Nasieniak pt1n0m0 3,8 cm 2x karboplatyna

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Podejrzenie guza

Postprzez miszcz » 10 Lis 2023, 23:01

Zapytać możesz. Być może masz bardzo małego nasieniaka i nie jest jeszcze tak wyraźny na USG. Powinieneś jednak wyczuć zgrubienie.
miszcz
 
Posty: 757
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Podejrzenie guza

Postprzez Damian871 » 12 Lis 2023, 13:19

Juz jutro klade sie do szpitala, dam znac juz pewnir jak wyjde.
Damian871
 
Posty: 59
Rejestracja: 10 Lis 2023, 20:55

Re: Podejrzenie guza

Postprzez Damian871 » 17 Lis 2023, 15:24

Daje update:
Jestem po wycieciu jadra. Informacje od Pani ordynator byly takie: nie bylo widocznych zmian na zewnatrz jadra, z zewnatrz wygladali prawidlowo i nie bylo twarde. Z dodatkowych badan mialem rentgen pluc i czysto zadnych zmian. 5 dni po wycieciu markery w normie. Dr Sarosiek nie zlecil mi tk, ani w szpitalu poniewaz jeszcze nie wiadomo czy to guz zlosliwy. Bardzo sie ciesze ze jestem pod opieka Dr Sarosieka.
Damian871
 
Posty: 59
Rejestracja: 10 Lis 2023, 20:55

Re: Podejrzenie guza

Postprzez Damian871 » 21 Lis 2023, 20:13

Nie mam jeszcze wyników histopatologicznych ale mam TK:

TK klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy wielofazowo Dane ze skierowania: stan po resekcji jądra prawego z powodu nowotworu. Drobne zmiany włókniste w języczku i płacie środkowym, poza tym miąższ płucny bez zagęszczeń. Węzły chłonne wnęk i śródpiersia niepowiększone. Nieco podwyższona densyjność śródpiersia przedniego, bez wyodrębniającej się zmiany ogniskowej - najpewniej resztkowa grasica. Drzewo oskrzelowe drożne. Jamy opłucnowe wolne. Struktury kostne bez zmian podejrzanych. Wątroba o prawidłowej strukturze, bez zmian ogniskowych. Drogi żółciowe nieposzerzone. Pęcherzyk żółciowy cienkościenny, bez zwapnień w ścianach i świetle. Trzustka niepowiększona, bez zmian ogniskowych. Przewód Wirsunga nieposzerzony. Śledziona bez zmian ogniskowych, niepowiększona. Nadnercza w normie. Pojedyncze torbiele proste obu nerek śr. do 16 mm, poza tym nerki bez zmian ogniskowych, ulegają jednorodnemu wzmocnieniu kontrastowemu. Układy kielichowo-miedniczkowe nieposzerzone, bez złogów. Pęcherz moczowy gładkościenny. Gruczoł krokowy niepowiększony. Aorta brzuszna nieposzerzona. Węzły chłonne okołoaortalne i trzewne niepowiększone. Kilka drobnych węzłów chłonnych krętniczo-kątnicznych. Pojedyncze uchyłki esicy. Zmiany pooperacyjne w obrębie pachwiny prawej. Nie stwierdzam wolnego płynu w jamie otrzewnej. Struktury kostne bez zmian podejrzanych.

Chyba tu wszystko ok prawda ?
Damian871
 
Posty: 59
Rejestracja: 10 Lis 2023, 20:55

Re: Podejrzenie guza

Postprzez Kevin1301 » 21 Lis 2023, 21:40

Wygląda to wszystko dobrze, i najprawdopodobniej wskazuje na nasieniaka, więc jesteś w najlepszej możliwej sytuacji.
Kevin1301
 
Posty: 113
Rejestracja: 03 Kwi 2023, 07:45

Re: Podejrzenie guza

Postprzez miszcz » 21 Lis 2023, 22:35

Kevin1301 napisał(a):Wygląda to wszystko dobrze, i najprawdopodobniej wskazuje na nasieniaka, więc jesteś w najlepszej możliwej sytuacji.


Właśnie nie. W tym przypadku, według tego, co pisze pacjent, to coś niezwiązanego z rakiem jądra. Guzy są widoczne dla lekarzy przy wycięciu jądra, a tu nie było nic widać na zewnątrz. Trzeba czekać na histo-pat.
miszcz
 
Posty: 757
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Podejrzenie guza

Postprzez Kevin1301 » 22 Lis 2023, 00:08

Właśnie nie. W tym przypadku, według tego, co pisze pacjent, to coś niezwiązanego z rakiem jądra. Guzy są widoczne dla lekarzy przy wycięciu jądra, a tu nie było nic widać na zewnątrz. Trzeba czekać na histo-pat.[/quote]

Masz rację sory, przeoczyłem tą wiadomość, bo przeczytałem pierwszą i opis TK. Mój błąd
Kevin1301
 
Posty: 113
Rejestracja: 03 Kwi 2023, 07:45

Re: Podejrzenie guza

Postprzez Damian871 » 29 Lis 2023, 12:58

Cześć wszystkim po chwili czasu mam komplet badań:

TK: czysta
Wynik histopatologii:

Opis makroskopowy

Jądro o wymiarach 4x2,5x2,5 cm z fragmentem powrózka długości 1,5 cm i osłnkami białawą i pochowową. Na przekrojach widoczny niewyraźnie odgraniczony szaro-kremowy guz o wymiarach 2,3x2,3x3,8cm naciekający sieć. Margines w powróżku 1,5 cm. Najądrze i powrózek nasienny bez nacieku.

Opis mikroskopowy:
ICD-O-3: 9061/3 Seminoma,NOS
pT1 NX LVI0 PNI0 R0 (wg AJCC 8)
Nasieniak Jądra
pt1 Nx R0

Raport synoptyczny:

Typ histopatologiczny: Nasieniak jądra
Rozległość nacieku: największy wymiar guza 3,8 cm, naciekanie osłonek jądra (-), naciekanie sieci jądra (-), naciekanie najądrza (-), naciekanie powrózka nasiennego (-).
Angioinwazja: nie stwierdzono
Neuroinwazja: nie stwierdzono
Marginesy chirurgiczne wolne od utkania nowotworowego.

z tego co rozumiem to stadium 1A ? i jeżli tak to dostanę możliwość aktywnej obserwacji lub 2x karboplatyne ?
Damian871
 
Posty: 59
Rejestracja: 10 Lis 2023, 20:55

Re: Podejrzenie guza

Postprzez miszcz » 29 Lis 2023, 13:13

Duży nasieniak. Jak to możliwe, że nie był widoczny ani wyczuwalny?
miszcz
 
Posty: 757
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Podejrzenie guza

Postprzez Damian871 » 29 Lis 2023, 13:15

Tak jak widac z opisu nie wyszedl po za jadro, a jadro z zewnatrz ma prawidlowy miazsz… przynajmniej ja tak rozumiem
Damian871
 
Posty: 59
Rejestracja: 10 Lis 2023, 20:55

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

cron