Łukasz 29 lat mój przypadek

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Łukasz 29 lat mój przypadek

Postprzez Viss » 17 Maj 2023, 07:08

W poniedziałek już wróciłem do domu.Dostałem lekkiej gorączki po dolewce z bleomycyny ale szybko sobie z nią poradziłem.Zaczynam już coraz więcej jeść i czuję się w porządku.Poza sporadycznym piszczeniem w uszach i zmęczeniem po wejściu po schodach nic się nie dzieje.Na wadze -6kg po 8 dniach w pobytu szpitalu.Wczoraj przyjąłem pierwszy z pięciu zastrzyków podskórnych Accofil,na ten moment skutków ubocznych po zastrzyku też brak.Zobaczymy jak będzie dalej.
Viss
 
Posty: 59
Rejestracja: 29 Mar 2023, 10:01

Re: Łukasz 29 lat mój przypadek

Postprzez Viss » 17 Maj 2023, 12:58

Po jakim czasie zaczęły Wam wypadać włosy?
Viss
 
Posty: 59
Rejestracja: 29 Mar 2023, 10:01

Re: Łukasz 29 lat mój przypadek

Postprzez Uroboros » 17 Maj 2023, 13:31

Dwa tygodnie od końca pierwszej pięci dniówki. Drugi cykl zacząłem z gołą głową
Uroboros
 
Posty: 98
Rejestracja: 23 Lut 2023, 15:48

Re: Łukasz 29 lat mój przypadek

Postprzez Michal2 » 17 Maj 2023, 14:41

Mi zaczęły powoli wychodzić po 2 dolewce przy pierwszym cyklu a realnie się sypać po 2 dolewce drugiego cyklu
Michal2
 
Posty: 70
Rejestracja: 11 Wrz 2017, 15:26

Re: Łukasz 29 lat mój przypadek

Postprzez Kevin1301 » 17 Maj 2023, 15:12

Ja dokładnie tak samo jak poprzednicy, na początku drugiego cyklu już byłem łysy
Kevin1301
 
Posty: 117
Rejestracja: 03 Kwi 2023, 07:45

Re: Łukasz 29 lat mój przypadek

Postprzez Viss » 23 Maj 2023, 18:59

Wczoraj przyjąłem dolewkę bleomycyny i na tym zakończyłem swoje leczenie.Dostałem po dolewce wieczorem gorączki ale szybko załatwiłem sprawę.Przed podaniem dolewki miałem robione badania,wyniki trochę poniżej normy ale nie jest źle.Miałem lekko podwyższony marker AFP ale Dr.Sarosiek powiedział żeby tym się nie przejmować że to prawdopodobnie od tego że wątroba trochę dostała po chemioterapii ale dla pewności mam zrobić badania krwi za miesiąc.Dzisiaj zaczęły mi wypadać włosy więc maszynka poszła w ruch,ostatnio na zero strzygłem się mając z 12 lat więc dziwne uczucie.Mam wszystko rozpisane co ile robić markery i co ile inne badania.Także dzięki wszystkim za porady,sporo rzeczy dowiedziałem się tutaj na tym forum.Duża dawka wiedzy.
Viss
 
Posty: 59
Rejestracja: 29 Mar 2023, 10:01

Re: Łukasz 29 lat mój przypadek

Postprzez miszcz » 23 Maj 2023, 22:54

Potwierdzam, u mnie AFP podczas chemioterapii i po niej było nieznacznie podwyższone. Nie ma powodu do obaw. Gratuluję zakończenia leczenia, będzie dobrze.
miszcz
 
Posty: 764
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Łukasz 29 lat mój przypadek

Postprzez Viss » 09 Sie 2023, 21:37

Robiłem ostatnio badania pakiet hormonalny.Ogólnie jest ok ale testosteronu jak na ten wiek trochę mało chyba.Do tego testosteron wolny delikatnie poniżej normy.Powinienem udać się do specjalisty?
Image
Viss
 
Posty: 59
Rejestracja: 29 Mar 2023, 10:01

Re: Łukasz 29 lat mój przypadek

Postprzez Viss » 23 Gru 2023, 17:08

Miałem ostatnio tomografię kontrolną i rtg.Wszystko jest w porządku,włosy już dawno odrosły teraz robią się kręcone co nie bardzo mi pasuje ale cóż.Zacząłem terapię testosteronem bo mam dosyć niski co widać na załączonym wcześniej post obrazku.Na ten moment jest to testosteron w żelu zobaczymy po badaniach za 3 miesiące jak wyjdą.Docelowo będę celował w zastrzyki bo z żelem to niezbyt wygodne i chyba mniejeza skuteczność,lecz chciałem tak zacząć.Leci mi 3 tydzień i jakaś tam poprawę małą czuję.Jestem pod opieką androloga w tej kwestii.Myślę że nie ma co się męczyć z niskim testosteronem i korzystać z życia tym bardziej przez wykonywany zawód muszę być w "formie".
Viss
 
Posty: 59
Rejestracja: 29 Mar 2023, 10:01

Re: Łukasz 29 lat mój przypadek

Postprzez Michalest » 23 Gru 2023, 21:59

No ja miałem testosteron nieco ponad 2 w normie 2,41 do troszkę ponad 9. Ty w ogóle widzie masz jakieś inne liczby, być może zależy od labu. Ale żel to niestety ma kiepskie efekty. Mi androlog przepisał raz na 7 dni testosteron jelfa i jest mega różnica, jestem po 5 zastrzykach.
Michalest
 
Posty: 42
Rejestracja: 04 Wrz 2023, 20:23

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości