Łukasz / nienasieniak / Wrocław

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Łukasz / nienasieniak / Wrocław

Postprzez PanDarek » 19 Sty 2023, 14:47

Najlepiej załóż osobny temat dla waszego przypadku, który będziesz uzupełniać.
PanDarek
 
Posty: 47
Rejestracja: 24 Lis 2022, 14:02

Re: Łukasz / nienasieniak / Wrocław

Postprzez luk » 19 Sty 2023, 21:08

hej

Melduję się po maratonie BEP starcie pierwsze- dziś już mam się znacznie lepiej w porównaniu z ostatnimi dniami :D

Przed podaniem chemii nr 2markery wyglądały następująco :
05.01.2023
BHCG 85
LDH 276
AFP 452

BHCG trochę w górę :? :? :roll:

Poza tym jakoś się trzymam. Miałem nadzieję, że dam radę funkcjonować zupełnie normalnie pomiędzy wlewami, wiecie praca dom i człowiek ma zajęte myśli. Krótko mówiąc przeliczyłem się, z ostatnich dni nie pamiętam zbyt wiele: nudności, ból, okropne osłabienie, dzwonienie w uszach, i dziwny smak w ustach. Z tego co zaznajomiłem się z wiedzą jaką tu przekazujecie - nic nadzwyczajnego mnie nie spotkało.

Poza tym pobolewa mnie w podbrzuszu i mosznie- taki jakby kłująco promieniujący ból. konsultować czy zostawić tak jak jest?

Neutropenia i "cudowna" substancja Filgrastym - w skrócie nie polecam, mega mocne bóle, ale jak trzeba to jakoś wytrzymam. chyba, że jest na to jakieś zaklęcie?
Nie wiem czy też dobrze zrozumiałem - dostałem zastrzyki przed drugą dolewką i teraz też - czy to oznacza, że będę je dostawał do końca chemii ?

Pozdrawiam - Łukasz
Ostatnio edytowany przez luk, 23 Sty 2023, 00:46, edytowano w sumie 1 raz
luk
 
Posty: 3
Rejestracja: 30 Gru 2022, 21:31

Re: Łukasz / nienasieniak / Wrocław

Postprzez Krolewsky » 21 Sty 2023, 12:58

Poza tym pobolewa mnie w podbrzuszu i mosznie- taki jakby kłująco promieniujący ból. konsultować czy zostawić tak jak jest?


Tym się nie przejmuj. Bóle fantomowe potrafily mi się przypominać wiele miesiecy po operacji.
Masz wytyczne po operacji? Jakiś czas trzeba dbać o to by nie nadwyrężać brzucha, nie dzwigać itp.

czy to oznacza, że będę je dostawał do końca chemii ?

Będziesz dostawać gdy wyniki krwi będą wskazywać neutropenię. To ważne.
Krolewsky
 
Posty: 342
Rejestracja: 13 Sie 2017, 11:42
Miejscowość: Wrocław

Re: Łukasz / nienasieniak / Wrocław

Postprzez ewelia » 21 Lut 2023, 13:31

Hej Łukasz,

Chciałam zapytać jak się masz i jak przebiega Twoje leczenie? Śledzę Twój wątek od jakiegoś czasu, bo u mojego partnera również został zdiagnozowany rj i również leczy się w 4WSK (początek drogi - czeka na konsylium), więc każda opinia i update wiele dla mnie znaczy.

Pozdrawiam ;)
ewelia
 
Posty: 11
Rejestracja: 19 Lut 2023, 21:53

Poprzednia

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości