chemioterapia powikłania

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

chemioterapia powikłania

Postprzez Uroboros » 02 Sie 2023, 08:02

Mam pytanie do osób, które przeszły już chemioterapię zarówno w bliższym jak i dalszym czasie. Ja moje trzy bepy skonczyłem pić 17 maja. Ogólnie czuje się dobrze ale po wszystkim zostało mi dzwonienie w uszach, które aktualnie czasem znika, a czasem jest. Brałem na to ginkobiloba ale bywa tak że pojawi się i dzwoni a raz w tygodniu jest wyjątkowo uciążliwe. Druga sprawa to w palcach rąk (zwłaszcza w zgięciach ) czuję mrowienie , to w dłoniach już odpusciło. W czubkach stóp też mrowi a w jednej pod stopą często czuję przeszywający kłujący palący ból. Brałem onlife teraz thiogamma po którym sporo się poprawiło ale jeszcze nie jest jak przed. Na palec nie chce też wejść obrączka. Mieliście tak? Po jakim czasie te efekty ustąppiły ? Czy braliście jakies leki lub rehablitacja czy poprostu samo przeszło
Uroboros
 
Posty: 98
Rejestracja: 23 Lut 2023, 15:48

Re: chemioterapia powikłania

Postprzez miszcz » 02 Sie 2023, 09:46

Szumy w jednym uchu mam do dziś. Badania słuchu nie wykazują nieprawidłowości. Czasami ustępuje samoistnie i po jakimś czasie wraca.
miszcz
 
Posty: 764
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: chemioterapia powikłania

Postprzez tobson85 » 02 Sie 2023, 13:10

Szumy uszne jak i zaburzenia czucia i obrzeki w zdecydowanej większości przypadków mijają samoistnie. Proces ten jest powolny. Zwykle po pół roku do roku od zakończenia leczenia powinno już być ok.

Pozdrawiam
Tobiasz
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1262
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: chemioterapia powikłania

Postprzez eryk » 03 Sie 2023, 13:09

Ja jestem 10 lat po chemii i mam trwałe szumy — w dzień niesłyszalne, ale jak jest cicho to je słyszę.
eryk
 
Posty: 18
Rejestracja: 22 Mar 2013, 15:17


Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 16 gości

cron