Wyniki TK brzucha i klatki piersiowej po usunięciu jądra

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Wyniki TK brzucha i klatki piersiowej po usunięciu jądra

Postprzez Marceli1985 » 17 Kwi 2012, 16:02

W ubiegłym roku miałem usunięte lewe jądro ze względu na złośliwego guza zarodkowego(carcinoma embryonale et york sacc tumor. Ponadto pojedyncze komórki olbrzymie syncytiotrofoblastu. Zatory nowotworowe w naczyniach krwionośnych. Nowotwór ograniczony do jądra. Nie nacieka najądrza ani powrózka nasiennego.) Dalszego leczenia nie podjąłem.Zniechęciłem się po jednej wizycie w centrum onkologii w Kielcach, gdzie mnie odsyłano od jednych drzwi do drugich pozostawiając ostatecznie bez żadnego rozwiązania. Po roku zaczął mi dokuczać intensywny ból w jamie brzusznej, lekarz skierował mnie na TK jamy brzusznej i klatki piersiowej. Wynik badania niepokoi mnie trochę, ale nie wszystko rozumiem, czy ktoś mógłby mi pomóc?

TK klatki piersiowej z kontrastem- mnogie rozsiane zmiany meta w obu płucach, największa zmiana na płucu lewym wym ok 2,7x2,1 cm w płucu prawym wym ok 2,2x2,2cm Niewielkie obszary o zaburzonej powietrzności miąższu płucnego... Kilka przychawiczych dolnych węzłów chłonnych obustronnie dł ok 1 cm. Zmiany węzłowe przyaortalnie w nadbrzuszu.

Tk brzucha z kontrastem- liczne zmiany meta w widocznym miąższu płucnym śr. ok 2,6. trzy śledziony dodatkowe s po ok 1,1 cm, 1,7 cm i 0,6cm. Pakiet powiększonych węzłów chłonnych wzdłuż aorty brzusznej po stronie lewej szerzący się pomiędzy aortą a żyłą główną dolną oraz przykręgosłupowo łączny wym. tych zmian wynosi ok. 8,0x 4,9x 9,4 cm. Pojedyncze drobne węzły chłonne krezkowe dł do ok. 0,9 cm Węzły chłonne w otoczeniu naczyń biodrowych wspólnych dł. ok. 1,3 cm po stronie prawej i 1,8 po stronie lewej. Węzeł chłonny w sąsiedztwie lewych naczyń biodrowych zewnętrznych dł. ok. 1,5 cm. Niewielkie ognisko rozrzedzenia struktury kostnej w talerzu kości biodrowej prawej śr. ok. 0,7 cm oraz po stronie lewej śr, ok. 0,5cm- zmiany o niejasnycm charakterze.

Obecnie AFP mam 1,39- czy to dobrze?
Bardzo proszę o pomoc w sklasyfikowaniu stopnia tych wszystkich zmian i ewentualnego ryzyka. Pozdrawiam
Marceli1985
 
Posty: 5
Rejestracja: 16 Kwi 2012, 12:14

Re: Wyniki TK brzucha i klatki piersiowej po usunięciu jądra

Postprzez Marceli1985 » 17 Kwi 2012, 16:24

Zastanawia mnie jeszcze, czy spore guzki z wyciekiem z sutka są naturalna konsekwencją tej choroby. Mam takie objawy od kilku miesięcy, lekarz raczej to bagatelizuje. Czy ma to jakieś znaczenie. Z góry dziękuję za odpowiedź
Marceli1985
 
Posty: 5
Rejestracja: 16 Kwi 2012, 12:14

Re: Wyniki TK brzucha i klatki piersiowej po usunięciu jądra

Postprzez troll » 17 Kwi 2012, 16:48

Witaj,

Przede wszystkim niestety smutna informacja, zaniedbałeś sprawę i konsekwencje tego mogą być bardzo poważne - ale o tym już wiesz. Teraz bardzo istotne pytanie - gdzie jesteś leczony?

W badaniu TK klatki piersiowej stwierdza się liczne zmiany o charakterze meta (przerzutów) w obu płucach oraz w węzłach chłonnych śródpiersia położonych okołoaortalnie. Zmiany są bardzo zaawansowane. Ponadto w badaniu TK jamy brzusznej stwierdza się ogromny guz przestrzeni zaotrzewnowej, najprawdopodobniej pakiet zmienionych nowotworowo węzłów chłonnych. Dodatkowo najprawdopodobniej zajęte węzły biodrowe. Ponadto zmiany kostne podejrzane o przerzuty ale ta informacja powinna zostać zweryfikowana przez doświadczonego onkologa.

Ponadto guzki i wycieki z sutka są najprawdopodobniej reakcją organizmu na olbrzymi poziom bHCG w surowicy krwi obwodowej. Zmiany guzkowe to najpewniej ginekomastia, choć z mojej strony pojawia się sugestia BAC dla oceny morfologii komórek sutka.

Sprawy wyglądają bardzo poważnie. Koniecznym do ustalenia stopnia zaawansowania klinicznego choroby są następujące badania:
- oznaczenie poziomu biologicznych markerów nowotworowych w surowicy krwi (AFP, bHCG oraz LDH), z tego co widzę AFP jest w normie.
- wykonanie TK lub MRI głowy celem wykluczenia obecności zmian w mózgowiu - w tym stopniu zaawansowania choroby powinno być to zrobione rutynowo nawet pomimo braku objawów neurologicznych (o ile rzeczywiście takie nie występują? Masz bóle, zawroty głowy, utraty przytomności, drętwienie kończyn, zaburzenia pamięci, mowy?).

Należy jak najszybciej rozpocząć chemioterapię zgodnie z zaleceniami dla złej grupy rokowniczej. Ze względu na liczne, rozsiane zmiany w płucach oraz pola niedodmy spowodowane prawdopodobnie tymi zmianami przerzutowymi proponuję rozważyć podanie 4 kursów wg VIP.
Pamiętaj, że tylko leczenie w doświadczonym ośrodku onkologicznym pozwoli Ci zmaksymalizować szanse na wyleczenie. Sytuacja jest bardzo poważna a rokowanie istotnie trudne, ze względu na brak powyższych badań (głowa + markery) oraz przede wszystkim rozległość zmian spowodowana tak długim okresem zwłoki po operacji. Dlatego też Twoje leczenie musi prowadzić multidyscyplinarny zespół lekarzy a takie możliwości mają 3-4 ośrodki w kraju. W tej chwili wręcz musisz dostać się do Warszawy - NZOZ Magodent albo CO-I Warszawa (viewtopic.php?f=6&t=160), w Kielcach powiedzmy sobie szczerze i otwarcie, niewielkie doświadczenie tamtego ośrodka nie pozwoli Ci na otrzymanie leczenia w 100% zgodnego z obecną wiedzą onkologiczną.

Pamiętaj, jak najszybsze podjęcie leczenia to jak największa szansa na to, że z tego wyjdziesz. Ale musisz być świadomy tego, że nie jest to tak duża szansa jak w nowotworach jądra ograniczonych tylko do jądra, nawet, jeśli chorzy tacy i tak muszą otrzymać chemioterapię. Musisz być gotowy na wiele wyrzeczeń, bólu, bardzo trudne chwile i długie leczenie. Ale stawkę znasz.

W razie pytań, nie wahaj się je zadawać :)

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Wyniki TK brzucha i klatki piersiowej po usunięciu jądra

Postprzez Marceli1985 » 17 Kwi 2012, 17:01

Dzisiaj byłem na konsultacji w centrum onkologii w Warszawie na Roengena 5. Dostałem skierowanie do CO-I do oddziału KNUM- K3B. Lekarz zlecił zrobienie markerów, bo ostatnio beta-HCG nie oznaczono ze względu na brak odczynnika(???)
Marceli1985
 
Posty: 5
Rejestracja: 16 Kwi 2012, 12:14

Re: Wyniki TK brzucha i klatki piersiowej po usunięciu jądra

Postprzez troll » 17 Kwi 2012, 17:07

Witaj,

Świetnie, masz przyjęcie na Oddział. Leczenie zacznie się bardzo szybko i o to chodzi! Bardzo dobrze, że masz zlecenie na markery, jednym słowem jesteś w najlepszych rękach! No i ogromna pochwała za tak szybką reakcję z Twojej strony!

Pozdrawiam
Image
Image
Awatar użytkownika
troll
Ekspert
 
Posty: 3981
Rejestracja: 21 Gru 2010, 16:36

Re: Wyniki TK brzucha i klatki piersiowej po usunięciu jądra

Postprzez Marceli1985 » 17 Kwi 2012, 17:10

Bardzo dziękuję Tobie, że tak szybko odpisujesz. Pozdrawiam :)
Marceli1985
 
Posty: 5
Rejestracja: 16 Kwi 2012, 12:14

Re: Wyniki TK brzucha i klatki piersiowej po usunięciu jądra

Postprzez arek » 17 Kwi 2012, 19:54

Witaj!
Marceli1985 życzę powodzenia i trzymam kciuki za skuteczność leczenia!
Trzymaj się stary!
arek
ca embryonale (pT1N0M0) >> rok obserwacji >> 4 BEP - 4 WSK Wroc. >> RPLND - MAGODENT
Awatar użytkownika
arek
 
Posty: 649
Rejestracja: 21 Gru 2010, 21:26

Re: Wyniki TK brzucha i klatki piersiowej po usunięciu jądra

Postprzez Marceli1985 » 18 Kwi 2012, 07:20

Bardzo Wam dziękuję za fachowe rady i dobre słowa. Od przyszłego wtorku zaczynam chemioterapię, więc największe potyczki w walce z chorobą są przede mną.Pozdrawiam
Marceli1985
 
Posty: 5
Rejestracja: 16 Kwi 2012, 12:14

Re: Wyniki TK brzucha i klatki piersiowej po usunięciu jądra

Postprzez poznaniak » 18 Kwi 2012, 15:14

Trzymaj się Kolego, trzymam kciuki za Ciebie i Twoje zdrowie! Słuchaj się lekarzy i myśl pozytywnie :)
poznaniak
Przyjaciel Forum
 
Posty: 353
Rejestracja: 14 Cze 2011, 22:13

Re: Wyniki TK brzucha i klatki piersiowej po usunięciu jądra

Postprzez skrobidecha » 18 Kwi 2012, 21:10

Trzymaj się.będzie dobrze.ja też miałem przeżuty do węzłów i płuc a niedługo mija rok jak zakończyłem całe leczenie i jest wszystko w jak najlepszym porządku.
pozdrawiam i trzymam kciuki.
piotr
skrobidecha
 
Posty: 101
Rejestracja: 17 Mar 2011, 19:15

Następna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości