Rak jądra -

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Rak jądra -

Postprzez SaraK » 03 Kwi 2024, 15:32

Cześć. Mąż jest już po operacji. Przyjął już pierwsza dawką nebido. Co teraz warto skontrolować, jeżeli chodzi o krew?
SaraK
 
Posty: 8
Rejestracja: 29 Lut 2024, 20:42

Re: Rak jądra -

Postprzez PiotrekzŁodzi » 03 Kwi 2024, 15:46

Hej,
Przesyłam moje zalecenia, tylko ja biorę póki co Omnadren 250 co 14 dni:
-CHOL cholesterol całkowity
-ESTR-E2 Estradiol
-HDL - Cholesterol HDL
-LDL-W Cholesterol LDL
-MORF-5D Morfologia analizator 5 diff [CZE]
-PRL Prolaktyna
-TESTOS Testosteron
-TRIG Triglicerydy
I to wszystko do zrobienia między 4, a 5 zastrzykiem.
Dla Nebido okaże się później, bo plan był przejść na to, ale być może zostanę przy Omnadrenie.
PiotrekzŁodzi
 
Posty: 152
Rejestracja: 26 Gru 2023, 18:28

Re: Rak jądra -

Postprzez Viss » 03 Kwi 2024, 21:38

Nie czujesz że dawka 1 ml omnadrenu 250 co 14 dni jest zbyt długim odstępem? Ja na ten moment szukam dobrego androloga który mi to wszystko ogarnie lub innej osoby która zna się lepiej niż lekarze tylko z nazwy.Na ten moment przyjmuję 0.5ml co 6 dni.
Viss
 
Posty: 59
Rejestracja: 29 Mar 2023, 10:01

Re: Rak jądra -

Postprzez PiotrekzŁodzi » 03 Kwi 2024, 22:14

Tak, wydaje mi się być zbyt dużym odstępem.
Najlepiej czuje się tak w 2-4 dni po iniekcji. Czuję się po prostu dobrze, lepiej niż przed terapią.
Potem jest sinusoida, raz jest super, a raz po prostu OK, bez szału.
10-14 dzień bywa różnie, ja jestem po 4 zastrzyku (robionym wczoraj) i te ostanie dni są w miarę spoko, ale po 1 i 2 zastrzyku była masakra.
A okres ponad miesiąca bez testosteronu uważam, za jeden z najgorszych w życiu i nikomu tego nie życzę.
PiotrekzŁodzi
 
Posty: 152
Rejestracja: 26 Gru 2023, 18:28

Re: Rak jądra -

Postprzez miszcz » 03 Kwi 2024, 22:19

Biorę Testosteronum Prolongatum co 14 dni i powiem wam, że ciężko jest. Morfologia krwi unormowała się, ale jestem sflaczały i ostatnie dni przed zastrzyków ciężko znoszę.
miszcz
 
Posty: 764
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Rak jądra -

Postprzez Viss » 04 Kwi 2024, 07:29

Piotrek rozbij sobie na dwie dawki to powinno być lepiej.Najdłuższy estr w omnadrenie to okres półtrwania ok 10 dni a najkrótszy ok 3 dni.Miszcz prolongatum to też 5-7 dni okres półtrwania a potem jest zjazd.Widzę że każdy z nas chyba trafił na słabego androloga...
Viss
 
Posty: 59
Rejestracja: 29 Mar 2023, 10:01

Poprzednia

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości