, neoplasia, TK j

Postprzez adamus09 » 09 Mar 2023, 22:44

CRS napisał(a):Hej.

Pytanie mam - ten dodatkowy opis TK który wykupiłeś, to gdzieś u siebie w miejscu zamieszkania czy sprawa ogarniana przez neta?

Z góry dzięki za info.

Pzdr


Na https://www.opisybadan.pl/ przez neta.
Wgrywasz pliki z TK (mi sie udalo za 2 razem, bo to sporo GB) i trzeba zaplacic (chyba 800zł czy nawet więcej dalem - za każdy obszar liczą osobno a mialem 3 obszary).
Ale opis na prawde szczegolowy, bardziej niż z LuxMedu. Wobec znaczenia, jakie ma TK w całym zestawie badań diagnostycznych uważam, że warto było.
adamus09
 
Posty: 99
Rejestracja: 12 Lis 2022, 18:03

Re: 31 lat, guz prawego jądra, HP seminoma, neoplasia, TK j

Postprzez adamus09 » 09 Mar 2023, 22:47

Update 09.03.2023:

TK bez zmian (bez płuc było), nie będę wklejał bo bez sensu. Było dla mnie równie stresujące co pierwsze, ze względu na to, że coś mogło urosnąć, co wcześniej było mikro.
Dodatkowego opisu już nie robiłem.
Markery bez zmian.
USG jądra dopiero będę mieć za tydzień ale palpacyjnie w drugim nic nie ma.

Dr Sarosiek zalecił kolejny cykl badań za 3msc - maj/czerwiec, ale już bez TK płuc, tylko RTG.

Nadal są odczuwalne jeszcze skutki orchidektomii - czasem blizna ciągnie albo coś dziwnie pociągnie w pachwinie. Na TK nadal tam jest obraz zmieniony (ale mniej).

Wyszło przy okazji że MEDHOLDING zapomniał mi wyjąć szwu z moszny - a ja myślałem, że tak długo się ma rozpuszczać.. :roll: :roll: Ech..
Ostatnio edytowany przez adamus09, 12 Mar 2023, 22:37, edytowano w sumie 1 raz
adamus09
 
Posty: 99
Rejestracja: 12 Lis 2022, 18:03

Re: 31 lat, guz prawego jądra, HP seminoma, neoplasia, TK j

Postprzez miszcz » 10 Mar 2023, 22:21

Skąd wiedziałeś, że szew został w mosznę? Mnie mówili, że ten szew jest samorozpuszczalny, a do dziś mam wątpliwości.
miszcz
 
Posty: 764
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: 31 lat, guz prawego jądra, HP seminoma, neoplasia, TK j

Postprzez adamus09 » 12 Mar 2023, 22:35

miszcz napisał(a):Skąd wiedziałeś, że szew został w mosznę? Mnie mówili, że ten szew jest samorozpuszczalny, a do dziś mam wątpliwości.


Byłem na kontroli ogólnie u urologa (badałem też prostatę przy tej okazji), który mi guza wykrył. I tak stwierdził, poza tym szew jest na zewnętrznej stronie - skóra worka mosznowego, więc ja go widziałem ale czekałem na te magiczne rozpuszczenie się :D . Już mija 4msc (i we "wewnętrzne" kłucia ustały - szwy na powłokach) a wygląda prawie tak samo jak po operacji, więc chyba się nie rozpuści.. :roll:
adamus09
 
Posty: 99
Rejestracja: 12 Lis 2022, 18:03

Re: 31 lat, guz prawego jądra, HP seminoma, neoplasia, TK j

Postprzez adamus09 » 16 Maj 2023, 22:02

Wczoraj 15.05.23 3cie TK ale tylko miednicy i jamy. RTG płuc OK. USG moszny OK, USG prostaty też. PSA ok. Markerów jeszcze nie zdążyłem zrobić.
Czasami nadal kłucie w rejonie zabiegu, szczególnie przy długim siedzeniu (np. trasy autem).
Czekam na opis TK, stres jest, jak zawsze.
Wizyta u dr. Sarosiek w czerwcu, a w Katowickim Centrum Onkologii za tydzień (jako awaryjna przychodnia).

Z innej beczki: z mojego otoczenia xx znajomych/kolegów (mężczyzn), które wiedzą o mojej "przygodzie", na przesiewowe badnia poszło 1-2 osoby..
A tylko profilaktyka może nas uratować przed dziadami. Ich wybór :roll:

Mam też skierowanie na kolonoskopię (jakieś lekki uchyłki + historia nowotworowa) ale mam pełno obaw i po prostu blokadę przed badaniem..
Z ciekawostek podczas przeglądu zdrowia (pakiet LuxMed) wykryto mi spory przerost przegrody nosowej w lewą stronę (operacja wymaga wcześniej TK rejonu nosa - odłożone po 2 latach) oraz jakieśtam stłuszczenie wątroby (ale 4-5 prób wątrobowych OK). Podobnie dentysta chce RTG panoramiczne ale na razie odkładam, żeby się nie naświetlać. :roll:
adamus09
 
Posty: 99
Rejestracja: 12 Lis 2022, 18:03

Re: 31 lat, guz prawego jądra, HP seminoma, neoplasia, TK j

Postprzez adamus09 » 22 Maj 2023, 14:19

Mam opis TK:
Badanie porównano z poprzednim TK z dnia 3.02.2023r.
Pęcherz moczowy o równych obrysach zewnętrznych i niejednorodnej zawartości.
Gruczoł krokowy niejednorodny, o wymiarach ok 33 x 45mm.
Stan po prawostronnej orchidektomii- zmiany pozabiegowe na wysokości prawej pachwiny.
Po str. prawej aorty , tuż powyżej podziału na tt. biodrowe wspólne obecny jest pojedynczy
powiększony węzeł chłonny wielkości 11mm w osi krótkiej( w badaniu poprzednim jego średnica
wynosiła 4,1mm).

Wzdłuż aorty po str. lewej dość liczne drobne węzły chłonne , liczne drobne w. ch.obecne są także
w zakresie krezki jelita, ich liczba oraz morfologia jest podobna do badania poprzedniego
Obraz węzłów przy naczyniach biodrowych po stronie prawej stabilny- węzły w osi krótkiej do
7,5mm. Jeden z węzłów o zatartym obrysie- jak poprzednio.
Naczyniak trzonu Th11 i Th12 ( jak ostatnio).
Śledziona niepowiększona, z drobnymi obszarami hypodensyjnymi wielkości do 6,5mm- o obrazie
jak poprzednio, poza tym jednorodna.
W uwidocznionym zakresie miąższ płucny bez zmian ogniskowych.


Czy ten węzeł biodrowy wspólny 11mm to już podejrzany onkologicznie?
Czego się spodziewać? PET-CT? Od razu leczenie?


Jestem w szoku (nie było angioinwazji , limfoinwazji (LV(-);i markerów ani przed ani po zabiegu, karbo nie brałem - poprawka).

Markerów jeszcze nie mam - zrobię dziś..
Ostatnio edytowany przez adamus09 22 Maj 2023, 16:56, edytowano w sumie 2 razy
adamus09
 
Posty: 99
Rejestracja: 12 Lis 2022, 18:03

Re: 31 lat, guz prawego jądra, HP seminoma, neoplasia, TK j

Postprzez miszcz » 22 Maj 2023, 15:45

Węzeł jest podejrzany onkologiczne i występuje w miejscu typowym dla wznów raka jądra. Decyzja co do dalszego postępowania należy do doktora. Jeśli będą wątpliwości co do charakteru węzła, będzie PET. Ze względu na długie terminy poprosiłbym lekarza o skierowanie na rezonans jamy brzusznej i miednicy - do zrobienia prywatnie (będzie szybciej) lub zadzwoń do Helimedu i spytaj się, czy nie zrobią tego rezonansu bez skierowania, bo chcesz iść do onkologa że zrobionym badaniem. Wyjaśnij sytuację i zobaczymy.

Nie rozumiem, dlaczego jesteś w szoku. Miałeś dość dużego nasieniaka. Wprawdzie bez angioinwazji, ale moim zdaniem lekarze mylą się co do chemioterapii uzupełniającej. Dobra wiadomość jest taka, że jeśli to wznowa, to w bardzo wczesnym stadium i 3xBEP powinno załatwić sprawę.
miszcz
 
Posty: 764
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: 31 lat, guz prawego jądra, HP seminoma, neoplasia, TK j

Postprzez adamus09 » 22 Maj 2023, 16:43

miszcz napisał(a):Węzeł jest podejrzany onkologiczne i występuje w miejscu typowym dla wznów raka jądra. Decyzja co do dalszego postępowania należy do doktora. Jeśli będą wątpliwości co do charakteru węzła, będzie PET. Ze względu na długie terminy poprosiłbym lekarza o skierowanie na rezonans jamy brzusznej i miednicy - do zrobienia prywatnie (będzie szybciej) lub zadzwoń do Helimedu i spytaj się, czy nie zrobią tego rezonansu bez skierowania, bo chcesz iść do onkologa że zrobionym badaniem. Wyjaśnij sytuację i zobaczymy.

Nie rozumiem, dlaczego jesteś w szoku. Miałeś dość dużego nasieniaka. Wprawdzie bez angioinwazji, ale moim zdaniem lekarze mylą się co do chemioterapii uzupełniającej. Dobra wiadomość jest taka, że jeśli to wznowa, to w bardzo wczesnym stadium i 3xBEP powinno załatwić sprawę.


Dzięki za odpowiedź. Te umiejscowienie to racja, najpierw źle przeczytałem że to są biodrowe wspólne a ten chyba jednak wyżej jest.

Poprawiłem już posta bo źle napisałem - karboplatyny nie stosowałem, bo oceniono ryzyko bardzo nisko. Doradzało mi to dwóch lekarzy niezależnie.

Czekam na markery i zobaczę co dalej. W razie czego można opisać jeszcze raz TK co jeden lekarz mi zaproponował ale czekam nadal na wiadomość od dr. Sarosieka, jako prowadzącego. Krew oddana, wyniki będą wieczorem (poza bHCG oczywiście).
adamus09
 
Posty: 99
Rejestracja: 12 Lis 2022, 18:03

Re: 31 lat, guz prawego jądra, HP seminoma, neoplasia, TK j

Postprzez miszcz » 22 Maj 2023, 17:15

We wczesnych stadiach nasieniaka markery są mało przydatne, prawdopodobnie wyjdą prawidłowe. Osobiście zainwestowałbym w badanie rezonansem, które jest dokładniejsze niż TK, a termin mniej odległy niż PET. Dodatkowy opis TK to też dobry pomysł.

Zobaczymy, co powie doktor Sarosiek. Na forum był przypadek wznowy nasieniaka pt1 przy wielkości 17 mm. Lekqrze z jakiegoś powodu odradzają chemioterapię uzupełniającą w najwcześniejszym stadium. Przy guzach poniżej 2 cm można to zrozumieć, lecz na forum było tyle wznów, że nie pochwalam ich postępowania.
miszcz
 
Posty: 764
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: 31 lat, guz prawego jądra, HP seminoma, neoplasia, TK j

Postprzez MarcinK » 22 Maj 2023, 19:04

Hej. Nasieniak 1b, karboplatyna, miałem taki sam węzeł powiększony. Pierwszy tk 7.5 mam następna miał już 18x13, panika że wznowa. Zacząłem brać zioła na stany zapalne w organizmie, i po 2 czy 3 tyg na pecie miał już 6 mm. Możesz spr mój wpis. Pozdrawiam
MarcinK
 
Posty: 21
Rejestracja: 15 Lis 2021, 21:53

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości