Lewe jądro - IIIC

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Lewe jądro - IIIC

Postprzez Kinga04 » 28 Cze 2023, 23:51

Witam, mój chłopak zachorował na nowotwór jądra,
C62.1 pT1 Nx M1 S3
przeszedł zabieg usunięcia jądra oraz jeden cykl chemioterapii według schematu BEP.
Leczy się w Instytucie Onkologii w Krakowie.
Ma odległe przerzuty.
Wyniki tomografu przed chemią:
-obecność zmian w płucach, licznych, część zmian zlewa się ze sobą, w części cechy rozpadu
Największe zmiany mają średnicę 33mm
- w przestrzeni zaotrzewnowej policykliczna masa guzowata (utkanie stanowi potworniak oraz rak embrionalny)z cechami rozpadu i martwicy, wymiary: 10,5x18,5cm, wypełnia prawie całą jamę brzuszną
guz wtapia aortę i VCI, przemieszcza pętle jelitowe, wtapia/uciska lewy moczowód
- poszerzone żyły biodrowe
-widoczny płyn w otrzewnej
- w 4 i 7 segmencie wątroby guzy średnicy 16 mm, 19mm, 10mm
Było podejrzenie krwawienia.

Markery przed chemią:
AFP 6148,4
LDH 912,7
Markery przed usunięciem jądra:
HCG 156 807,0
AFP 5833,0
Kinga04
 
Posty: 20
Rejestracja: 28 Cze 2023, 09:51

Re: Lewe jądro - IIIC

Postprzez Kevin1301 » 29 Cze 2023, 00:23

Witam, zapraszam na grupę "rak jądra to nie wyrok"na Facebooku są tam osoby które przeszły to stadium i dużo się udzielają więc napewno wypowiedzą się na temat waszego przypadku który jest bardzo poważny.
Jednym z najlepszych lekarzy w Polsce zajmującymi się nowotrowami jądra jest DR.Sarosiek i na grupie można uzyskać kontakt do niego. Pozdrawiam i Trzymam Kciuki
Kevin1301
 
Posty: 118
Rejestracja: 03 Kwi 2023, 07:45

Re: Lewe jądro - IIIC

Postprzez miszcz » 29 Cze 2023, 07:37

Prosimy o pełny opis choroby (badanie histopatologiczne, przebieg leczenia) czas od chemioterapii uzupełniającej do wznowy.
miszcz
 
Posty: 764
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Lewe jądro - IIIC

Postprzez tobson85 » 29 Cze 2023, 19:32

Kevin1301 napisał(a):Jednym z najlepszych lekarzy w Polsce zajmującymi się nowotrowami jądra jest DR.Sarosiek i na grupie można uzyskać kontakt do niego. Pozdrawiam i Trzymam Kciuki

Rozumiem, ze na grupie na Facebooku jest tez wiele osob po przejściach, ktore chetnie pomogą. To bardzo fajnie. Jednak jesli już piszesz tutaj na forum to po prostu można od razu podac kontakt do dra Sarosieka - przecież kontakt ten jest ogolnie dostępny na forum i nie trzeba uzależniać uzyskania kontaktu od zapisania sie do grupy. A takie z Twojej wypowiedzi można wyciągnąć wnioski.

@kinga04
Tak jak wspomniał Kevin1301 sytuacja jest poważna, ale do ogarnięcia.Żeby bardziej sie odnieść do waszego przypadku wrzućcie proszę opisy i wyniki badan, najlepiej w kolejności chronologicznej (markery przed i po zabiegu, opis tomografii komputerowej, pełny wynik badania histopatologicznego).

Ile BEPow w Krakowie zaplanowano?
Czy wykonano tomografie głowy? W waszym przypadku jest jak najbardziej zasadna.

Jak wspomniano, to jednym z najlepszych specjalistów w leczeniu raka jadra w Polsce jest dr Sarosiek. Wyślijcie mu maila z prośba o opinie. Zalaczcie oczywiście wszystkie wyniki badan.

tomasz.sarosiek@tomaszsarosiek.pl... /
tel. kom: 601 310 244

Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1262
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Lewe jądro - IIIC

Postprzez Kinga04 » 29 Cze 2023, 19:43

Rozpoznanie patomorfologiczne

Badanie makroskopowe
Jądro o wymiarach 6x3x3cm z pęcherzykami nasiennymi dł 8 cm. Na przekroju jądra obecna torbiel cienko i gładkościenna wypełniona przez surowiczą treść o wym 1,5x1,4x1cm bez łączności z najądrzem, siecią jądra i osłonkami

Badanie mikroskopowe
Mixed germ cel tumor testis sinistri ICD O 9085/3 (Postpubertal type)
Utkanie guza stanowi potworniak o wym 15x14x10mm i ognisko śr. 3 mm raka embrionalnego z martwicą. Powrózek nasienny, najądrze, sieć jądra i osłonki wolne od nacieku nowotworu. Granica cięcia powrózka nasiennego bez zmian
Angioinwazja(-), Neuroinwazja(-)
W jądrze poza zmianą pojedyncze kanaliki z ITGN oraz cechy hypospermatogenezy i w podścielisku rozrost komórek Leydiga.
Kinga04
 
Posty: 20
Rejestracja: 28 Cze 2023, 09:51

Re: Lewe jądro - IIIC

Postprzez Kinga04 » 29 Cze 2023, 19:45

Tomografia głowy została wykonana, nie ma tam zmian.

W Krakowie przewidzieli 4 cykle BEP
Kinga04
 
Posty: 20
Rejestracja: 28 Cze 2023, 09:51

Re: Lewe jądro - IIIC

Postprzez Kinga04 » 29 Cze 2023, 19:46

Teraz jest na kolejnej 5- dniówce, lekarka powiedziała, że markery spadają w dobrym tempie
Kinga04
 
Posty: 20
Rejestracja: 28 Cze 2023, 09:51

Re: Lewe jądro - IIIC

Postprzez Kevin1301 » 29 Cze 2023, 20:06

@tobson85 nie chodziło mi o zapisywanie się do grupy, tylko jest tam dużo więcej aktywnych użytkowników, którzy szybko doradzą i powiedzą też co i jak bo są osoby które też miały guzy po 15 cm w śródpiersiu. A Forum jednak trochę podupadło. Tylko o to mi chodziło, a ja nie mam na tyle wiedzy by powiedzieć czy leczenie przebiega prawidłowo
Pozdro :D
Kevin1301
 
Posty: 118
Rejestracja: 03 Kwi 2023, 07:45

Re: Lewe jądro - IIIC

Postprzez tobson85 » 29 Cze 2023, 20:18

Hej
mimo ze Krakow nie uchodzi za osrodek polecany w leczeniu raka jadra to zastosowane leczenie na ten moment jest poprawne.
W wartosciach markerow brakuje przed chemia bHCG a przed usunieciem jadra LDH. Rozumiem, ze te badania byly wykonane?

Dawaj prosze znac, jak tylko bedziecie mieli wyniki kolejnych badan. Masz moze wyniki wykonane przed rozpoczeciem drugiego cyklu?

Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1262
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Lewe jądro - IIIC

Postprzez miszcz » 29 Cze 2023, 20:59

Źle zrozumiałem pierwszy post. Myślałem, że była chemioterapia uzupełniająca 1xBEP i wznowa po jakimś czasie.

Leczenie 4xBEP jest prawidłowe. Leczyłem się na Garncarskiej przy pierwszym nowotworze. Ogólnie zależy, na jakiego lekarza się trafi. Część to specjaliści wysokiej klasy, lecz możesz trafić na kogoś, kto ma niewielkie doświadczenie w leczeniu raka jądra. Od czasu mojego pobytu odeszło kilku bardzo dobrych lekarzy, ale w waszym przypadku na razie wszystko przebiega prawidłowo. Sytuacja poważna, ale nie katastrofalna.
miszcz
 
Posty: 764
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Następna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości