Nasieniak pT1a Daniel ślask

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Nasieniak pT1a Daniel ślask

Postprzez Daniel91 » 01 Gru 2023, 09:50

Tobson85 Ty jesteś lekarzem? Bo czytając wypowiedzi na forum jestem pod wrażeniem wiedzy którą posiadzasz, jak i inni uzytkownicy forum. Wiec ja się guzkiem na płucu nie przejmuję tym bardziej ze covid miałem napewno dwa razy.
Ciekawe czy ja będę miał Tk klatki teraz za kazdym razem czy tylko teraz mi zaleciła lekarka profilaktycznie.

Medzik czytałem twoj post w którym martwiłeś się o płodność. Dla przykładu podam przypadek mojego kolegi stolarza który zmagał sie z rakiem jadra 10 lat temu (carcinoma embrionale) z przerzutami do płuc. Przyjmował chemioterapie 4xbep. Ponad dwa lata temu mialem okazję być świadkiem na jego ślubie, ma półtoraroczną córeczkę a ostatnio oznajmił że będzie drugie dzieciątko:) wiec nie ma się czym przejmować. Z jedym sprawnym można smialo zostać Tatusiem
Daniel91
 
Posty: 12
Rejestracja: 13 Lis 2023, 21:46

Re: Nasieniak pT1a Daniel ślask

Postprzez tobson85 » 06 Gru 2023, 00:33

Hej
nie jestem lekarzem. Chociaz zawsze mialem medyczne zainteresowania i studiowalem tez m.in. weterynarie ;)
A jesli polaczyc powyzsze z potrzeba poznania przeciwnika, ktory mnie dopadl to przejrzalem dosyc duzo roznych zrodel medycznych na temat rj przez ostatnie lata. Kazdy przypadek na forum tez jest cenna nauka.

To co chcialbym tu podkreslic - wszystkie informacje, ktore tutaj na forum udostepniamy nie sa poradami lekarskimi. To do lekarza prowadzacego nalezy decyzyjnosc odnosnie postepowania w kazdym przypadku. Jest to tez jasno opisane w regulaminie forum.

My tutaj staramy sie pomoc, korzystajac w wlasnego doswiadczenia i wiedzy. Mozemy podpowiedziec do jakiego lekarza sie udac, w jakiej kolejnosci co ogarnac. Patrzymy krytycznym okiem na podejmowane decyzje i jesli cos wyglada na nie do konca optymalne lub niezgodne z aktualnymi standardami to staramy sie zaalarmowac. Ale na koncu to uzytkownik forum decyduje co z ta informacja zrobi. Wazne, zeby ZAWSZE wszystko konsultowac z lekarzem.
teratoma immaturum, carcinoma embryonale 80%, seminoma, IGCN / CS IIA / 3xBEP - 4 WSK Wrocław 6.05.2016 - 05.07.2016
tobson85
Przyjaciel Forum
 
Posty: 1259
Rejestracja: 06 Lip 2016, 21:52
Miejscowość: Wrocław

Re: Nasieniak pT1a Daniel ślask

Postprzez Daniel91 » 06 Gru 2023, 21:11

No to chociaż troszkę z lekarzem masz coś wspólnego,wiadomo człowiek chce sie dokształcić z czym ma do czynienia, ja mam tylko okazję sporadycznie wieczorami poczytać o tym ale tez chcialem wiedzieć jak najwięcej o tym co sie nam przytrafiło.
Ale bardzo dobrze że takie forum jest. Bo nie jeden z nas znajdujac sie w sytuacji rj. szuka i znajduje tutaj pomocy i informacjii.
Daniel91
 
Posty: 12
Rejestracja: 13 Lis 2023, 21:46

Re: Nasieniak pT1a Daniel ślask

Postprzez Daniel91 » 13 Lut 2024, 20:04

Cześć wszystkim. Jestem po pierwszej kontrolnej tomografii, guzek który był na płucu nie został nawet teraz opisany wiec tak jak wszyscy doradzaliscie pozapalny pewnie. Dzisiaj byłem na wizycie w Beskidzkim Centrum Onkologii. Z nowym rokiem również i tam zmiany kadrowe co za tym idzie zmiana lekarza prowadzącego. Pech chciał ze tym razem trafiłem na bardzo nieprzyjemną panią doktor od której ciezko się czegokolwiek dowiedzieć Dowiedzialem sie jedynie ze nastepny tomograf maj/czerwiec. Morfologia i markery w normie. Na wizycie dostalem kopię opisu tk. I w wnioskach jest tam napisane

Nie uwidoczniono powiększonych węzłów chlonnych - węzeł sr. 9mm przy odejściu naczyń biodrowych wspolnych lewych (stabilny do obserwacji)
Wnioski
- bez cech rozsiewu (węzeł przy odejściu naczyń biodrowych wspólnych lewych do obserwacji)

Plytki z poprzedniego Tk zostawiałem w pracowni. Czy to znaczy ze na poprzednim tk tez mialy taki wymiar?

Pozdrawiam.
Daniel91
 
Posty: 12
Rejestracja: 13 Lis 2023, 21:46

Poprzednia

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości