Co dalej?. Guz jądra prawego

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Co dalej?. Guz jądra prawego

Postprzez miszcz » 01 Mar 2024, 00:41

Sporo pacjentów ma problemy z żyłami. Nawet kilka miesięcy po chemioterapii panie w punktach pobrań mogą mieć trudności z pobraniem krwi do badań. Nie wiedziałem, że maść z kasztanowca na to działa.
miszcz
 
Posty: 757
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Co dalej?. Guz jądra prawego

Postprzez Iwo » 01 Mar 2024, 00:56

Sylwia86 napisał(a):Na żyły i opuchnięte ręce polecam dobrą maść z kasztanowca. U męża był podobny problem z żyłami. Teraz jest już zdecydowanie lepiej.

Jest kilka preparatów o podobnym działaniu np heparin, HIRUDOID maść i inne.
Nawet mówiłam o tym synowi. Jutro na wizycie ma zapytać co może stosować. Niestety w trakcie chemioterapii nie powinno się samemu brać suplementów diety czy witamin.
Iwo
 
Posty: 34
Rejestracja: 16 Gru 2023, 00:48

Re: Co dalej?. Guz jądra prawego

Postprzez Iwo » 01 Mar 2024, 01:01

miszcz napisał(a):Sporo pacjentów ma problemy z żyłami. Nawet kilka miesięcy po chemioterapii panie w punktach pobrań mogą mieć trudności z pobraniem krwi do badań. Nie wiedziałem, że maść z kasztanowca na to działa.

Niestety chemia "pali żyły", dlatego trzeba im trochę pomoć się zregenerować
Iwo
 
Posty: 34
Rejestracja: 16 Gru 2023, 00:48

Re: Co dalej?. Guz jądra prawego

Postprzez Sylwia86 » 01 Mar 2024, 08:04

Stosowanie maści z kasztanowca zaleciła pani dr Huras.
Sylwia86
 
Posty: 13
Rejestracja: 21 Sty 2024, 16:29

Re: Co dalej?. Guz jądra prawego

Postprzez Iwo » 02 Mar 2024, 12:27

Wczoraj wypisali syna z onkologii. L4 od 26.02-25.03.
Jest osłabiony, ale to jeszcze trochę potrwa. Przed nim dwie dolewki.
Problemy z widzeniem się powtórzyły, wg lekarza prawdopodobnie z powodu dużej liczby płynów, które dostawał w kroplówkach i dodatkowo uzupełniał pijąc wodę. Jeśli do poniedziałku nic się nie zmieni, będzie musiał skonsultować się z okulistą.

Wyniki 7 tyg po orchidektomii
AFP 2,28 ng/ml norma 8,78
Bhcg < 2,30 norma 5
LDH 162 norma 220

Wyniki w 1 dzień chemioterapii (9,5 tyg po zabiegu)
AFP 2,1 ng/ml norma 8,78
Bhcg < 0,100 norma 5
LDH 162 norma 225

Bhcg niższe, ale to chyba zależne od laboru. Nie każde ma czule odczynniki żeby mierzyć poniżej < 2,30, AFP minimalnie spada.

Lekarz upiera się na podanie 2 BEP, ale syn się nie zgodził. Wg zalecenia dr Sarosieka i tego co czytałam na zagranicznych stronach, w jego przypadku wystarczy jedna.
Iwo
 
Posty: 34
Rejestracja: 16 Gru 2023, 00:48

Re: Co dalej?. Guz jądra prawego

Postprzez miszcz » 02 Mar 2024, 12:48

Wyniki beta-hcg różnią się z powodu różnych aparatów pomiarowych. Są prawidłowe i nie ma powodów do niepokoju. Nie widzę wskazań do rozpoczęcia drugiego cyklu chemioterapii. Dwie dolewki i tyle. Jeszcze 7 lat temu podawali 2 cykle BEP, ale wytyczne się zmieniły. Gdyby to było jakieś wyjątkowo agresywne utkanie, zastanawiałbym się, ale w tym przypadku nie.
miszcz
 
Posty: 757
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Co dalej?. Guz jądra prawego

Postprzez Iwo » 06 Mar 2024, 20:04

Na poniedziałek zostaje ostatnia dolewka. Mam nadzieję że to całkowicie wyleczy syna i pozostanie tylko prewencyjna obserwacja.
Syn czuje się dobrze, wyniki na razie w normie, ale podejrzewam że po ostatnim wlewie, dość mocno się obniżą.
Iwo
 
Posty: 34
Rejestracja: 16 Gru 2023, 00:48

Poprzednia

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości