Rak jądra -

Chirurgiczne oraz zachowawcze metody terapii raka jądra. Nowoczesne schematy chemioterapeutyczne, radioterapia oraz leczenie wspomagające.

To forum jest miejscem na indywidualne tematy dotyczące choroby poszczególnych chorych. Tutaj możesz umieścić temat odnoszący się do Twojej/bliskiej Ci osoby choroby aby przedyskutować prawidłowość leczenia, uzyskać informacje, porady, odpowiedzi na nurtujące pytania.

Re: Rak jądra -

Postprzez PiotrekzŁodzi » 01 Mar 2024, 11:18

W pełni zgadzam się z miszczem, wszystko działa jak należy, a ośmiele się stwierdzić, że po rozpoczęciu kuracji nawet lepiej ;)
PiotrekzŁodzi
 
Posty: 139
Rejestracja: 26 Gru 2023, 18:28

Re: Rak jądra -

Postprzez Michalest » 03 Mar 2024, 14:21

Dokładnie SaraK zgadzam się z mistrzem. Ja jestem przypadkiem Leyidiga cell tumor w przypadku złośliwości jest tak samo uparty. A czy maz mial guza w tym jądrze, jak wielkiego ?


Do tego w moim przyadku jest niedobór testorenu. Jestem na tym samym co @miszcz. Najpierw byłem na dawce co 7 dni i morfologię miałem w górnej półce. Teraz przeszedłem na co 10 dni i wyniki się unormowały. Więc to chyba zależy od organizmu. Tak czy siak na terapi zastępczej żyje się już normlanie. Znikają efekty jego niedoboru. Przynajmniej u mnie tak to wygląda.
Michalest
 
Posty: 41
Rejestracja: 04 Wrz 2023, 20:23

Re: Rak jądra -

Postprzez Piter123 » 03 Mar 2024, 23:00

Michalest jak Cię obserwują? Co ile, jakie badania itp?
Piter123
 
Posty: 3
Rejestracja: 28 Cze 2022, 10:21

Re: Rak jądra -

Postprzez miszcz » 03 Mar 2024, 23:46

Piter123 napisał(a):Michalest jak Cię obserwują? Co ile, jakie badania itp?


Odpowiem, jak w moim przypadku:

- wizyta u endokrynologa na NFZ raz w roku.
- morfologia krwi u rodzinnego co 3 miesiące plus u onkologa dodatkowo.
- profil lipidowy co 3-6 miesięcy.
- PSA co 6 miesięcy.

Myślę, że dawkowanie testosteronu u przedmówcy, jedna ampułka raz na 10 dni, to najlepszy sposób na dobre samopoczucie i uniknięcie skutków ubocznych. 1 ampułka raz na 14 dni, jak u mnie, to za mało, dwie co 14 dni, za dużo.
miszcz
 
Posty: 757
Rejestracja: 17 Kwi 2015, 20:37

Re: Rak jądra -

Postprzez Michalest » 04 Mar 2024, 07:00

Piter a jesteś tym samym przypadkiem ? na tę chwilę niewiele wiem ponieważ konkretne informacje otrzymałem jedynie od dr Sarosieka. Tutaj miałem konsylium, kazali zrobić dodatkowe badania. Miało odbyć sie następne. Załatwili temat przez telefon i powiedzieli że mam chodzić na kontrolę. Ale nie powiedzieli konkretnie do jakiego lekarza onkolog albo urolog. W kwietniu mam wizytę pół roku po operacji.

Do tej pory byłem u androloga który zapisał mi testosteron. Co 3 miesiące badania hormonalne + testosteron co 10 dni. W tej chwili dalej się diagnozuje ponieważ mam niskie fsh i sh oraz nasienie bez plemnikow. Do tego na czerwiec z NFZ mam wizytę u endokrynologa aby wystawił skierowanie na rezonas przysadki. Więc na tę chwilę działam bardziej sam, więcej będę wiedział po wizytach. Chociaż sam dr Sarosiek przyznał że to już nie jest dalej temat i przypadek dla onkologii. Ale jakby pojawiały się przerzuty ? Zwłaszcza że to dziadostwo uparte na radio i chemio terapię. Myślę że zgadam z urologiem żeby mnie dalej gdzieś pokierował albo sprawdzał co jakiś czas.
Michalest
 
Posty: 41
Rejestracja: 04 Wrz 2023, 20:23

Re: Rak jądra -

Postprzez Viss » 04 Mar 2024, 17:33

Masz niskie fsh i sh bo dostarczasz testosteron z zewnątrz i przysadka jest zablokowana,normalna sprawa.Jestem 9 miesięcy po chemii i plemniki u mnie tak jakby ich nie było do 1-2 lata nawet trzeba poczekać żeby było lepiej a może już i nie wrócić do normy.Przed chemią miałem dobre plemniki.
Viss
 
Posty: 57
Rejestracja: 29 Mar 2023, 10:01

Re: Rak jądra -

Postprzez Michalest » 05 Mar 2024, 10:49

Tak Viss ale ja nie miałem chemioterapii. A dawki testosteronu mam małe. Pytanie czy to wystarczy zeby aż tak poblokowac. Dlatego cały czas sie próbuje diagnozować.
Michalest
 
Posty: 41
Rejestracja: 04 Wrz 2023, 20:23

Re: Rak jądra -

Postprzez Piter123 » 05 Mar 2024, 16:05

Michalest czemu doktor stwierdził,że Twój przypadek to nie temat dla onkologa? Zalecił kontrolę?
Podpytuję, też miałem Leydiga, co prawda 3 lata temu, ale kontrole dość częste, co 3 msc, stąd ciekawy byłem jakie postępowanie wybrano w Twoim przypadku.
Piter123
 
Posty: 3
Rejestracja: 28 Cze 2022, 10:21

Re: Rak jądra -

Postprzez Michalest » 05 Mar 2024, 22:04

Guz 4mm ogólnie więc bardzo mały poza tym w badaniu hispo po konsultacji z jakimś profesorem była informacja że brak ewidentnej zmiany guzowatej a zaobserwowany przerost komórek leyidiga w jądrze. Konsylium telefonicznie zaleciło kontrolę, ale nie określili się czy onkolog czy urolog. W zasadzie to jak sobie wolę. A u ciebie jak duża zmiana ?

Zresztą tu cytuję odpowiedź dr Sarosieka po moim drugim badaniu hispatologicznym.
„zamiast guza z komórek Leydiga (nowotwór) opisał przerost komórek Leydiga (czyli zwiększenie ilości prawidłowych komórek - być może wynikające zzaburzeń hormonalnych)
Prawdopodobną przyczyną są żylaki powrózka. Najgorszym możliwym powikłaniem jest u Pana niepłodność. Dlatego powinien Pan poszukać urologa, który zajmuje się leczeniem męskiej niepłodności (a wcześniej wykonać badanie nasienia)”
Michalest
 
Posty: 41
Rejestracja: 04 Wrz 2023, 20:23

Re: Rak jądra -

Postprzez Piter123 » 05 Mar 2024, 23:35

Aaa to zmiana rzeczywiście malutka. U mnie 2cm, więc nie taki mały, ale też nie jakoś przesadnie duży. Badanie histopatologiczne w porządku, żadnej inwazji naczyń,naciekania itp
Piter123
 
Posty: 3
Rejestracja: 28 Cze 2022, 10:21

PoprzedniaNastępna

Wróć do Metody terapeutyczne / dyskusja przypadków

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 11 gości