nasieniak/chemia

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: nasieniak/chemia

Postprzez Uroboros » 27 Kwi 2023, 13:34

Jestem już po dwóch kursach bep walki z moim nasieniakiem 3a. Generalnie póki co bardzo dobrze znisłem tą terapie. Czasem piszczy w uszach ale nie mam problemów z apetytem, nudnościami, sennościa etc. Jestem troche słabszy ale wykonuje normalnie wszystkie prace koło domu. Nawet ćwiczę codziennie hantlami z lekkim obciążeniem a ostatnio złożyłem na podwórku altanę. Z węzłów które sklasyfikowane po pet jako przerzutowe zostały zatorzewnowy wymiar 32x25 , szyjny wymiar 13x11x25 oraz zaprzełykowy 13x11x22. Postanowiłem że będę szerzył profilaktykę i piszę o tym w mediach społecznościowych https://www.facebook.com/profile.php?id=100001281783952 Drugiego maja zaczynam trzeci kurs bep bardzo mocno chciałbym i wierzę żeby był ostatni a później kontrola :) Myślicie że starczy trzy razy :) ? trzymajcie kciuki :) obejmują modlitwą wszystki wlaczących i w trakcie obserwacji
Uroboros
 
Posty: 98
Rejestracja: 23 Lut 2023, 15:48

Re: nasieniak/chemia

Postprzez Uroboros » 17 Maj 2023, 12:25

Trzy pełne kursy pękły. W lipcu pet Z każdym dniem czuję się coraz lepiej. Dziękuję Wam za całe okazane wsparcie. Mam jeszcze kilka pytań. Jak to było u Was czy liczba kursów które Wam zaplanowali pozwoliła uzyskać regresje ? Po jakim czasie wróciliście do pracy ja myślę o połowie czerwca, i jakich dokumentów wymagał do Was lekarz medycyny pracy?
Uroboros
 
Posty: 98
Rejestracja: 23 Lut 2023, 15:48

Re: nasieniak/chemia

Postprzez Michal2 » 17 Maj 2023, 13:28

Miałem również 3 bep ale nienasieniaka w stopniu 2a 2 węzły powiększone jeden 1.7 cm drugi 1.5 cm obydwa zniknęły po chemi. Do pełnej sprawności wróciłem około 2-3 tygodni od zakończenia cyklu czyli licząc od 21 dnia 3 cyklu
Michal2
 
Posty: 70
Rejestracja: 11 Wrz 2017, 15:26

Re: nasieniak/chemia

Postprzez Uroboros » 12 Cze 2023, 17:15

Z racji że dostawałem głupawki i ciągle mam obawy że coś mi się nowego pojawia, albo się nie przeżuca choroba to wróciłem dziś do pracy :D przypomnę w styczniu orchidektomia w lutym okazało się że mam nasieniaka stopień 3a, przerzuty do węzłów zaotrzewnowych największy 3,2 cm plus kilka w śródpiersiu 2,8 najwiekszy i jeden szyjny ale biopsja nic w nim nie wykazała ;) 17 maja skończyłem trzy bepy. Czuję się dobrze jedynie czasem bolą plecy, i coś strzykanie w pachwinie gdzie było jądro. Dziś też pierwszy raz rano biegałem :D jest tu ktoś z nasieniekiem lub zna kogoś w podobnym przypadku do mojego ? Te trzy kursy wystarczyły czy jeszcze coś było ? Pozdrawiam Was
Uroboros
 
Posty: 98
Rejestracja: 23 Lut 2023, 15:48

Re: nasieniak/chemia

Postprzez Uroboros » 14 Lip 2023, 22:35

Witajcie jestem po pierwszej kontroli. Lekarz mówi że jest ok i pewnie tak zostanie. Alat jest wysoki bo na poziomie 80. Co Wy sądzicie o wynikach i proponowanym dalszym postępowaniu?

Wklejam link do pliku z opisem ponieważ forum ogranicza pojemność pliku do 256 kB, a z dwójką małych dzieci w domu nie ma kiedy siąść j przepisać.

https://www.szybkiplik.pl/gJALDo8okN

Pozdrawiam, dajcie znać czy wczytuje się, i co myślicie
Uroboros
 
Posty: 98
Rejestracja: 23 Lut 2023, 15:48

Re: nasieniak/chemia

Postprzez Uroboros » 18 Lip 2023, 13:33

Czy ktoś powie czy ten wychwyt SUV współczynnika w petcie na poziomie 1.4 jest prawidłowy i może tak być po trzy razy bep przy nasieniaku(wcześniej 7,8 i 8) czy nie powinno być tego wogole widać ?
Uroboros
 
Posty: 98
Rejestracja: 23 Lut 2023, 15:48

Re: nasieniak/chemia

Postprzez tobson85 » 19 Lip 2023, 07:44

Hej
Wezly chłonne bardzo często będą wykazywały się wychwytem współczynnika SUV, poniewaz to właśnie w węzłach toczą się najczęściej procesy zapalne związane np z infekcjami itp. A tam gdzie komorki zmienione są zapalenie zawsze będzie wychwyt SUV.
Poziom wychwytu w tym wezle o którym wspominasz znacząco spadł co jest bardzo dobra informacja i wskazuje na regresie procesu nowotworowego. Ogolnie wynik badania jest bardzo pozytywny, wezly nigdzie nie przekraczają 3 cm co przy nasieniaku po chemioterapii jest wartością graniczna. Metaboliczny charakter opisanych węzłów został określony jak najprawdopodobniej odczynowy.
Podsumowując wystąpiła regresja zmian, zaproponowana dalsza obserwacja jest wg mnie prawidłowym postępowaniem.
Pilnuj terminów kontroli i zaleceń lekarzy.
Trzymaj się i pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1262
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: nasieniak/chemia

Postprzez Uroboros » 23 Sie 2023, 15:55

Pierwsza kontrola za mną, póki co ok w październiku kolejny pet. Wróciłem do aktywnego trybu życia nurtuje mnie jedno pytanie. Jak u Was po wszystkim było z alkoholem? Nie mówię tu o byciu pijanym bo tego nie znoszę ale raz na jakiś czas lubię wypić dwa piwa lub dwa kieliszki whisky. Póki co od 18 stycznia nic nie piję i dopóki nie unormuje Alat nie myślę ale czysta ciekawość jak Wy do tego podchodzicie, czy odstawiliscie całkiem? Po jakim czasie od chemioterapii wypiliscie to przysłowiowe piwko. Zdrowia wszystkim
Uroboros
 
Posty: 98
Rejestracja: 23 Lut 2023, 15:48

Re: nasieniak/chemia

Postprzez Uroboros » 03 Wrz 2023, 08:34

Jeszcze jedno pytanie, teraz co 3 miesiące do kontroli markery i tk? Czy oprócz ldh, afp i bhcg spotkaliście się by zlecono również marker cea?
Uroboros
 
Posty: 98
Rejestracja: 23 Lut 2023, 15:48

Re: nasieniak/chemia

Postprzez miszcz » 03 Wrz 2023, 10:05

Mój onkolog też zleca ten marker.
miszcz
 
Posty: 764
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości