31 lat, guz prawego jądra, HP seminoma, (IA -> IIA)

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: 31 lat, guz prawego jądra, HP seminoma, (IA -> IIA)

Postprzez adamus09 » 23 Lut 2024, 00:39

Update:

1. Endokrynolog widząc, że "w normie" wstępnie brak HTZ ale mam skierowanie na dodatkowe oznaczenia z krwi aby sprawdzić wolny testosteron. Trochę zawiodłem się podejściem pod tytułem "zwykle mężczyźni mają niski". Really??? :| :lol:

2. Opis MRI jamy:
Wątroba niepowiększona gładkich równych obrysówbez patologicznych sygnałów.
Drogiżółciowewewnątrz- izewnątrzwątrobowe nieposzerzone.
Pęcherzyk żółciowy niepowiększony gładkościenny bez widocznych złogów.
Trzustka prawidłowejwielkości jednorodna bez zmian ogniskowych.
Przewód Wirsunga gładkościenny nieposzerzony.
Śledziona prawidłowejwielkościz pojedynczymi torbielkami podtorebkowowczęści grzbietowej
wielkości do 3,5mmoraz podobnawczęści przedniej.
Nadnercza obustronnie bez patologii.
Nerkiwprawidłowympołożeniuwielkości bez zmian ogniskowych.
Układy kielichowo-miedniczkowe nieposzerzone.
Wtrzonie kręgu Th 11widoczny duży naczyniakwielkości około 30mmcentralno -prawobocznie.
Kolejny drobny naczyniakmniejszy wielkości około 13 × 5mmwczęści prawobocznej trzonu
kręgu Th 12.
Pozatymsygnałstruktur kostych T12 do L4 jakwprzebiegu RTG-terapii.
Aorta brzusznazachowanejszerokości.
Nie uwidoczniono powiększonych patologicznychwęzłówchłonnych trzewnych i
zaotrzewnowych.
Wnioski
Pojedyncze drobnetorbielkiśledziony.
Naczyniak trzonu kręgu Th 11 oraz Th 12.
Zmiany po RTGterapii trzonów kręgów lędźwiowych oraz Th 12 jak w opisie.
Poza tym obraz narządów jamy brzusznej w badaniu MR bez patologii .
Wskazana dalsza kontrola.



Mimo, że dla głównej choroby jest wszystko OK! to niestety zdołował mnie fakt, że te naczyniaki urosły od pierwszego TK w 11.2022 o ca 30%..
Mimo wszystko klasyfikuje się to jako nowotwór (choć łagodny).

Do tego ostatnio (czytaj 2-3msc) faktycznie pojawiły mi się dolegliwości bólowe odpowiadające TH11/12, nawet fizjoterapię miałem od 4 tygodni.

Teraz czekają mnie konsultacje z onkologiem oczywiście oraz neurochirurgiem a fizjo chwilowo pauza. Jak rośnie (choć wydaje się powoli i RT mogła mieć wpływ) to trzeba interweniować. Co "śmieszne", naczyniaki leczy się również RT - między innymi :roll: :lol:

Kolejny MRI 28.02 - miednica mniejsza.

RTG płuc OK!
adamus09
 
Posty: 97
Rejestracja: 12 Lis 2022, 18:03

Poprzednia

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości