Czy to już rak?

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Czy to już rak?

Postprzez popel » 03 Kwi 2012, 11:19

Witam i gorąco POZDRAWIAM wszystkich z problem raka jądra. Mój przypadek jest nastepujący: 5 dniu temu podczas kąpieli wyczułem guzek na szczycie jądra prawego, po 2 dniach byłem po wizycie u urologa, który stwierdził wstepnie po badaniu palpacyjnym, że jest to prawdopodobnie torbiel najądrz i dał skierowanie na USG. Ja w międzyczasie rozpocząłem samodokształcanie w temacie i tak trafiłem na to forum. Badanie USG wykonane wczoraj wg opisu: W części dolnej głowy po stronie prawej amorficzna atypowa torbiel nasienna o wym. przekroju ok. 6x5mm (nieregularne pogrubiałe ściany, echogeniczna zawartość-prawd. etiologia pozapalna). Wnioski:-podejrzenie miernie aktywnych zmian zapalnych obu najądrzy, -powikłanej (prawd. pozapalnej) torbieli nasiennej prawego najądrza. Sam dokształocony przez forum i jego ekspertów wykonałem morfologię i markery: LDH-wynik 145U/L (norma<250), HCG+b-wynik <0,1mlU/ml (norma 0-2,0) AFP-wynik 5,97 lU/ml (norma 0-5,8).
W związku z przekroczonym AFP mam prośbę o ewentualne rokowania (wizyta u urologa w piątek przed samymi swiętami) i czy mam udać się na konsultacje z onkologiem. Z góry dziekuję za odpoiedzi i jeszcze raz wszystkich pozdrawiam i życzę spokojnych i mimo wszystko wesołych świąt wielkanocnych. :)
popel
 
Posty: 2
Rejestracja: 02 Kwi 2012, 20:16

Re: Czy to już rak?

Postprzez romi » 03 Kwi 2012, 12:42

Witaj
Taki wynik AFP może mieścić się w granicach błędu i w tej chwili nie powinien budzić Twoich obaw. AFP może wzrastać i maleć z różnych przyczyn nie związanych z nowotworem. Czasem zdarza się, że wyższy poziom AFP może być naturalny (ten typ tak ma). Spokojnie idź na wizytę do urologa, dowiesz się co ma Ci do powiedzenia, będziesz wiedział co robić.
Bardzo dobrze, że sam podjąłeś pewne działania.
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46

Re: Czy to już rak?

Postprzez popel » 05 Kwi 2012, 13:44

Witam ponownie
Już jestem po wizycie kontrolnej u urologa, który po analizie wyników USG i markerów stwierdził, że mój guzek na najadrzu to torbiel w dodatku taka mała 7mm, że nie widzi wskazań do operacyjnego wycięcia. Zalecił obserwację i kontrolę po 8-12 miesiącach.
Mam pytanie do ekspertów, czy aby nie zweryfikować diagnozy u innego urologa, co doradzacie? Z góry dziękuję za sugestie i jeszcze raz wszystkich pozdrawiam :)
popel
 
Posty: 2
Rejestracja: 02 Kwi 2012, 20:16

Re: Czy to już rak?

Postprzez romi » 05 Kwi 2012, 14:06

Witaj
Jeśli chcesz być pewien i dla własnego spokoju możesz tak zrobić. Możesz również za jakiś czas skontrolować ponownie markery. Bardzo dobrze że jesteś czujny, jak to mówią jądra to skarb i pewnie będą Ci jeszcze potrzebna ;)
Pozdrawiam
romi
 
Posty: 4210
Rejestracja: 03 Paź 2011, 10:46


Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości