Rak zarodkowy + nasieniak

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Rak zarodkowy + nasieniak

Postprzez Piotrek30 » 13 Sty 2024, 10:56

No dobra, w poniedziałek startuję z 4 kursami EP.
Punkt wyjścia:
W styczniu 2023 usunięte jądro z guzem 25x18mm. 45%rak zarodkowy, 55%seminoma. PT1, bez przerzutów, markery w normie. Decyzja o obserwacji.
Grudzień 2023 powiększony węzeł chłonny aortalno kowalny przy nerce lewej 26x16mm. BHCG 56mlU/ml. Pozostałe w normie. Wolna podjednostka beta też w normie (i tego właśnie nie rozumiem skoro to jest bardziej miarodajny marker)
Tym którzy są w trakcie leczenia życzę wytrwałości, sił i przede wszystkim pełnego wyleczenia.
Tym którzy są już po leczeniu życzę dużo zdrowia i mam nadzieję że zakończyliście już na zawsze tę niemiłą przygodę.
Piotrek30
 
Posty: 22
Rejestracja: 31 Mar 2023, 17:48

Re: Rak zarodkowy + nasieniak

Postprzez miszcz » 13 Sty 2024, 11:58

Trzymamy kciuki. Aktualizuj wątek, w miarę możliwości.
miszcz
 
Posty: 757
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Rak zarodkowy + nasieniak

Postprzez PiotrekzŁodzi » 13 Sty 2024, 12:25

Powodzenia Piotrek, trzymamy kciuki za skuteczne leczenie, jak napisał Miszcz, odzywaj się w razie możliwości i/lub potrzeby :)
PiotrekzŁodzi
 
Posty: 139
Rejestracja: 26 Gru 2023, 18:28

Re: Rak zarodkowy + nasieniak

Postprzez Michal84 » 13 Sty 2024, 16:04

Cześć,
Ja jestem w trakcie chemioterapii 3x BEP, kurs rozpocząłem 08.01.2024, moim zdaniem nie ma tragedii odczuwam delikatne doskwierania także trzymam kciuki za ciebie. Wiadomo każdy z nas to przechodzi inaczej, ale jest to do przejścia także głowa do góry i do przodu :)
Pozdrawiam
Michał
Michal84
 
Posty: 23
Rejestracja: 16 Gru 2023, 20:26

Re: Rak zarodkowy + nasieniak

Postprzez Piotrek30 » 17 Sty 2024, 10:09

Witajcie,
Trzeci dzień chemii pierwszego strzału EP. Jak na razie wszystko w porządku, nic nie dokucza. Dowiedziałem się że w dniu przyjęcia na oddział BHCG u mnie wynosiła 34mlU/ml. Czyli dziad ze strachu przed chemią sam się chyba zaczął pacyfikować bo jeszcze tydzień wcześniej miałem 64 (przy czym wolna podjednostka beta cały czas w normie) :) reszta markerów w normie. Ale wiadomo - najważniejszy jest węzeł i mam nadzieję że i on się podda.

Pozdrawiam
Piotrek30
 
Posty: 22
Rejestracja: 31 Mar 2023, 17:48

Re: Rak zarodkowy + nasieniak

Postprzez Piotrek30 » 14 Lut 2024, 13:02

Witajcie,
Trzeci dzień drugiego cyklu EP, samopoczucie dobre, apetyt wilczy. Niestety drugi kurs ze względu na gorączkę neutropeniczną i przebyte przeziębienie został przesunięty o tydzień. Na szczęście dr Sarosiek potwierdził że nie powinno to mieć wpływu na wynik finalny leczenia. Z dobrych wieści - BHCG spadło do normy (przed pierwszym kursem było 37,4mlU/ml.). AFP i LDH w normie. Mam nadzieję że spadek bety to również prognostyk zmniejszenia węzła ;)
Pozdrawiam i życzę wszystkim dużo zdrowia :)
Piotrek30
 
Posty: 22
Rejestracja: 31 Mar 2023, 17:48

Re: Rak zarodkowy + nasieniak

Postprzez Kevin1301 » 14 Lut 2024, 17:19

Tak spadek bety pokazuje że leczenie działa i niszczy guza. Życze dużo siły i wytrwałości
Kevin1301
 
Posty: 113
Rejestracja: 03 Kwi 2023, 07:45

Re: Rak zarodkowy + nasieniak

Postprzez Piotrek30 » 25 Mar 2024, 17:51

Witajcie,
Dziś wystartowałem z czwartym strzałem EP. Trzeci kurs zmęczył mnie trochę bardziej niż poprzednie natomiast obyło się na szczęście obyło się bez wymiotów, przesadnych nudności, gorączek. Po prostu byłem mocniej zmęczony. W międzyczasie - 15 marca miałem TK. Felerny węzeł zmniejszył się z 25x16mm na 14x10mm. Markery nadal w normie. Czyli menda się zwija. Po cichu liczę że ten czwarty kurs też podziała odpowiednio i jeszcze bardziej zmniejszy węzeł.

Pozdrawiam i życzę zdrówka.
Piotrek30
 
Posty: 22
Rejestracja: 31 Mar 2023, 17:48

Re: Rak zarodkowy + nasieniak

Postprzez vader777 » 26 Mar 2024, 11:33

Ważne że chemia działa,zdrówka i powodzenia.
Najważniejsze pozytywne nastawienie,będzie dobrze.
vader777
 
Posty: 102
Rejestracja: 07 Mar 2023, 12:38

Re: Rak zarodkowy + nasieniak

Postprzez Piotrek30 » 27 Mar 2024, 16:42

Mały update,
Dzisiaj na obchodzie Pani ordynator stwierdziła na podstawie TK po trzech EP gdzie węzeł zleciał do 14x10mm potrzeba będzie jeszcze dwóch kursów EP czyli łącznie 6. Przedstawiłem wątpliwości i wytyczne które wszyscy tutaj znamy i koniec końców ustaliliśmy że po czterech kursach będzie TK po którym ostatecznie podejmiemy decyzję. Jako że to nienasieniak to liczę że ten czwarty kurs zmiecie go do poziomu poniżej 1cm w każdym wymiarze.
Pytanie jednak jak wyglada obserwacja takiego węzła który zszedł do poziomu poniżej 1cm? Nie chodzi o częstotliwość TK bo ją znam ale bardziej o to czy ten węzeł się stałe będzie świecił na TK a jedyną przesłanką do ewentualnych dalszych działań będzie jego powiększenie/zwiększenie markerów? Pytam bo zastanawiam się nad bezpieczeństwem zostawienia takiego węzła w obserwacji bez pewności że tam jest martwica bez żadnych pozostałości.
Pozdrawiam.
Piotrek30
 
Posty: 22
Rejestracja: 31 Mar 2023, 17:48

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości