Rak w 2 jądrze?

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Rak w 2 jądrze?

Postprzez miszcz » 16 Lut 2023, 23:30

Jak weźmiesz teraz 1xBEP, to tracisz pierwszą linię leczenia i w przypadku wznowy masz TIP. Jak wybierzesz obserwację, to w przypadku wznowy masz BEP, ale nie 1x, tylko 3x o ile się nie mylę.

Ja na aktywnej obserwacji przy nasieniaku 13 mm pt1a wpadam w panikę przy najmniejszym objawie sugerującym wznowę. To bardzo stresujące.
miszcz
 
Posty: 757
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Rak w 2 jądrze?

Postprzez jaroslaw » 17 Lut 2023, 09:10

Jeśli mogę też dorzucić swoje 3 grosze. Ja na Twoim miejscu wybrałbym obserwację. Jeśli TK będzie czyste, markery w normie to ja nie widzę powodu żeby przy okazji tego drugiego nowotworu od razu ładować się w chemię lub pchać w RPLND. Jest bardzo duża szansa, że wszystko ograniczy się do jądra, a jeśli pojawiłaby się wznowa to i tak trzeba się będzie tym porządnie zająć. No i oczywiście na Twoim miejscu wolałbym być pod opieką właśnie np. lekarzy z Warszawy bo Twój przypadek jest nieco bardziej zawiły niż większość ;)

Tak czy inaczej trzymam kciuki za podjęcie dobrej decyzji!
jaroslaw
 
Posty: 127
Rejestracja: 09 Lut 2017, 13:13
Miejscowość: Katowice

Re: Rak w 2 jądrze?

Postprzez adam224 » 17 Lut 2023, 10:57

Myślę, że na obserwację się zdecyduję. Faktycznie dużo siedzi w głowie i jestem przekonany, że często decyzję odnośnie wyboru dalszego postępowania podejmuje za nas strach. Dlatego zostawmy wszelkie BEPY, TIPY etc. i podejdźmy do tematu rozsądnie. Szanse na wyleczenie są w każdym przypadku bardzo wysokie. Będę informował na bieżąco, a przynajmniej postaram się ;)
Dzięki Panowie, optymizmu nigdy za wiele!
adam224
 
Posty: 34
Rejestracja: 15 Kwi 2016, 12:22

Re: Rak w 2 jądrze?

Postprzez vader777 » 07 Mar 2023, 12:42

Witam mam pytanie jak przebiega wasze życie seksualne po kastracji?Ja mam zabieg za dwa dni i mam milion myśli na sekundę.
W polscw to w sumie temat tabu,na amerykańskich stronach coś tam jest,ale wiem jak oni podchodzą do pacjentów ,ibumprom na wszystko i zero antybiotyków.
vader777
 
Posty: 102
Rejestracja: 07 Mar 2023, 12:38

Re: Rak w 2 jądrze?

Postprzez adam224 » 09 Mar 2023, 15:51

Cześć, jak najbardziej wszystko może być w normie, medycyna ma na to skuteczne sposoby. Jeśli masz dodatkowo kogoś bliskiego, dzieci - to niczym się nie martw, masz wszystko żeby normalnie żyć:) A kwestie kosmetyczne - sam ocenisz, ja póki co nie odczuwam dyskomfortu, zarówno psychicznego ani fizycznego. Serio to się nie rzuca w oczy:)
adam224
 
Posty: 34
Rejestracja: 15 Kwi 2016, 12:22

Re: Rak w 2 jądrze?

Postprzez vader777 » 12 Mar 2023, 22:47

Ja odziwo bardziej fizycznie nie mogę się pozbierać,niż psychicznie.
Dzięki za wsparcie fajne te forum,dobrze że człowiek nie jest z tym sam.
Pozdrawiam.
vader777
 
Posty: 102
Rejestracja: 07 Mar 2023, 12:38

Re: Rak w 2 jądrze?

Postprzez adam224 » 25 Maj 2023, 12:00

Hej, czytałem ostatnio wytyczne jeśli chodzi o aktywną obserwację przy nienasieniaku IA. Wytyczne wytycznymi, a jak to w praktyce wygląda? Chodzi mi najbardziej o badanie TK i markery, jaka częstotliwość? Tak jak w tabeli co 4-6 miesięcy TK, a markery co 2? Czy jednak warto te terminy nieco modyfikować? Pozdrawiam
adam224
 
Posty: 34
Rejestracja: 15 Kwi 2016, 12:22

Re: Rak w 2 jądrze?

Postprzez rusio18 » 25 Maj 2023, 21:06

Informacja u dr. Sarosieka

Cały schemat najlepiej widać w załączonym obrazku
w pierwszym roku:
- TK po 4-6 miesiącach od operacji i po 12 miesiącach
- markery najlepiej co 3 miesiące
od 2 roku TK jamy brzusznej + miednicy oraz markery co 6 miesięcy
rusio18
 
Posty: 20
Rejestracja: 18 Gru 2022, 19:08

Re: Rak w 2 jądrze?

Postprzez user90 » 25 Maj 2023, 22:42

Ja przy nienasieniaku 1a w 4 roku robię markery nadal co 3-4 miesiące prywatnie dla spokojnej głowy. Między badaniami obrazowymi (ja mam mri a nie tk) z kolei robię sobie usg jądra. Raz do roku robię rtg klatki piersiowej ale to chyba już wykracza poza wytyczne bo jest wtedy kiedy klinicznie wskazane.
user90
 
Posty: 81
Rejestracja: 14 Gru 2019, 12:20

Re: Rak w 2 jądrze?

Postprzez adam224 » 06 Mar 2024, 10:56

Witam po roku aktywnej obserwacji, odebrałem właśnie wyniki TK. Rozumiem, że nie jest za wesoło? Co myślicie, jakie kroki mogę jeszcze podjąć?

W zakresie szczytów nawarstwienia opłucnej, przypodstawnych partii płuc zmiany włókniste pozapalne.
Jamy opłucnej wolne od płynu i powietrza
Srodpiersie i wnęki pluc bez znamiennej limfadenopatii.
Aorta piersiowa nieposzerzona.
Zaznaczone zmiany w odc. Th kręgoslupa
Cz.kostne bez zmian ogniskowych o typie metastatycznym. Obraz pluc bez zmian w st do badania 2 dnia 07-11-23
Badanie TK jamy brzusznej i miednicy w warstwach grubosci 1,5 mm
Watroba niepowiekszona, jednorodna bez zmian ogniskowych. VCI- poszerzona
Drogi zolciowe nieposzerzone.
Uklad wrotny nieposzerzony.
Pẹcherzyk zolciowy niepowiększony bez radiododatnich zlogow.
Trzustka niepowiększona, bez zmian ogniskowych w KT.
Nerki wielkości prawidlowej bez zmian ogniskowych bez zastoju prawidlowe zróżncowanie korowo-miaszowe.
UKM obustronnie nieposzerzone. Faza nefrograficzna i wydalnicza nerek prawidlowa.
Zaaortalny przebieg lewej żyły nerkowej z cechami tylnego zespołu nutcracer syndrome.
Nadnercza niepowiększone bez uchwytnych zmian
Sledziona prawidlowej wielkości, jednorodna przed i po podaniu dożylnego srodka cieniujacego, bez zmian ogniskowych
Sledziony dodatkowe sr. 15 i 30 mm.
Przestrzeń zaotrzewnowa bez znamiennej limfadenopatii.
Aorta brzuszna nieposzerzona,
Zmiany zwyrodnienicwo-wytworcze odc, L kręgoslupa.
Pecherz moczowy o gładkich zarysach.
Gruczoł krokowy niepowiększony, niejednorodny.
Pęcherzyki nasienne prawidlowe.
Przyaortlanie po lewej na poziomie odejscia tt. krezkowej górnej węzeł chłonny krótszej średnicy 8 mm, poprzednio 5 mm.
Wolnego plynu zachylkach jamy otrzewnej na poziomie miednicy nie stwierdzam.
W zakresie układu kostnego nie uwidoczniono radiologicznie zmian podejrzanych o meta.
Obraz stabilny
adam224
 
Posty: 34
Rejestracja: 15 Kwi 2016, 12:22

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

cron