Pytanie jak czujecie się po podaniu testosteronu?

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Pytanie jak czujecie się po podaniu testosteronu?

Postprzez miszcz » 07 Sty 2024, 16:54

Biorę jedną ampułkę raz na dwa tygodnie. Z samopoczuciem różnie bywa, ale jak pisałem, cierpię na zespół drażliwego jelita i nie mogę poruszać się na dłuższe odległości. Organizm po jakimś czasie przyzwyczaja się do testosteronu.

Ogólnie mam ogromny dołek psychiczny, widząc dobrze zbudowanych, umięśnionych, silnych rówieśników.

Morfologia - kiedy brałem dwie ampułki, znacznie podskoczyłum czerwone krwinki, hematokryt i hemoglobina. Było niebezpiecznie. Za kilka dni będę robił kontrolną morfologię, to napiszę, co i jak.

Jeszcze dwie sprawy - po wycięciu drugiego jądra znacznie szybciej tyję i jest to tzw. otyłość brzuszna, ponadto nasiliło się niewielki wcześniej kropelkowe nietrzymanie moczu, co sugeruje problemy z prostotą, chociaż badania tego nie pokazują lub mięśniem dna miednicy.
miszcz
 
Posty: 757
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Pytanie jak czujecie się po podaniu testosteronu?

Postprzez Uroboros » 07 Sty 2024, 21:46

Może trochę offtop ale ja po obcięciu jądra złapałem powera na zrobienie sobie sylwetki bo byłem zapasiony strasznie i póki co mi idzie, ale w ostatnim czasie mam problem z prawą nogą. Rano jest od pośladka do kostki jakby sztywniejsza. Orchidektomia w styczniu a to się utrzymuje od listopada, z tym że mam dyskopatię i wypukline L4s1 zdaje się i to raczej nic wspólnego z orchidektomia. Mam podobny problem z moczem niestety od orchidektomia że niestety ale coś czasem też skapnie
Uroboros
 
Posty: 95
Rejestracja: 23 Lut 2023, 15:48

Re: Pytanie jak czujecie się po podaniu testosteronu?

Postprzez PiotrekzŁodzi » 07 Sty 2024, 21:51

Tylko jesteś w ciut lepszej sytuacji niż ja i Miszcz, za nami jest już orchidektomia "ostateczna" :) Ja spadki już czuję, mam mega wahania energii, raz cisnę pompki jak przed chorobą, a raz czuję się jak na mega kacu.
Niemniej, gratuluje Ci, że działasz nad sobą, trzymam kciuki, żeby tak zostało :)
Co do problemu z moczem, macie tak od razu po orchidektomii czy to się zaczęło jakiś czas po? Konsultowaliście to z urologiem?
PiotrekzŁodzi
 
Posty: 139
Rejestracja: 26 Gru 2023, 18:28

Re: Pytanie jak czujecie się po podaniu testosteronu?

Postprzez Uroboros » 07 Sty 2024, 22:16

Tak tak zdaje sobie sprawę że mam nieco inna pozycję. Trochę źle się wyraziłem w poście bo z tym treningiem to offtop z mojej strony. Głównie chodziło mi o sprawę z moczem. U mnie to zaczęło się w pierwszym bepie
Uroboros
 
Posty: 95
Rejestracja: 23 Lut 2023, 15:48

Re: Pytanie jak czujecie się po podaniu testosteronu?

Postprzez miszcz » 07 Sty 2024, 22:22

Ja mam tak durnego urologa, że ostentacyjnie ignoruje problemy. Prywatnie biorą po 300-350 zł, nie stać mnie. Również pracuję nad sylwetką, ale przez problemy z mięśniem biodrowo-lędźwiowym nie mogę za wiele zrobić.
miszcz
 
Posty: 757
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Pytanie jak czujecie się po podaniu testosteronu?

Postprzez PiotrekzŁodzi » 07 Sty 2024, 22:46

Uroboros napisał(a):Tak tak zdaje sobie sprawę że mam nieco inna pozycję. Trochę źle się wyraziłem w poście bo z tym treningiem to offtop z mojej strony. Głównie chodziło mi o sprawę z moczem. U mnie to zaczęło się w pierwszym bepie

Żaden offtop, dobrze, że się tym chwalisz ;) Co do tematu z moczem, co na to urolog? Czy to jest kolejny skutek uboczny BEP który ma szansę przejść?

Miszcz, dwa razy wygrałeś z RJ i lekarz urolog ma to w poważaniu? Przecież powinien Ci pomóc w takiej sytuacji. Masz możliwość umówienia się do innego urologa na NFZ, nawet on-line?
Nie żebym Ci nie wierzył, ja też dostałem diagnozę na wizycie prywatnej, że to może być guz. Jak zapytałem, czy to na pewno on, to dostałem uzasadnienie - "tu ma pan skierowanie na usg, termin 11.01.2024 (wizyta była 19.12.2023), niech pan to zrobi, bo jak pan się lepiej poczuje i pan to oleje to później mnie pan do sądu poda". Na moje pytanie czy w czasie oczekiwania na USG mam spać spokojnie dostałem odpowiedź - "niech pan śpi jak chce".
Na szczęście, USG udało się ogarnąć w szpitalu na następny dzień i już wiedziałem, że czekają mnie kolejne nowe przygody ;)
PiotrekzŁodzi
 
Posty: 139
Rejestracja: 26 Gru 2023, 18:28

Re: Pytanie jak czujecie się po podaniu testosteronu?

Postprzez miszcz » 07 Sty 2024, 23:28

Mój urolog przy pierwszym rj błędnie mnie zdiagnozował i nie zrobił markerów, ale tam zawaliło kilku lekarzy. Przy drugim tj uparł się na rezonans, co wydłużyło o 6 tygodni wydanie skierowania do szpitala, chociaż robił mi usg w gabinecie. Wtedy nie mogłem chodzić, więc odpadał wyjazd na drugi koniec kraju, ostatecznie musiałem zapłacić 720 zł prywatnie, a i tak trzeba było czekać dwa tygodnie. Próbowałem się przenieść do innego, ale skończyło się awanturą, a tamten nie zgodził się mnie leczyć.

Najlepsze, że ten urolog ma dobre opinie na znanylekarz.pl. Ja jestem załamany psychicznie po każdej wizycie. Wiem, że przyjmując w siedmiu miejscach, w pięciu miastach, w ciągu 5 dni ma prawo być zmęczony, ale to, co wyprawia, nie ma nic wspólnego z leczeniem.
miszcz
 
Posty: 757
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Pytanie jak czujecie się po podaniu testosteronu?

Postprzez vader777 » 09 Sty 2024, 11:19

Witam ja akurat dobrze trafiłem na urologa(nazwisko Prokopowicz przyjmuje u mnie w Pszczynie),bardzo dobrze czyta USG(pokazywał mi te podejrzane węzly chłonne zaotrzewnowe-nie stwierdził pakietów onkologicznych i mnie uspokoił przed drugim TK),jest zastępcą na urologii w Rybniku więc mi wszystkie skierowania na orchdektomię i TK przed zabiegiem wypisał,L4 od razu na miesiąc bez żadnego ale i ma wiedzę ,gdyż odwiedzałem go z moją żoną fizkoterapeutką co ma konika na medycynę Stwierdziła że kompetentny i bardzo ludzki.
Niestety bardzo dużo zależy kto i jak nas pokieruje( do Gliwic na onko sam się zglosiłem bo myslełem że jeśli to szpital onko to będzie git- a jest tak sobie ,najgorsza jest rotacja lekarzy przyjmujących co wizyta kto inny).
vader777
 
Posty: 102
Rejestracja: 07 Mar 2023, 12:38

Re: Pytanie jak czujecie się po podaniu testosteronu?

Postprzez miszcz » 09 Sty 2024, 17:03

Mój urolog jest z Bielska-Białej, dodatkowo przyjmuje w Cieszynie, Skoczowie, Brzeszczach i Oświęcimiu. Jak miałem zakażenie układu moczowego groźną bakterią po operacji, też kompletnie mnie ignorował. Nie polecam nikomu, ale nazwiska nie napiszę, żeby nie mieć kłopotów. Może prywatnie podchodzi inaczej do pacjentów, natomiast idąc do niego na NFZ odnoszę wrażenie, jakby chciał mi powiedzieć "nie zawracaj mi głowy".

W szpitalu powiatowym kontrola onkologiczna jest o tyle dobra, że wszystkie badania są na miejscu, tomograf nowoczesny, jeden lekarz, u którego ostatnio wizyta trwała minutę i ogromna oszczędność czasu. Najdłużej na przyjęcie czekałem dwie godziny, zwykle czeka się mniej niż godzinę. Też nie napiszę gdzie, bo jestem jedynym pacjentem z rj w historii onkologii tego szpitala. Gdyby nie było wznowy, będę zadowolony z takiego obrotu spraw. Nie piszę z wyboru, bo leczę się tam z konieczności.
miszcz
 
Posty: 757
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Pytanie jak czujecie się po podaniu testosteronu?

Postprzez Michalest » 11 Sty 2024, 10:43

@miszcz a pamiętasz po jakim czasie od wzięcia pierwszej iniekcji lekarz zlecił ci wykonanie pierwszych hormonów i badań ?
Michalest
 
Posty: 41
Rejestracja: 04 Wrz 2023, 20:23

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

cron