nasieniak/chemia

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

nasieniak/chemia

Postprzez Uroboros » 23 Lut 2023, 21:59

Witajcie. Mam 35 lat. 18.01 stwierdzono u mnie guza. 24.01 orchidektomia tomograf etc. Dziś dowiedziałem się że to nasieniak. Mam powiększone węzły chłonne w śródpiersiu i przestrzeni zaotrzewnowej. Więcej niż dwa cm ale mniej niż 5. Konsylium sklasyfikowało to jako przerzut odległy i nowotwór zaawansowany. Zaproponowano mi 3 cykle chemioterapii bep. Czy ktoś z Was miał ten sam rodzaj nowotworu i zaawansowania? Czy z tego da się jakoś jeszcze wyjść bez szwanku? Jakie są Wasze doświadczenia z chemią?
Uroboros
 
Posty: 95
Rejestracja: 23 Lut 2023, 15:48

Re: nasieniak/chemia

Postprzez miszcz » 23 Lut 2023, 23:15

Możesz wrzucić opisy histo-patu i tomografii? Bez obaw, da się z tego wyjść. Chemia jest do przeżycia. Jedni znoszą lepiej, inni gorzej, dużo zależy od psychiki. Miałem 2xBEP przy nienasieniaku. Nie chciałbym przechodzić tego drugi raz, ale zapewniam, że chemioterapia działa i można po niej wrócić do zdrowia. Najgorsze były dolewki z bleomycyny - w moim przypadku długi dojazd, kilka godzin oczekiwania , a potem tylko pół godziny wlewu.

Na forum jest dużo wątków od osób z nasieniakiem z przerzutami. Ten rodzaj guza bardzo dobrze reaguje na chemię, więc masz bardzo duże szanse na całkowite wyleczenie.
miszcz
 
Posty: 757
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: nasieniak/chemia

Postprzez jaroslaw » 23 Lut 2023, 23:32

Tak jak miszcz napisal. 3 cykle BEP zdzialaja cuda (to prawidlowe postepowanie na podstawie skrotu, ktory napisales). Szansa na pelne wyleczenie jest bardzo wysoka.
jaroslaw
 
Posty: 127
Rejestracja: 09 Lut 2017, 13:13
Miejscowość: Katowice

Re: nasieniak/chemia

Postprzez Kozi » 24 Lut 2023, 09:51

Cześć,

Witamy na forum.
Wrzuć pełne opisy badań tk i histpat.
Nowotwory jądra są wyleczalne, na forum znajdziesz bardzo dużo pozytywnych historii. Prawidłowym postępowaniem jest leczenie schematem 3xBEP. Opis tego leczenia jak i niedogodności opisywane są na forum oraz na stronie aktywnego na forum, Tobiasza: https://www.rakzjajem.pl/. Ja w soim wątku też opisywałem "wrażenia" z chemii - viewtopic.php?f=9&t=2210

Przed leczeniem BEP zalecane jest mrożenie nasienia, leczenie chemią może uszkadzać bezpowrotnie płodność.
Kozi
 
Posty: 71
Rejestracja: 28 Sty 2022, 15:13

Re: nasieniak/chemia

Postprzez Uroboros » 24 Lut 2023, 10:32

Trochę mnie podbudowaliście bo wczoraj miałem załamkę czy szok jak zwał tak zwał i sam nie wiedziałem jak to ułożyć
W histopatologii T1N2M1aS1 jądro o wymiarach 55x25x25 z powrózkiem nasiennym długści 75 w miąższy lity szary guz wymiary 30x20x20 mm zawierający ognusko martwicy

nasiniak ihc; CKpan- CD 117+ PLAP+ CD30- hCG- SOX2- AFP-
Ograniczony do jądra nie stwierdza się angio/neuroinwazji
Najądrze o typowej budowie powrózek w obrębvie marginesu bresekcji jak i nasady bez utkania nowotworowego

Z Tomografu (jeszcze nie odebrałem wyniku , wiem z konsylium) wiem że mam powiększone węzły w śródpiersiu i zaotrzewnowej ale nie wiem ile ich jest powiększonych z opisu wynika że powiększenie to więcej niż 2 cm ale mniej niż 5. Nie było nic w płucach ani nigdzie indziej.

Markery przed orchidektomią AFP 2,53 beata hcg poniżej dwóch po orchidektomii AFP poniżej 2 bHCG poniżej 2 LDH 168,7
Uroboros
 
Posty: 95
Rejestracja: 23 Lut 2023, 15:48

Re: nasieniak/chemia

Postprzez miszcz » 24 Lut 2023, 13:41

Poczekajmy na opis TK. Na razie sytuacja nie wygląda źle. Przejdziesz chemioterapię i po sprawie.
miszcz
 
Posty: 757
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: nasieniak/chemia

Postprzez Uroboros » 24 Lut 2023, 14:43

Opis TK wygląda tak
Wykonanyu 15.02 czyli 21 dni po orchidektomii
Powiększone węzły chłonne w śródpiersiu i wnękach przednaczyniowe o wym. do 28x16mm przytchawiczne 24x17mm wnękowe prawe 27x19mm międzypłatowe prawe dł do 20mm wnękowe lewe 20x15mm międzypłatowe lewe do 17mm wewnątrzpłucne wzdłuż pęczkow naczyniowo oskrzelowych obustroninie dł do. do 12 mm podostrogowe 33x20mm
Guzki o przekr do 3mm w segm 6/8 lewym Guzkowe zgrubienia szczelin międzypłatowych o przekr do 5mm - najp. węzły chłonne wewnątrzpłucne . Poza tym płuca bez zmian ogniskowych i zagęszczeń miąższowych. Szerokość drzewa oksrzelowego w normie.

Pojedyncze węzły chłonne zaotrzewnowe o wym do 29x18mm. Wątroba o wym. AP 190mm o jednorodnej densyjności bez zmian ogniskowych. Pęcherzyk żółciowy cienościenny bez złogów. Drogi żółciowe wewnątrzi izewnątrz wątrobowe nieposzerzone. Nerki położone typowo, o pawidłowej wielkości i szerokości warstw miąższowych bez chech zastoju , uwapnionych złogów. Nadnercza niepowiększone, bez zmian ogniskowych. Śledziona i trzustka bez zmian ogniskowych. Sledziona dł 125mm. Pęcherz moczowy gładkościenny bez złogów gruczoł krokowy niepowiększony. Pęcherzyki nasienne symetryczne. Kości bez cech przebudowy npl.
Uroboros
 
Posty: 95
Rejestracja: 23 Lut 2023, 15:48

Re: nasieniak/chemia

Postprzez tobson85 » 26 Lut 2023, 11:17

Hej
Twój stan zaawansowania to IIIA, nasieniak. Rokowanie dobre 85-90 procent na pełne zdrowie.
Leczeniem z wyboru jest 3xBEP.

Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: nasieniak/chemia

Postprzez Uroboros » 26 Lut 2023, 11:21

Dziękuję , rozumiem że żyć będę kwestia tylko tego czy i z jakim uszczerbkiem?
Uroboros
 
Posty: 95
Rejestracja: 23 Lut 2023, 15:48

Re: nasieniak/chemia

Postprzez tobson85 » 26 Lut 2023, 11:22

Zdecydowana większość skutków ubocznych lecznia jest przemijająca. Po zakończonym leczeniu, można zazwyczaj normalnie i długo żyć ;)
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Następna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości