Moja historia z nasieniakiem.

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Moja historia z nasieniakiem.

Postprzez CRS » 22 Sty 2024, 20:48

"Gdyby ludzie aktualizowali swoje wątki, byłaby możliwość oceny." Ale nie ma takowej. I właśnie dlatego to co pisał Tobiasz jest takie ważne.
CRS
 
Posty: 45
Rejestracja: 20 Maj 2022, 10:28

Re: Moja historia z nasieniakiem.

Postprzez newbpoi » 31 Sty 2024, 11:51

Jestem po wczorajszym wlewie z Karboplatyny (i chyba jedynym). Wczoraj lekkie zmęczenie, ale być może spowodowane 7 godzinną wizytą na onkologii. Dzisiaj rano już trochę gorzej. Samopoczucie jak po ostrej, wczorajszej "bibie" :D . Na szczęście śniadanie i tabletka zniwelowała "skutki uboczne".

Mam przy okazji pytanie. Czy lekarz powinien dać mi skierowanie na morfologię, żeby sobie kontrolować, co się dzieje po tej chemii? Wizytę u onkologa mam teraz dopiero 4 marca.
newbpoi
 
Posty: 19
Rejestracja: 09 Sty 2024, 12:12

Re: Moja historia z nasieniakiem.

Postprzez miszcz » 31 Sty 2024, 12:02

Tak, powinien dać. Jeśli onkolog nie da, lekarz POZ powinien wystawić bez problemu.
miszcz
 
Posty: 757
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Moja historia z nasieniakiem.

Postprzez newbpoi » 11 Mar 2024, 09:21

Witam,

dostałem skierowanie na badania kontrolne po chemioterapii. Krew standard. Ale na tomograf dostałem tylko na miednicę małą i jamę brzuszną, bez klatki piersiowej. Dopiero teraz to zauważyłem. Odzywać się do lekarza po skierowanie na klatkę piersiową? Z tego co kojarzę tam pojawiają się pierwsze przerzuty, więc to dosyć istotna sprawa...

Edit. Pewnie nie dostałem skierowania na tomograf z tego względu, że dostałem na RTG klatki piersiowej. Tak czy siak tomograf o wiele dokładniejszy w diagnostyce...
newbpoi
 
Posty: 19
Rejestracja: 09 Sty 2024, 12:12

Re: Moja historia z nasieniakiem.

Postprzez Kevin1301 » 11 Mar 2024, 10:48

Pierw przerzuty w 98% są w jamie brzusznej na węzły zaotrzewnowej, więc badania są ok, nie musisz nic zmieniać.
Kevin1301
 
Posty: 113
Rejestracja: 03 Kwi 2023, 07:45

Re: Moja historia z nasieniakiem.

Postprzez PiotrekzŁodzi » 11 Mar 2024, 11:28

Na klatkę zazwyczaj jest RTG w dwóch pozycjach, sam tak mam od dr.Sarosieka - TK miednicy i jamy brzusznej + RTG klatki.
PiotrekzŁodzi
 
Posty: 139
Rejestracja: 26 Gru 2023, 18:28

Re: Moja historia z nasieniakiem.

Postprzez newbpoi » 11 Mar 2024, 12:26

Ok. Dzięki Panowie za odpowiedzi. :D
newbpoi
 
Posty: 19
Rejestracja: 09 Sty 2024, 12:12

Re: Moja historia z nasieniakiem.

Postprzez Enzo » 12 Mar 2024, 19:57

Mam pytanie
do Damiana. Masz może gdzieś link do badań długofalowych skutków karboplatyny o których wspomniałeś?

Do Tobiasza. Te badania według których wznowa przy nasieniaku w pierwszym stopniu zaawansowania wynosi 15-20% to jakieś nowe badania czy te które są dostępne od kilku lat?
Enzo
 
Posty: 32
Rejestracja: 30 Wrz 2022, 15:21

Re: Moja historia z nasieniakiem.

Postprzez newbpoi » 15 Kwi 2024, 08:20

Dzisiaj dostałem wyniki pierwszego tomografu po jednym wlewie z karboplatyny. Myślicie, że to wznowa?

Opis TK:

"Zatarcie tk. tłuszczowej krezki wokół odgałęzień SMA i obecność dość licznych węzłów chłonnych wlk. do 6-7 mm - obraz sugeruje stwardniające zapalenie krezki."

Reszta bz oprócz wpisu o zwyrodnieniu kręgosłupa.
newbpoi
 
Posty: 19
Rejestracja: 09 Sty 2024, 12:12

Re: Moja historia z nasieniakiem.

Postprzez JerryGarcia » 15 Kwi 2024, 15:52

Byłbym daleki od takiego wniosku. Wziąłeś chemię, która nie jest obojętna dla organizmu, w tym również dla jelit. Jeśli lekarz opisujący badanie pokusił się o taki opis znaczy to, że ten obraz jest typowy i nie nasuwa innych podejrzeń. Na 99% - przy tym opisie - to nie wznowa. Skonsultuj się ze swoim onkologiem, ale nie bój się, nikt Ci teraz 3 BEPów nie da. :D
JerryGarcia
 
Posty: 40
Rejestracja: 20 Mar 2014, 19:06

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

cron