Co dalej?. Guz jądra prawego

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Co dalej?. Guz jądra prawego

Postprzez miszcz » 20 Lut 2024, 22:15

Podsumowując, na razie nie ma wskazań do 2 cykli, niepokoi jedynie angioinwazja. Zobaczymy, co pokażą badania 26.02.
miszcz
 
Posty: 757
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Co dalej?. Guz jądra prawego

Postprzez Iwo » 20 Lut 2024, 23:25

Kevin1301 napisał(a):Przy wyniku badania bety i normie do 5 zawsze jest 2.30 bo niżej nie wykrywa aparat pomiarowy.
A jak by była norma do 2 to zapewne będzie mniej. Przerabiałem to wielokrotnie.
Zróbcie gdzieś gdzie badają betę do wartości<0.100. I będzie jasne.

Kevin masz rację z wynikiem z diagnostyki. Dopiero dziś zwróciłam uwagę na wynik, tam jest podane < 2.30 czyli jak piszesz, to może być i 0 i 2,29. Wpisując wyniki nie zwróciłam uwagi na znak <
Iwo
 
Posty: 34
Rejestracja: 16 Gru 2023, 00:48

Re: Co dalej?. Guz jądra prawego

Postprzez Iwo » 24 Lut 2024, 15:59

Poprosiłam o konsultację dr Tomasza Sarosieka. Myślałam że mi nie odpisze, bo napisałam jako mama, ale mi odpisał.

W syna przypadku nie jest błędem podanie jednego cyklu BEP. Napisał, że od jakiegoś czasu nie ma już wskazań do podania 2 cykli.
Zobaczymy jak będzie. W poniedziałek onkologia i chemioterapia. Mam nadzieję, że syn nie będzie miał zbyt dużo skutków ubocznych.
Iwo
 
Posty: 34
Rejestracja: 16 Gru 2023, 00:48

Re: Co dalej?. Guz jądra prawego

Postprzez Kevin1301 » 24 Lut 2024, 20:54

Ile syn ma lat ? Ja miałem 23 podczas chemioterapii miałem ebep zaniosłem bez najmniejszych problemów w przerwach między cyklami remontowałem mieszkanie. 2 mięs po chemi wróciłem do grania w piłkę nożną. I nie mam i nie miałem żadnych skutków obocznych. Im młodszy organizm tym lepiej sobie z tym poradzi.
Trzymam Kciuki
Kevin1301
 
Posty: 113
Rejestracja: 03 Kwi 2023, 07:45

Re: Co dalej?. Guz jądra prawego

Postprzez Iwo » 24 Lut 2024, 21:06

Kevin1301 napisał(a):Ile syn ma lat ? Ja miałem 23 podczas chemioterapii miałem ebep zaniosłem bez najmniejszych problemów w przerwach między cyklami remontowałem mieszkanie. 2 mięs po chemi wróciłem do grania w piłkę nożną. I nie mam i nie miałem żadnych skutków obocznych. Im młodszy organizm tym lepiej sobie z tym poradzi.
Trzymam Kciuki

Dzieki:)
Syn ma 27 lat
Iwo
 
Posty: 34
Rejestracja: 16 Gru 2023, 00:48

Re: Co dalej?. Guz jądra prawego

Postprzez miszcz » 24 Lut 2024, 22:48

Kevin1301 napisał(a):Ile syn ma lat ? Ja miałem 23 podczas chemioterapii miałem ebep zaniosłem bez najmniejszych problemów w przerwach między cyklami remontowałem mieszkanie. 2 mięs po chemi wróciłem do grania w piłkę nożną. I nie mam i nie miałem żadnych skutków obocznych. Im młodszy organizm tym lepiej sobie z tym poradzi.
Trzymam Kciuki


To, że tak łagodnie przeszedłeś chemioterapię, nie oznacza, że wszyscy tak przejdą. To indywidualna sprawa.

Ogólnie dużo osób przeszło i przechodzi tę chemioterapię i różnie bywa, ale jako tako jest do przeżycia. Osoby prowadzące aktywny tryb życia - sportowcy itp. przechodzą to lepiej.
miszcz
 
Posty: 757
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Co dalej?. Guz jądra prawego

Postprzez Iwo » 24 Lut 2024, 23:01

miszcz napisał(a):To, że tak łagodnie przeszedłeś chemioterapię, nie oznacza, że wszyscy tak przejdą. To indywidualna sprawa.

Ogólnie dużo osób przeszło i przechodzi tę chemioterapię i różnie bywa, ale jako tako jest do przeżycia. Osoby prowadzące aktywny tryb życia - sportowcy itp. przechodzą to lepiej.

Z tym czy jest do przeżycia, to też różnie bywa, ale nie ma się co nakręcać.
Mój mama miała 3 rozne chemie i 1 i 3 bardzo źle przeszła, pamiętam jak mówiła, że na kolejną się już nie zgodzi. Ale ona była dużo starsza, inna choroba i zupełnie inne rokowania.
Jednak masz rację, że sportowcy a przede wszystkim młodzi ludzie lepiej przechodzą chemioterapię.
Iwo
 
Posty: 34
Rejestracja: 16 Gru 2023, 00:48

Re: Co dalej?. Guz jądra prawego

Postprzez miszcz » 24 Lut 2024, 23:38

Ja ciężko przechodziłem 2xBEP, ale przede wszystkim że względu na konieczność dojazdu na dolewki, a cierpię na jelito drażliwe i żołądek wariował, więc bałem się biegunek, które były wtedy bardzo ciężkie i nie do przewidzenia. Podejście pani doktor i towarzystwa z sali podczas pierwszego cyklu też nie pomagało. Przez biegunki znacznie dłużej podchodziłem do siebie po chemii.
miszcz
 
Posty: 757
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Co dalej?. Guz jądra prawego

Postprzez Iwo » 26 Lut 2024, 20:29

Na 7 syn miał się stawić na izbę przyjęć, o 13:30 został przyjęty na oddział. Strasznie długo.
Zanim podłączyli mu kroplówkę z chemią, dostał sterydy i na chwilę odleciał. Nie wiadomo dlaczego, czy stres, czy za szybkie podanie dożylne. Teraz jest już ok, chemia schodzi, syn na razie czuje się dobrze.

Mam pytanie, bo syn nie ma kogo zapytać, dolewka jest w 8 dniu po podaniu pierwszej dawki?
Iwo
 
Posty: 34
Rejestracja: 16 Gru 2023, 00:48

Re: Co dalej?. Guz jądra prawego

Postprzez miszcz » 26 Lut 2024, 20:36

Tak. 8 dzień. Ja na pierwszej dolewce też straciłem przytomność w taki sposób, następne mi podawali na leżąco. Przyczyn może być kilka - stres, głód, alergia, inne reakcje. Do dziś nie wiem, dlaczego ze mną tak się stało. Ogólnie, jak pisałem, najgorsze są pierwsze dni i dojazdy na dolewki - bardzo długie oczekiwanie na przyjęcie na oddział.
miszcz
 
Posty: 757
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości